Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A gimnazisták miért nézik le...

A gimnazisták miért nézik le a szakközépiskolásokat, mikor a középsulisoknak sokkal több tárgyat kell tanulniuk?

Figyelt kérdés

A szakközépiskolásoknak az érettségi tárgyak mellett van rengeteg szaktantárgyuk 9. osztálytól, sőt még 12. osztályban is rengeteg van, mikor a gimnazisták már érettségire készülhetnek. Ráadásul emellett ott van a szakmai gyakorlat tanév közben és sok helyen nyáron is.

Akkor miért nézik le a gimisek a középsulisokat? Mert egy vagy két tárgyat emelt szinten tanulnak?



2015. máj. 6. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Pedig sokkal többet ér ha az érettségi mellé még egy szakmát is kapsz.
2015. máj. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Előítélet/sztereotípia miatt. Szakközépbe rosszabb jegyekkel is felvesznek. Általában több bunkó meg naplopó jár szakközépbe csak hogy legyen valami végzettsége, mert máshova már nem vették volna fel.
2015. máj. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Második, szerintem te a szakmunkásképzőre gondolsz. Ott tényleg suttyók vannak, tudom, mert érettségi után én is ilyen suliban szereztem szakmát.

Egyébként én sem értem ezt a gimi vs szakközép dolgot. Ugyanazt az érettségit írod meg a 4/5 év után, és ha jól tanulsz, ugyanolyan eséllyel vesznek fel egyetemre. Amit régen jobbnak tartottam a gimikben, az a két nyelv tanulása, de egyre több szakközépben is lehet illetve kell két nyelvet tanulni, az én régi iskolámban is.

2015. máj. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, régen még úgy volt, hogy aki nagyon jó tanuló volt, azt talán(!) felvették gimnáziumba. Néhány helyen még ehhez is protekció kellett.

De aki megütötte a kettes szintet, az már mehetett szakközépbe.


A mai középiskolák, gimnáziumok már mások, de ebből a régi dologból alakult ki ez a hülye dolog.

(Üdv, egy szakmával ÉS érettségivel rendelkező középsulis).

2015. máj. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*javítás: szakközép helyett szakmunkást akartam írni, elnézést :)
2015. máj. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Gimis vagyok és az én nevemben és a barátaim nevében kijelenthetem, hogy mi nem nézzük le egyáltalán az ilyen iskolákat. Gimnáziumban is vannak szenny diákok és ugyanúgy tanárok is. Valóban a sztereotípiák befolyásolnak ebben a dologban legjobban mivel egyből az jut eszedbe ha gimnáziumot elvégezted akkor tovább tanulsz es sok penzt keresel szep öltönyben...A szakiskoláknál meg pontfordítva...De koránt sem így van

Na mind1..Le kell szarni :D

2015. máj. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Alapvetően az oktatási rendszer hibája. Régen a gimnáziumba az ment, aki egyetemre készült, szakkzépbe, aki egy szakmát akart megtanulni és szakmunkásba a többi. Annak idején még ezeknek is volt "becsülete", megtanultad, dolgozni mentél. Aztán jött az, hogy sokan csak azért mentek szakmunkásba, mert kötelező tanulni (iskolakötelezettség korhatára), így aki rendesen meg akart tanulni egy szakmát, az elment szakközépbe, aki pedig többre tartotta magát egy szakmunkásnál inkább a gimnáziumot választotta. Ez azért van, mert aki csak lézengeni megy oda, attól a többi se fog tudni tanulni. És az a lézengős réteg egyre jobban felfele kúszik, sok szakközépiskola, de még gimnázium is felveszi őket, mert olyan alacson pontszámmal be lehet kerülni, nekik meg ugye kell a létszám. Így aztán ma már egyáltalán nem érdemes egy iskolát az alapján megítélni, hogy gimnázium vagy szakközép, sokkal inkább az odajárók és az oktatási színvonal számít. Így aztán vannak semmirekellő gimnáziumok és nagyon jó, neves szakközépiskolák is. Szomszéd városban két iskola számít a legjobbnak, egyik gimnázium, másik szakközép, pedig sok másik középiskola is van.


Az írásod alapján viszont úgy tűnik, te vagy az, aki lenézi a gimnazistákat. Szerinted a gimnáziumokban kevesebb tantárgy van? Tény, hogy ott nem tanulnak szakmát, de te sem tanulod olyan szinten a természettudományokat (például), maximum egy alapszinten, esetleg a szakmához kapcsolódó tárgyakat valamivel részletesebben. Sok helyen fizika, biológia, kémia épp csak általános iskolai szinten van, gimnáziumban 4 éven keresztül tanulod némelyiket, nyilván jóval részletesebben.


Egyetemen pedig látszik a különbség, hogy aki szakközépiskolából jön, az erősebb a gyakorlati tantárgyakból, de a gimnazistáknak a matek, fizika, biológia stb. nem fog semmi gondot okozni, mert nagyrészt már megtanulták azt, amiről a szakközépiskolában egyáltalán nem is hallottak. Ahol én vagyok, de ismerőseimtől is hallottam, sok tantárgyból kellett "lentebbadni" az elvárásokat, mivel túl vegyes a tananyag a középiskolákban, és szinte nulláról kell sokmindent elkezdeni, mivel aki nem tanulta annak másként hiába mondják a dolgokat, így pedig sokmindenre nem jut idő, ami korábban az egyetemi tananyag része volt. Ez persze nem kizárólag a szakközépiskolások miatt van, mielőtt félreérted, hanem az összes semmirevaló középiskola miatt és a semmirevaló hallgatók miatt. Egy jóeszű, szorgalmas szakközépiskolás is simán teljesíthet jobban egy gimnazistánál egyetemen is. Az viszont tévedés részedről, hogy kevesebbet tanulnának. Nem tanulnak szakmát, de annyival többet tanulják a többi tantárgyat.

2015. máj. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!