Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek az ilyen...

Mi a véleményetek az ilyen emberről? Jól tettem, hogy elküldtem?

Figyelt kérdés

Szóval, az illető osztálytársam (csak érettségi végéig hálistennek) és november óta beszélgettünk meg facen leveleztünk.. Sajnos voltam olyan hülye, hogy beleszerettem, ő pedig elég megalázó módon visszautasított. Lehet, hogy ez volt a leveleztünk.Na most ez a fiú: először is nőnemű emberre utaló néven szerepel a facebookon (olyasmi, hogy hercegnő); nagyon sokszor beleköt az ember szavaiba, kiforgatja; mániákusan ajánlgatja ugyanazt a 3 filmet, hogy nézzem meg, de nekem egy filmajánlatomat se nézte meg, merthogy az "ráerőltetés"; ha olyasmit mondok neki, hogy "mit tudsz te erről vagy arról", mmegsértődik, magára veszi és bunkózni kezd; mikor egyszer azt írtam neki, hogy "k.... fárasztó az élet", azt a választ kaptam, hogy ne nyavajogjak; és mikor a szüleim elküldték melegebb éghajlatra, azt mondta nekik, hogy ezzel hatalmas kárt tesznek, mert ő az egyetlen támaszom (ami jó vicc, mert rajta kívül van még pár ember, akire támaszkodhatok, meg amúgy is ő panaszkodott nekem állandóan meg párszor a szex szóba került,tehát nem tudom, ezt honnan szűrte le), es egyértelműen el akart idegeníteni a családomtól.

Kicsit utánajártam a dolgoknak, és rá kellett jönnöm, hogy hihetetlen alacsony az önbecsülése; nem támogatja a nők karrierépítését és szerinte a hagyományos szerepeknél kell maradni (ennek ellenére otthonülő apuka szeretne lenni, kész röhej);képtelen felelősséget vállalni, egy kérdőre vonás során csak úgy hátat fordított, mert ő szabad ember; végül, kedvenc íróinak és Puzsér Robinak a gondolatait szó szerint építi bele a mondataiba, de olyan módon, mintha azok a sajátjai volnának.

Rengeteg személyiségvonása van, ami egy tipikus bántalmazóra emlékeztet, talán még időben megmenekültem tőle?

Ti találkoztatok már ilyen emberrel? Mi volt a tapasztalatotok, mit csináltatok?



2015. máj. 28. 08:11
 1/3 anonim ***** válasza:

persze, ne beszélj vele.

ha ez vigasztal, lehet még rosszabb is, amikor mondjuk évek óta jársz valakivel és hirtelen ráeszmélsz hogy mennyire nem az akinek hitted stb

szóval ez még viszonylag könnyen elsült, gondolom nem lettél halálosan szerelmes, nem is történt köztetek semmi.

ne beszélj vele, legyél a barátaiddal, érezd jól magad stb

azon fogod kapni magad akár 1-2 hónap múlva, hogy már nem is jut eszedbe

igen, a leírtak alapján elég gyökér lehet, jobban jártál hogy nem jöttél össze vele

2015. máj. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Időben megmenekültél? Nem, te csak nem kellettél neki... és ezzel, hogy igyekszel őt rossz színben feltüntetni, csak saját magadat járatod le, mert ha ennyire szörnyű ez a fiú, akkor hogy tudtál beleszeretni? És ha még egy ilyen -szerinted- szar jellemű embernek sem kellettél, akkor milyen lehetsz te? Szerintem hagyd ezt a lejárató kampányt, pláne hogy a szemébe nem mernéd ugyanezeket elmondani. Ne sunyiskodj.
2015. máj. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszadó!

Először is: honnan veszed, hogy nem mondtam ugyanezeket a szemébe vagy százszor? Nagyon érdekes, hogy ilyen messzemenő következtetéseket vonsz le egy kérdésből. Úgy látszik, van ebben tehetséged, nem gondoltál arra, hogy ezt kamatoztasd, mondjuk mint életvezetési tanácsadó, aki interneten osztja a tudását?

Másodszor: nem tudom, voltál-e valaha szerelmes, egyáltalán fogalmad van-e arról, mi az, de rengetegszer fordul elő, hogy az illető naagyon kedves, naagyon aranyos és nem látod a hibáit vagy elbagatellizálod. Azonkívül a visszautasítás novemberben történt, és elég hamar túltettem magam rajta, barátok maradtunk. Utána jöttem rá, milyen, figyeltem fel az apró jelekre.

Harmadszor: honnan veszed, hogy nincs más pasi körülöttem rajta kívül?

2015. máj. 29. 04:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!