Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen a világunk?

Miért ilyen a világunk?

Figyelt kérdés
Röviden szólva: Teljesen elcseszettnek érzem a mai világunkat. Mindent csak a pénz irányít,a pénz jó mindenre, a pénz kiválthat bármit, akármit elintézhetsz. Már nem számít a szeretet,a család, nem érdekli egyik embert sem a másik. "Csak nekem legyen, az összes többi rohadjon meg!" Ha van egy rendes , jó szándékú ember a világon, azt palira veszik, megszivatják, kihasználják a végletekig, kinevetik. Ma csak az érvényesül, aki törtető, kész bármit maga mögött hagyni, sok pénze van, nem nézi az emberi morálokat,semmi erkölcsöt nem tart be. Komolyan mondom, hogy sokkalta szívesebben élném az életemet valami régebbi korban.Sokkal jobban tudnék azonosulni a 20.század első évtizedeiben. Most én azért gürizek egy olyan szakmáért, amit nem is biztos hogy szeretni fogok, hogy majd jól megkeressem magamat vele. Szakmunka-kategóriában lenne az álommunkám, imádok fából tárgyakat készíteni. De ebből nem tudnék megélni. A saját túlfejlettségébe fog belepusztulni az emberiség. Egyre gyakrabban mondom azt magamban, hogy bárcsak háború lenne és elpusztulna minden. Véget érne az egész és jönne egy új, talán jobb vagy kevésbé jobb felépítés. Utálom az egész jelenlegi rendszert,nem tetszik ahogy működnek a dolgok. De nem is írok még vagy 100000 sort erről, inkább átadom nektek a billentyűzetet és azt mondom hogy ti is fejtsétek ki, hogy mit gondoltok a 21. századról? Érdekelne a téma.

2015. máj. 24. 23:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem irányít mindent a pénz. Vannak területek, szigetek, ahova nem tört be. Keresd meg őket.
2015. máj. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem igaz, amit írsz. A rendszerrel van a baj, ez az arcnélküli kapitalizmus.

Nem sok esélyt látok a visszafordulásra, az út a szakadékba vezet.

Régóta süllyedünk lefelé, mégsem vesszük észre, mert a legtöbben csak az orrukig látnak.

2015. máj. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy minden úgy van jól ahogy van. Ez viccesnek tűnhet, de így van. És az, hogy sza*nak tűnik, már arra hívja fel a figyelmed, hogy másfelé fordítsd a figyelmed, a polaritáson, az anyagon túl. A tömegek sohasem fognak "megvilágosodni", mindig csak az egyének, de a tömegből kell kinőni. A legnagyobb sötétségben születik a fény. Ajánlok egy irodalmat, alapos tanulmányozásra.

Thorwald Dethlefsen: A sors mint esély

2015. máj. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Erről is a FIDESZ tehet.
2015. máj. 25. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Teljesen egyet értek a harmadikkal, nagyon jól látod a dolgokat. Fordítsd a saját (nem anyagi) hasznodra. Mert ugye a pénz nem boldogít. De akkor mi? Rá kell jönnöd. Én is hasonlóképp látom a világot mint te. És egy ideje elkezdtem megszabadulni a felhalmozott felesleges szokásaimtól, meg a felesleges anyagi dolgoktól, lemorzsolódnak a felesleges kapcsolataim. Mindegy, a lényeg hogy találd meg az utadat. Egyébként régen sem volt jobb, igazságtalanság mindig volt, és mindig lesz. Viszont a jó oldala, hogy nincs igazságtalanság, igazság nélkül. Azt pedig meg kell találni ;)
2015. máj. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Maskor is ugyanez volt a helyzet, es most is ugyanaz, es ez reszben az ember kapzsisagabol, reszben onzosegebol es versenyzesi osztonebol ered, sokan vannak a te elmeleteddel, de sajnos penz nelkul nem lehet osszetartani egy vilagot... kell egy ertek ami alapjan az emberek cserelhetnek anyagi javakat, mert nem elhetsz meg egyedul.


Az elet lehet hogy kisse elcseszett es ez szerintem is igaz hogy az ember elobb-utobb tul magasra epiti a tornyot, elhagyva egy par fontos oszlopot es evvel visszaesik egy bizonyos pontig.


Ha peldaul a katonasag tamado fegyverei meg jobban tulnovik a vedo felszerelest...


Ilyen az ember, es barmilyen eloleny ami letezik. Persze vannak kivetelek, de egy faj akkor eli tul a vilagot, ha onzo es az osszetartas erdekeben cselekedik.


Ami az allommunkad illeti, a normal munkad mellett, meg hobbibol csinalhatsz ilyesmiket.Vallasz egy konyu munkat amelyik jol keres, es csak annyira kuzdj a penzert, amig a megelhetesig eleg van.Igy leszel a legboldogabb...

2015. júl. 9. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Egyre gyakrabban mondom azt magamban, hogy bárcsak háború lenne és elpusztulna minden."


Érdekes, engem annál, hogy minden a pénz körül forog, sokkal jobban zavar, hogy elszaporodtak az ilyen emberek, mint te, akik képesek lennének mindenkit legyilkolni csak azért, mert ők nem találják a helyüket a világban. Na ez a gáz, nem pedig az, hogy pénzért még nőt is lehet venni. Azt ugyanis mindig is lehetett.

2015. júl. 9. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Hallgass Depressziót. Komolyan.
2015. szept. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Adjak linkeket?
2015. szept. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én is hasonlóan éreztem a világgal kapcsolatban, ráadásul nekem nincs szakmám, esélyem sincs, hogy munkát találjak és pont télen fogok utcára kerülni úgy, hogy nincs is hova mennem. Mindent el fogok veszíteni, de mégsem érdekel, hogy milyen a világ, mert úgysem változtathatunk rajta.

A világ dolgai miatt idegeskedjen a világ. A holtakkal foglalkozzanak a holtak. Engem is sokszor kihasználtak és eltapostak a természetem miatt, meg a mai napig lúzernek tartanak, amiért segítek és együttérzek másokkal. Ezen a dolgon felül kell emelkedni, nincs más megoldás.

Ne azzal törődj, hogy mások milyenek, hanem azzal, hogy te milyen vagy. Nem az számít, mennyire mocskos a világ, csak az számít, hogy minket ne tudjon bemocskolni.

2015. szept. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!