Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kezdik el az emberek...

Miért kezdik el az emberek mondani, hogy megváltoztam, amikor végre kinyílt a szemem és nem hagyom magam kihasználni? 19F

Figyelt kérdés

Manapság elég sokan mondják, hogy megváltoztam, rám sem lehet ismerni. Főleg a "haverjaim", akikkel szoktam bulizni, mivel elköltöztünk, ezért mindig ki kellene mennem hozzájuk, de nem fogok minden hétvégén csak azért kibuszozni, hogy italra költsem a pénzemet, meg rájuk.. Most is kölcsönadtam egy ezrest és 3000-et telefont feltölteni, közben megígérték, hogy vasárnap oda adják anyámnak, erre csak jövőhónap fizetéskor lesz pénzük, szóval csak akkor tudják majd. Így is tartoznak nekem még 5000-el összesen 2 hónapja, és már az én pofám ég, amikor kérem tőlük. Azt is úgy adtam oda, hogy teljesen biztosnak tűnt, hogy visszakapom, nem megyek bele mindig ilyen hülyén, hogy kölcsön adogatok, de ezek a pénzek az állítólagos "barátaimtól" mindig visszajöttek eddig, most pedig már elegem van belőlük.. Mivel ma sem mentem ki hozzájuk bulizni(Érdekes, erre most van pénz.), ezért megint én vagyok a szemét, hogy megváltoztam, rám sem ismerni, sosem megyek ki hozzájuk, hogy mi a helyzet, közben múlthéten láttam őket.. Igazából most lett elegem, azért nem pattogok és jópofizok velük, valamelyik nap megkérdeztem az egyikőjüket, hogy tavaly nyáron bármikor szerveztünk valamit reggel, tehát olyat, hogy peca,strand,bármi, akkor érdekes módon sosem kelt fel, mindig várni kellett rá 1 órát, míg elkészül, mindig tiszta idegek voltunk rá, de csak a haverunk. Tehát megkérdeztem valamelyik nap, hogy érdekes, hogy amióta munkája van, azóta képes felkelni reggel fél 5-kor, hogy bevigyék dolgozni, akkor nekünk miért nem kelt fel soha? Azt mondta, hogy ezért pénzt kap.... :)))))

Gondolom ez mindent megmagyaráz. Érdekemberek mind. A pénz többet ér neki és nekik bármelyikünknél. Mikor számonkértem rajta, hogy miért ígérte meg, hogy vasárnap adja ide a 3000-et, azt válaszolta, hogy jól van na, megadja majd mit idegeskedek, úgyis milliomos vagyok. Szóval már előre eltervezte, hogy nem adja meg, csak egy hónap múlva.

Teljesen kiábrándultam belőlük, mivel nem ugrálok nekik, ezért megváltoztam, én vagyok a köcsög szerepében. Miért reagálnak erre így ebben a helyzetben? "Érzik a vesztüket" vagy mi ez a konfliktuskezelés ilyenkor?


2015. máj. 22. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Úgy néz ki, igen. Tény, hogy megváltoztál, de jó irányba.
2015. máj. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyilván nem tetszik nekik, hogy nem hagyod magad kihasználni.
2015. máj. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Persze, de miért ez a reakció? Igazad van első, megváltoztam olyan formában, ahogy leírtad, hál'Istennek!

Próbálnak visszazökkenteni abba az állapotba, amikor jópofa és a végletekig segítőkész voltam velük. Ezt pedig úgy akarják elérni, hogy rám fogják, hogy megváltoztam?:)

Hogyan lehet ezt szépen, tömören megfogalmazni vagy mi ennek a "reakciónak" az elnevezése? Nagyon a fejemben van erről a szituációról valami, de nem jut eszembe..

2015. máj. 22. 18:01
 4/4 Fish1 ***** válasza:

Ez mindig előfordul, amikor egy társaságból valaki megváltozik. Mindegy, hogy jó vagy rossz irányba, lényeg, hogy a hasonlóság már nem lesz akkora, mint volt. Ilyenkor akár irigységből is beszélhetnek, nem ismerem őket, így nem tudom. Ennek a dolognak általában az a vége, hogy lemorzsolódnak, de ez nem gáz, úgyis jön helyettük más.

Megszokták, hogy milyen voltál, és váratlanul érte őket a felismerés, hogy már más vagy.

2015. máj. 23. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!