Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet tenni, ha valaki...

Mit lehet tenni, ha valaki stresszes helyzetben folyamatosan eszik?

Figyelt kérdés

Természetesen rólam van szó. Családi és iskolai téren sincs semmi rendben, az előbb konkrétan ez a mondat hagyta el a számat: "most pedig megyek, és evésbe folytom a bánatomat."

Temérdek mennyiségű ételt el tudok pusztítani, amikor nekiülök, minimum egy óráig szoktam enni, addig sem kell másra koncentrálnom. A tipikus menü az egy vagy két tányér tészta, utána 2-3 darab pékáru, kb. fél liter tej vagy kakaó meg ha még van, akkor édesség és valami gyümölcs.

75 kg vagyok 170 centihez, lány vagyok.

Szerintetek hogyan változtathatnék? Már megszokássá váltak ezek a lakomák, főleg este eszek rengeteget. Le szeretnék fogyni, de nem megy, mert állandóan stresszes vagyok.


2015. máj. 23. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:
evés helyett menj sportolni, a sport jót tesz az alakodnak, csökkenti a stresszt
2015. máj. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Rászokni a cigire. Mióta leszoktam 5 éve, eszek ha ideges vagyok. Régen soványabb is voltam ezért. De én azért nem akarok visszaszokni.:)
2015. máj. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pótcselekvést végezz, persze csak egészségeset. Sportolj, főzz (pl állíts össze saláta menüket, vagy egészséges ételeket, mire elkészíted lejjebb megy a stressz és nem kezdesz zabálni), varrj, jógázz, modellezz, rajzolj, olvass, aludj.
2015. máj. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valakinek mondd el a problémáidat, amikre sokat gondolsz.

Ha kiiktatod, kibeszéled és már nem nyomják a válladat, akkor képes leszel csak akkor enni amikor éhes vagy. Nem kell állandóan zabálni. Mikor volt utoljára éhségérzeted? Azt kell elérni, hogy legyen. Ha egy nap kibírod, hogy csak 1 tányér vacsorát egyél, máris fogyni fogsz 1 kilót. Aztán képzeld el, hogy vékony vagy és nem bírsz sokat enni. Akkor majd lefogysz olyan vékonyra, amilyet képzelsz. Egy kicsi akaraterő kell csak hozzá.

2015. máj. 24. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 hugyosgalacsin ***** válasza:
zárd be a kaját a szekrénybe
2015. máj. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!