Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tudnék tenni, hogy az...

Mit tudnék tenni, hogy az emberek ne állítsanak meg csak úgy random az utcán vagy bárhol? (Budapest) Hogyan tudnék védekezni ellenük?

Figyelt kérdés

Ma reggel elindultam a boltba, útközben rámrontott egy hajléktalan, hogy vegyem meg az újságát, és kb. elég rendesen beszólt amiért figyelmen kívül hagytam.


250 méterrel később egy könyvjelzőt akart rámsózni 500 ft-ért egy másik illető.


Majd a boltba (OTT reméltem, hogy nem kérnek pénzt)

pár ezerért rámsóztak egy parfümöt, és annyira rámenősen, hogy konkrétan már azon gondolkodtam hogy visszaadom neki és lelépek vagy elszaladok, de komolyan ez azért durva, hogy így letámadják az embert, én meg voltam olyan okos, hogy megvettem :( Mondjuk amúgy is akartam venni egy parfümöt, meg tényleg jó illata volt, DE NEM AKAROM TÖBBÉ, hogy más döntse el mi jó nekem, hogyan tudnék védekezni ellenük? Nem tudom ki az aki csak véleményt, vagy csak útbaigazítást akar, alapvetően segítőkész ember vagyok és ezért próbálok nem elfordulni csak úgy az embeektől, de általában mindig az van, hogy jól megszívom és teljesen rosszul érzem magam ezek miatt. Menjek úgy az utcán illetve mindenhol, hogy ne is nézzek magam mellé, és ha valaki rámköszön fussak el? de komolyan :(

előre is köszönöm a válaszokat!


2015. máj. 18. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyszerűen ne vedd meg, amit nem akarsz. Mi ebben a bonyolult? Nemet mondani meg kell tanulni. Lehet akármilyen rámenős valaki, ha te határozottan nemet mondasz, nem tud mit tenni.
2015. máj. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Írtad hogy segítőkész vagy. Valószínű ezért nem mondasz nemet nekik. Pedig azt kell tenned különben az összes kihasználna. Én egyszerűen semmit sem reagálok például az utcai zokniárusra aki a kínai boltban vett zoknit többszörös áron próbálná rámsózni. Abból talán rájön hogy mi járókelők is be tudunk menni a kínai boltba ha ugyanolyan zoknira van szükségünk. Ha ilyen tolakodóak akkor nincsenek nagyon pénzre szorulva. Mert aki tényleg rá van szorulva a pénzre az nem nézi hülyének a leendő üzlettársát és nem játsza a főnököt hanem hagyja hogy a vásárló legyen a főnök. Tehát ha erőszakosak akkor lelkiismeret furdalás nélkül mondj nemet vagy hazudd azt hogy nincs pénzed.
2015. máj. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Velem is mindig próbálkoznak de én oda sem nézek olyankor, csak megyek tovább.
2015. máj. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! Csak ez lelkileg olyan megterhelő tud lenni, amiket beszólnak utána.

Tulajdonképpen az utcán sem merek enni, mert akkor is kéregetők tábora zúdol rá, és 1-2 embernek még ha adok is, egy idő után azért már én is ideges leszek.

2015. máj. 18. 18:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Még mindig jobb, mint mikor becsöngetnek és akkor parfümöt árulnak...
2015. máj. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én be szoktam dugni a fülesemet. Néha nem is hallagatok zenét vele de ha látják, hogy "nem hallok", olyan napokon nem is szólít le senki. A másik amit szoktam, hogy megtanultam arabul azt a mondatot, hogy "nem értek magyarul". A csövik többsége ezután otthagy, az állatmentős, hittérítős barmok olyankor angollal próbálkoznak de akkor csak megrázom a fejem és otthagynak. Van amikor meg úgy csinálok, ahogy írtad: rohamtempóban elsuhanok. Elszaladok. Nem érdekel, ki mit gondol.
2015. máj. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!