Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mai fiatalokba (10en évesek)...

Mai fiatalokba (10en évesek) miért nincs tisztelet az idősebbek iránt?

Figyelt kérdés

tisztelet a kivételnek!

Főleg neten keresztül nagy a szájuk!

Én időmbe még tiszteltük az idősesebb korosztályt. Nem mertünk visszabeszélni nekik! Nagy szüleimet is magáztam!

De ezek azt hiszik nekik mindent lehet. Szüleik hol vannak? Miért nem nevelik őket?

Ti tapasztaltatok már olyat, hogy tiszteletlenek voltak veletek kis tinédzserek?



2015. máj. 24. 17:12
 1/10 A kérdező kommentje:
nagyszüleimet! bocsi!
2015. máj. 24. 17:13
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Máshogyan vannak nevelve (leginkább sehogyan...).
2015. máj. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nem a mai fiatalok, hanem a mai szülők a hibásak! Pláne egy tíz év körüli gyerek viselkedéséért. Még én is fiatal vagyok viszonylag, de próbálnék csak meg bárkivel szemtelen lenni. Engem nem úgy nevelt az anyám. A gyerek azt csinálja, amit a szülei engednek vagy ráhagynak.

2015. máj. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A tisztelet nem múlik azon, hogy tegezel vagy magázol valakit.

Minden korban voltak problémás emberek, és problémás szülők, lázadó fiatalok. Nekem van egy nálam egy évvel fiatalabb kollégám (ő már nem tizenéves, hanem lassan harmincas), aki nagyon bunkó és számító. Addig aranyos, mézesmázos valakivel, amíg az érdekei úgy hozzák. Elkényeztetett egyke (nem minden egyke ilyen egyébként), a családjuk szegény, de van egy pénzes barátja (nem mondanád kifejezetten jó nőnek egyébként). Én nem értem a szüleit sem, az én szüleimnél nem engedhette volna meg magának, amit neki az ő szülei hagytak.

2015. máj. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, velem tisztelettel szoktak bánni. Mondjuk én tegeztem a nagyszüleimet de tiszteltem őket, de soha nem volt gond a gyerekeim barátaiva, iskolatársaival sem.

Szerintem azt tisztelik aki tiszteletre méltó és ismerjük el sok mai idősnek egyedül a kora az amit tisztelni lehetne benne....

2015. máj. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Hát figyelj, tisztelni azt kell aki megérdemli, és ez nem azon múlik hogy ki mennyi idős.
2015. máj. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Fos duma. Mindig ezt mondták a tinikről amióta a világ világ azóta.
2015. máj. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Főleg neten keresztül nagy a szájuk!"

No komment...neten mindenkinek nagy a szája, idősebb emberek is olyan szintű gyűlölet kampányt tudnak folytatni facebook oldalakon, meg fórumokon hogy csak na...


De úgy tűnik te sem vagy jobb az általad leszólt embereknél, mert akkor nem úgy beszélnél róluk hogy "kis tinédzserek"...belőled hol marad a tisztelet?

2015. máj. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

#bezzegazénidőmben

Én már megszoktam, hogy az idősebbek mindig így fogják gondolni, hogy az ő idejükben minden gyerek tökéletes volt...

Most már nem zavar.

Valószínűleg eljön az én időm is, amikor én fogom hitegetni magamat ezzel.

2015. máj. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A gyerekek sose voltak jobbak vagy rosszabbak, és sose lesznek jobbak vagy rosszabbak az aktuális korosztálynál. Ez nem változik. Ami változik, az az őket körülvevő világ, és a jogi háttér. Például szüleim gyerekkorában még volt körmös az iskolában, ma ezért már feljelentenék a pedagógust. Ezek pedig formálják a viselkedést.
2015. máj. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!