Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek hibáznak?

Az emberek hibáznak?

Figyelt kérdés

Ahogy egyre idősödöm, kezdek rájönni, hogy hibákat elkövetni nem is olyan nehéz. Gyerekként csúnyán néztem azokra akikről megtudtam valamit olyat, amiről jobb lett volna ha senki sem tud. És nem értettem,hogy miért csinálják ezt maguknak az emberek. De már tudom, hogy elég hozzá egy kis meggondolatlanság vagy óvatlanság. Csak annyi hogy nem méred fel 100 százalékig a dolgok kimenetelét /következményeit. Vagy egyszerűen akkor még nem tűnik úgy hogy ez egy rossz ötlet.

Erről érdekelne a ti véleményetek ésvagy személyes tapasztalatotok.

Köszönöm


2015. máj. 9. 10:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Az emberek hibáznak, ennyi és kész, mert nem tökéletes egyik se. De ha tanulnak a hibáikból, előbb-utóbb jobban meg fogják gondolni, hogy például elmondják más titkát annak, akinek nem kéne, avagy nem.

De sokszor a következményeket nem lehet százszázalékosan látni az adott helyzetből. Ez az élettel együtt jár.

2015. máj. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

a hibák azért vannak, hogy tanuljon belőlük az ember. jobb mások hibáiból okulni és akkor neked azt a hibát már nem kell elkövetned, de lesznek helyette mások, amikből tanulhatsz.


az üzleti életben pláne így van. nem az a sikeres üzletember, aki soha életében nem hibázott, hanem aki sokat hibázik és aztán helyre tudja hozni a dolgokat.

a legnagyobb üzletemberek azt szokták tanácsolni, hogy bukj el gyorsan. ha van egy ötleted, akkor ne tervezgess, álmodozz róla sokáig, hanem vágj bele, próbáld megcsinálni, derüljön ki minél gyorsabban, hogy működik-e az ötlet vagy sem, és ha nem működőképes, akkor ne halogasd sokáig a beismerését, hanem zárd le és kezdj valami másba, mert egy hosszan vergődő kudarccal sokkal többet veszítesz, mint sok rövid próbálkozással, amiből némelyik bejön, némelyik nem.


szerintem ez az élet minden területén így van.

2015. máj. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!