Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mindig a becsületes...

Miért mindig a becsületes emberek szenvednek?

Figyelt kérdés

Sajnos olyan az alaptermészetem, hogy túlteng bennem a lelkiismeret. Már kiskoromban feltűnt, hogy ha szépen kértem valamit, nem kaptam. Ha a húgom levágta érte a hisztit, megkapta. Ha én hisztiztem, maximum egy pofont kaptam.

A barátom az exének mindent megadott, mert az tudta zsarolni meg hisztizni. Tőlem a saját keresetem is sajnálja.

Munkában a borravalót le kell adni. Egy nap 3 óra alatt simán összejön 1500Ft.

A vendégek eddig mindig fizetéskor adtak borravalót. Most már akkor nyomják a kezembe, amikor kiviszem a tálcát.

És vagyok olyan hülye, hogy ezt is leadom, mert ez a szabály.


Azért szívok mindig, mert becsületes vagyok?


L


2015. máj. 5. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Üdv a klubban, tudom milyen igazságtalan az élet+az érzést is ismerem :(
2015. máj. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A becsületesség és a nyusziság között van különbség. "B*ssz oda" a saját érdekedért (persze csak verbálisan). Tudom, hogy miről beszélek, én is ilyen voltam sokáig.
2015. máj. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Munkában nem pattoghatok, ha nem akarom, hogy kitegyenek.
2015. máj. 5. 16:17
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát legyél egy kicsit tökösebb és térj észhez.


Csak a normális szabályokat szabad betartani minthogy ne vágd el a másik torkát.

A többi szabály csak azért van hogy kiröhögd, például az ilyen is hogy le kéne adnod a borravalót.


Gondolod hogy aki neked adja az azt akarná hogy a helyet gazdagítsd még jobban ?

Ha tudná hogy nem a tied lesz oda se adná.


A tiéd tehát rakd el.

Aztán ha valahogy mégis kiderülne akkor gondolom szégyelnéd magad és mindenkitől bocsánatot kérnél.

Ehelyett mond meg nekik ha nem tetszik találsz másik melóhelyet.

Nehogy azt hidd hogy olyan könnyű találni rendes munkaerőt a helyedre.


A túlzott becsületességed nem más mint önértékelési zavar.

Alul értékeled magad ezért mindenki helyettesíthetőnek tart és kihasznál.


Tedd magad értékes nélkülözhetetlen emberré, nyisd ki a szád és védd meg az érdekeidet. Ha valakinek ez nem tetszik akkor viszlát, bele értve a hülye pasidat is.

Ha elhagynád sírna utánad de így csak beléd rúg ahelyett hogy szeretne.


Mese nincs, ki kell állnod magadért különben az egész világ szarik a fejedre.

2015. máj. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%
Én azokat nem bírom akik éjjel-nappal magukat sajnáltatják mint a kérdező.
2015. máj. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem kell feltétlenül pattogni, de ki kell állnod magadért.
2015. máj. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%

Van is egy mondás a Bibliában: "Sertések elé igazgyöngyeitek ne szórjátok, mert eltapossák és belétek marnak."

Vagyis ha te kiválóan dolgozol és becsületes vagy, akkor nézd meg hogy ezzel kivel teszel jót. A hazai munkahelyek kétlem hogy megérdemelnek téged. Dolgozz olyan külföldi országban ahol akár többszörösét is megkeresed a jelenleginek, és viszonozzák becsületességed. Mellesleg ahol a borravaló is legálisan a tiéd lesz.

Persze adhatod a becsületességed továbbra is olyanoknak akik nem érdemlik meg, de akkor nem segítettél magadon és továbbra is keresheted a választ hogy miért szív a becsületes. Az oldalon kevésbé jártas olvasók kedvéért a piros kézzel kell a lepontozást elvégezni amiért megírtam az igazat.

2015. máj. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Külföldön dolgozom, szóval ott se jobb a helyzet
2015. máj. 5. 16:47
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor is a mérleg egyensúlyára kell figyelni, bárhol is dolgozol. Vagyis ha jóval többet adsz valakinek, ha jóval több jót teszel vele mint amit ő tesz veled cserébe, tehát ha túl olcsó vagy, akkor nem tisztelnek.

Mentősökkel szoktam beszélgetni arról, hogy miért támadnak rájuk a betegel. Ők említették a 7-es válaszban említett Bibliai idézetet. Vagyis ha túl jól látnak el valaki olyat aki nem ahhoz a bánásmódhoz van hozzászokva, akkor cserébe nem hálálkodik a beteg hanem éppen ellenkezőleg, akár a mentősnek esik mint ha az valami rosszat tett volna. Persze a mentős és orvos azért dolgozik olyan jól és olyan tiszta körülmények közt mert az a steril környezet.

2015. máj. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!