Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szeretnek az emberek...

Miért szeretnek az emberek ennyire dicsekedni?

Figyelt kérdés
Középiskolás vagyok és sokszor tapasztaltam már, hogy az a legfőbb téma, hogy kinek mennyi pénze van, illetve mennyi barátja, hány fiúnak/lánynak tetszik stb. De a tanulásban is hasonló a helyzet. Többször volt már olyan, hogy egy rosszabb képességű osztálytársam küzdött a 2-ért például matekból, erre egy másik odament hozzá és közölte, hogy "pedig ez olyan könnyű volt, én egy szót nem tanultam rá, mégis ötös lett". Ez már azért sem fair, mert nem elég, hogy az illető, akinek mondták, rossz jegyet kapott, de még le is alázzák érte. A tehetséges diákok miért szeretik a másik orra alá dörgölni, hogy ők milyen jók? Szerintem anélkül is tudja mindenki róluk.

2015. máj. 6. 19:14
 1/2 anonim ***** válasza:
"kinek mennyi pénze van" = anyu és apu mennyit keres, pofánröhögnék az ilyet. Anyuci pénzével könnyű vagánykodni.
2015. máj. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mások tiszteletét, csodálatát igyekeznek ilyen módon kivívni, ha pedig sikerül, az ranggal jár. Kétes dicsőség megszerzése kétes módon - a valódi tisztelet eléréshez egészen más eszközökre van szükség.

De azt ebben a korban még nagyon kevesen értik meg.

2015. máj. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!