Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért fog el állandóan a...

Miért fog el állandóan a sírás bizonyos helyzetekben?

Figyelt kérdés

Fiatal férfia vagyok, és ez eléggé kellemetlen és zavaró tud lenni. Vannak zenék (jellemzően komolyabb), amit ha meghallok, hallgatom elkap a sírás. Jó nem annyira durván, de elkezdek könnyezni. Legutóbb Hans Zimmer - Time -ja volt ilyen, élőben.

Legutóbb a moziban, amikor a mindenség elméletét néztem (dráma, S. Hawking leépülését mutatja be), kb. 20 percenként elsírtam magam. Szerencsére egyedül voltam és sötét is volt.

Miért van ez, eléggé kellemetlen...


2015. máj. 9. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Érzékeny a lelki világod, így könnyen meghatódsz. Én is ilyen vagyok, a mindenség elméletén jó sokszor elsírtam magam :-) Bár én lány vagyok.
2015. máj. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 GyakoriPARTY ***** válasza:
0%
A válasz ott van a soraidban: "egyedül voltam és sötét is volt." Amíg neked ez szerencse addig sírni fogsz! "eléggé kellemetlen ..." Még valami: Azt írod férfi vagy. Nos a szitu Zsuzsikám az, hogy Nő nélkül nem leszel,lehetsz Férfi. "...ez eléggé kellemetlen és zavaró tud lenni." Te most Zsuzsi vagy!
2015. máj. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert gyengébb a lelked, mint a sztereotípia. Az arcodon csorog le, amit a kis lelked már nem bír el. Ezzel semmi baj nincs, nincs olyan hogy "az igazi férfiak nem sírnak", sőt, egy érzékeny ember is lehet férfi, sőt.


De ha téged (és csak téged, nem a bunkóférfi ideológiát) zavar ez, pszichológus tud segíteni az érzelmeid kezelésében.


Semmi baj nincs azzal, ha valaki kimutatja az érzelmeit. Akkor sem, ha férfi. Ui. emberi lény vagy. Ez csak 100-as IQ alattiaknak jelenthet problémát.

2015. máj. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Vannak érzékeny emberek a földön sőt olyanok akik nagyon érzékenyek. Ez sajnos ilyen, így alakult ki a te lelki világod, ez ellen semmit nem tudsz tenni.


Én is férfi létemre érzékenyebb vagyok az átlagnál ezt még gyerekkoromba mondták meg a pszichológusok mert én elég sírós gyerek voltam, igaz nem sok mindenre emlékszem már, de a mai napig érzékeny vagyok. Ha van valami szép vagy szomorú történet azokon is elszoktam pityeredni igaz nem bőgök meg ha nagyon bele élem magam akkor szokott leginkább ez rám törni. Amióta van barátnőm ugye első szerelmem 22 évesen ismertem meg előtte nem volt soha barátnőm, így szűzként alapból nehéz volt a dolgom amikor hirtelen boldog lettem és sok jó dologban lett részem amikben előtte soha sem. Sok helyen jártunk a barátnőmmel, bekerültem egy jó társaságba mert régebben nem voltak ilyen jó barátaim mint mostanság. Persze akkor is elvoltam, jártam szórakozni, meg éltem a gyerekkorom, kamaszkorom de a dolgok nem úgy alakultak hogy igazán akartam. Akkoriban sok lány tetszett de egyikkel sem jöttem össze és ez is eléggé bántott engem. Nekem egy ismerősöm mondta hogy egy idő után lélekben roncs leszek, amiben sajnos igaza is volt mert akkor kamasz éveimben nem voltam igazán érzékeny jellem de később amikor már 20 éves lettem ez megint visszatért, magányos voltam, egyedül éreztem magam, minden rossz volt és újra előjöttek ezek a dolgok, vágytam is már a szerelemre sok szép lány volt akiknek volt barátjuk és akkor hatalmas irigység kapott el, meg szomorú is voltam miatta. De ugye sikerült összekapnom magam és lett barátnőm, baráti társaságom, munkahelyemen is egyre jobban kezdtem kijönni az emberekkel, meg más munkaköröm lett ahol még többet voltam emberek közt. Ugye a barátnőm rájött hogy én az átlagnál érzékenyebb vagyok ezért elég sokat kínzott szép megható dolgokkal hogy sírjam el magam mert szerinte ez cuki ha egy pasi örömében sír és nem azért mert hiszti rohamot kap. Meg ugye a sírások közt is vannak különbségek nem mindegy hogy valaki hisztiből sírja el magát, vagy boldogságtól vagy bánattól. Férfiaknál is elfogadott a sírás ha okuk van rá. Boldogságtól, bánattól pl halál eset lehet sírni. Apám úgy nevelt engem hogy a sírás nem férfias, de vannak kivételek amikor ez nem számít akár halál eset miatt sír valaki akár mert nagyon boldog lesz és örömében sírja el magát, vagy olyan bánat nyomasztja amikor már tényleg nem tud semmi mást tenni azért hogy változzon valami.

De lehet akár szép zenéktől, szép vagy jó történetektől is elbőgheti magát az ember mert ennyire megérinti őt.


Nincs ebbe semmi baj csak arra figyelj oda hogy ne emberek közt sírd el magad. De visszatartani sem szabad ha egyedül vagy inkább jól sírd ki magad mert utána jobb lesz.

Barátnőm bevallotta hogy régebben sokszor ezért siratott meg mert ezzel kiadtam magamból a "terhet" és jobb lett utána amiben igaza van mert már ez a sírás nálam egyáltalán nem jellemző, vagy nagyon ritka.

2015. máj. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 GyakoriPARTY ***** válasza:

#3/4 -nek, az átlagon felülinek (:


-A 91 és 110 közötti IQ átlagosnak számít, ide sorolható az emberek fele. A teszteket úgy kalibrálják, hogy az átlagos eredmény 100 IQ pont körül legyen, és az emberek közel 68 százalékánál 85-115 IQ pontot mérjen. Számtalan intelligenciát mérő teszt van használatban, ahogy maga az intelligencia sem egyféle.


-A nyelvi és kulturális különbségek megnehezítik az intelligencia-tesztek általános használatát. E hiányosság kiküszöbölésére fejlesztették ki a Raven-Mátrixot.


-Az általános intelligencia mellett az érzelmi intelligencia fogalma a legismertebb, melynek jelölése az EI vagy EQ. Ez a képesség érzelmek érzékelésével, kezelésével és pozitív befolyásával kapcsolatos, ide tartozik az önuralom képessége és az empátia is.

2015. máj. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5-ös:

A 3-as vagyok, és? Evindencia. Hogy jön ide fogalommeghatározás?


AKkor én is mondok neked egy fogalmat: metafora. Csak én nem fogom copy paste-tel ideemelni, keresd ki, ha szükség van rá.

2015. máj. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 GyakoriPARTY ***** válasza:

Szia!

Érdekes neved van(: Egyedi, és különleges mint az IQ-d! ;)

Én István vagyok.

2015. máj. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!