Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amikor 70 ezer a gázszámlám...

Amikor 70 ezer a gázszámlám és 110 ezer a fizetésem?

Figyelt kérdés

Ezt mondta egy tüntető ápolónő, akinek muszáj elmenni takarítani az állása mellett.


Amit én megértek, hogy szar dolog 110 ezret keresni, bár azért tegyük hozzá, hogy vannak, akik még ennél is kevesebbet keresnek pedig ugyanannyit tanultak (legalább) pl. a bölcsődei gondozók akik közül még a diplomások fizetése is 10 év után lesz 90 ezer, vagy szinte akárki aki közalkalmazott és nem valami nagyon magas pozícióba került.


Na de miért nem fogja fel az ember, hogy 110 ezer forintot keres és akkor nem olyan helyen kéne lakni, ahol 70 ezer a gázszámla? Miért nem lakik mondjuk egy panelban, ahol nem 70 ezer csak a gáz?


Én pl. egy szélső szigeteletlen 64 négyzetméteres panelban lakok, ahol legrosszabb esetben is 30 ezer a fűtés télen, de azért annyi, mert 24 fokot tartunk. Vehettünk volna persze házat is, de fent is kell tartani ugye, és akkor mikor vettük láttuk, hogy nem lenne rá, mert nem csak odacuccolni kell, hanem az X fizetésből fenntartani is.



Azt aki nagy flegmán odaveti a kamerának, hogy neki el kell menni takarítani, mert 110 ezer a fizetése és abből csak 70 ezer a gázszámla, azt csak én nem tudom sajnálni? Azért szerintem 70 ezres gázszámlás hodályban lakni luxus, mit csodálkozik, hogy nem telik neki rá? Előtte ezt nem tudta?


2015. máj. 14. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Én is láttam ezt anno a TVben és nekem is megakadt rajta a szemem, hogy tuti nem él akkor egyedül az a nő, és valószínű nem is kicsi lakásban/házban lakik. Szóval valamennyire egyetértek, de a kérdésnek eléggé olyan szaga van, hogy dögöljön meg a szomszéd tehene is...


Így mit sem tudva könnyű bármit ráhúzni a másikra, lehet például örökölte a nő a házat és nem akar megválni tőle érzelmi okokból, vagy akármi. És igazán valószínű, hogy többen fenn tudják tartani, csak demonstrálta, hogy mennyire nem elég semmire az a pénz.

Amúgy egyik ismerősöm is panelban lakik és 60 ezer a közös költség fűtéssel a szomszédai meg mind birkák és semmilyen szigetelési beruházást nem hajlandóak megszavazni a lakógyűléseken. Persze nem ennyi volt 10-20 éve, mikor odaköltöztek, csak szép lassan így felkúszott az évekkel.

2015. máj. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

Közalkalmazott vagyok, 96 ezret keresek, pedig van 7 szakmám abból kettő technikun, és van 8 jogsim.

Én magamnak szedem meg télre a tűzifát.

Nekem 90 ezret kell fizetnem havonta hitelre mert faluban vettem egy hat millás házat, szóval nem egy palotát,de euró alapú....

Én úgy élek meg, hogy a hivatali munkaidőmnek vége,és már megyek is sötétedésig dolgozni ez hétköznapokon.

Hétvégén ja tudok menni akkor szombat vasárnap Ausztriában dolgozok napi 10 órákat kemény fizikai munkát amit az Osztrák nem hajlandó elvégezni, most hétvégén pl betont törtem.

Ha nincs Ausztriában meló akkor itthon dolgozok hétvégén csak sajnos a kinti pénz harmadáért.

Nem tudom sokan mit nyekeregnek, menjenek dolgozni, a környezetemben nem ismerek senki mást aki ennyit melózna mint én, minden nap nyomom már négy és fél éve....

Fárasztó, de hát élni kell,a Magyar politikusok meg húzzák fel magukat a villanyoszlopra....

2015. máj. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Ez a miért nem él panelban, miért házban lakik eléggé nyers.

