Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pszichológus vagy pszichiáter?

Maryjane89 kérdése:

Pszichológus vagy pszichiáter?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőmnek a következő "gondja" van:

kb fél éve szakított vele a barátja, mert hangulata hol eléggé kiszámíthatatlan volt. Azóta folyton bűntudata van, téveszméi.Az első hülye gondolata az volt kb 2 hónapja, h nem soha nem táncolt,pedig azt is mennyire szeret,ezt sajnos le is írta neki. Azt ő maga sem értette miért írta.

Eddig normálisnak tűnt a csaj, általában elég szórakoztató egyéniség. De most az "aggasztja" a legjobban, h egyrészt hülyét csinált magából, és h a srác soha nem tudja már meg, h milyen vicces tud lenni.Ezzel van elfoglalva, ennyi idő után is, h a srác annyira rossz hatással volt rá,h nem tudott felszabadulni mellette és humoros lenni,mert lehet, nem lett volna annyira unalmas,és h most mit gondol róla a srác,h ezért lett vége, stb....

Ja,és ezért most nem tud semmilyen humoros videot, sorozatot, filmet nézni, amiket egyébként régebben szeretett. Ha pl beugrik egy vicces dolog neki,akkor folyton azt hajtogatja, h bárcsak az exe ezt hallotta volna,akkor tudná, hogy jó humora van valójában...és hogy a mostani barátnője biztosan nagyon szórakoztató, és leköti őt, ő önmaga tud lenni mellette..

Aggódom érte, nem volt ilyen régebben.

Én javasoltam neki, hogy beszélgessen el egy pszichológussal,de lehet pszichiáter szükséges..?


2015. máj. 18. 10:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Ugyan már, ezért elég hülyeség lenne pszichiáterhez menni. Valójában szerintem a pszichológus is határeset, leginkább a csajnak el kéne dönteni, hogy új lapot nyit, és önmagával törődnie, nem a múlttal. Sportoljon, keressen értelmes elfoglaltságot, dolgozzon, tanuljon, kezdjen egy új hobbiba, közben ismerkedjen új emberekkel (nem pasizás céljából, csak társaságnak), és majd elmúlik ez a korszak.
2015. máj. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ez esetben pszichológus jobb. Persze a pszichiáter is tudna neki segíteni, hiszen többségük pszichoterapeuta is, de a lány pszichológussal jobban jár.
2015. máj. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!