Abba belegondoltál, hogy:

nem ő vette a házat, generációk óta a családjáé

nem tudja eladni mert nincs rá kereslet

nem tud elköltözni mert nincs miből

előtte pedig, pl az ő gyerekkorában nem volt ilyen drága és nehéz fenntartani.


Nagyanyám idejében még ott volt az ő nagyanyja az anyja a gyereke, és a huszadik rokon is jött és segített ha kellett valami, állatot neveltek, kertet gondoztak, megteremtették maguknak, ezért építettek nagy házat, hogy a gyerekeiknek unokáiknak jó legyen, mert arra gondoltak, hogy ők is kapnak annyi segítséget. Manapság már nem így megy sajnos, és ezért maradnak itt a gyerekek nagy házzal a nyakukon, nagy kerttel nem tudnak mit csinálni vele, eladni is szinte lehetetlen. Ez van, ezért nem kell felháborodni vakon minden hülyeségen, amit meglátsz.

2015. máj. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Garzonlakásom van, ami alacsony rezsijűnek számít. Mégis vissza akarok költözni a falusi szülői házba, ahol a tüzifa megterem a kertben. Az egy kiegyensúlyozottságot nyújt az embernek ha nem vesz igénybe olyan szolgáltatást vagy nem vesz meg olyan terméket ami jelentősen túlárazott. Ilyen a rezsi is. Sőt nem túlzás azt mondani hogy nyílegyenes út a nyomorba az ha többet nyújtunk valamiért mint kellene. Ha nem anyagilag teszi tönkre az embert akkor az elhanyagolt egészsége sínyli meg a kizsákmányolást. Vagy más szóval az átverést.
2015. máj. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"a kérdésnek eléggé olyan szaga van, hogy dögöljön meg a szomszéd tehene is... "


Abban mi dögöljön meg a szomszéd tehene is, hogy ő állítólag több állásban kell dolgozzon, mert a gázszámlája is olyan sok, hogy alig bírja kifizetni, míg én úgy vagyok vele, hogy mindenki lakjon olyan helyen, amit megbír fizetni. Ez inkább a ne dögöljön már meg a tehene hozzáállás szerintem.


Vagy ha arra gondolsz, hogy megjegyeztem, hogy egyesek még ennyit sem keresnek, ez meg puszta tény. Mi mindketten többet keresünk, de tisztában vagyok vele, hogy nagyon sokan 110 ezerért összetennék a két kezüket, és kevesebbet is be tudnak osztani, de ő meg flegmán odaveti, hogy neki csak a gázszámlája 70 ezer. Ja, hogy akkor nem csak azzal van a baj, hogy szarul keresel jóasszony...

2015. máj. 14. 22:50
 6/7 anonim ***** válasza:
46%

Akármilyen családi házba át lehet alakítani a gázfűtést fatüzelésre.(mint ahogy jó néhány ismerősöm megtette) Persze, azzal munka van, mert nem lesz magától meleg. Fát kell vágni, hasogatni, behordani, rakni a kazánra, nem csak a termosztátot beprogramozni. Én 120 m2-t fűtök kb 20.000 forintból havonta. Igaz, hogy nincs 25 fok, csak 20 (éjjel kevesebb), de nem is kerül 70.000-be.


Értem én, hogy nem könnyű munka ápolónőnek lenni, de ha jól belegondolna, akkor rájönne, hogy a szabad munkaerőpiacon ez a fizetés nem is annyira kevés. Sajnos az én főnököm sincs arra tekintettel, hogy milyen számlákat kell kifizetnem. Ő csak azt tudja, hogy az én munkaköröm mennyit ér neki. Az pedig, hogy én a havi fizetésemet hogyan osztom be, nem az ő dolga. Ha keveslem a pénzt, akkor meg van a lehetőségem más, jobban fizető állás után nézni.

2015. máj. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Alapvetően a lakáskörülményeket kell az élethelyzetünkhöz alakítani, s ha nem futja, akkor váltani.
2015. máj. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!