Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek ha apám depressziós...

Mit tegyek ha apám depressziós, és ezzel engem is abba taszít?

Figyelt kérdés
Soha semmi nem jó neki, mindig panaszkodik, aggodalmaskodik, pedig nem lenne rá különösebb oka, csak rám tolja a felelősséget, hogy ha ilyen meg olyan lennék ő sokkal boldogabb lenne, bezzeg most őt őrületbe és depresszióba kergetem. Pedig nincs velem semmi baj,de miatta én is egyre elkeseredettebb vagyok (néha az ivásba menekülök), amit nem fejezhetek ki a jelenlétében, különben ezért is idegesítené magát. Barátaim vannak, de ők nem látnak a színfalak mögé, előttük mindig udvariasan viselkedik. Orvost nem hajlandó látni, én 22 éves vagyok, elköltözni nincs lehetőségem, de ezzel magát meg engem is tönkretesz. Ötletek? Vagy csak én látom ezt rosszul, és tényleg miattam aggódik ennyit?

#apa #depresszió #betegség családi kapcsolatok
2015. máj. 31. 01:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Most akkor biztos hogy depressziós? Mert ha igen, akkor nincs előrelépés antidepresszáns nélkül. És ha tényleg beteg, akkor az elköltözéseddel rosszabbra fordulna az állapota ha nem szed semmit.

Lehet hogy van valami olyan a háttérben hogy mindig arról ábrándozott hogy egy nap sokra viszed, de mondjuk átlagos szinten maradtál, és úgy érzi e miatt van vele, pedig nem, hanem a betegsége miatt. A depressziósok nem tudatosan, de keresnek valami okot amiért rosszul vannak, de ezek csak kreált indokok.

Ahogy apukád szokta mondani hogy őrületbe kergeted, nem véletlen, mint mondtam, rosszul van, megőrüléstől való félelem alakul ki benne, és ennek elnyomására a legjobb ha az agya kreál valami indokot, és ez lettél te, hogy miattad van.

Mindent meg kell tenned hogy ne hasson ki rád. Ha nincs antidepresszáns, akkor enyhíthető még sporttal, elegendő alvással. De ez nem megoldás, csak kiegészíti a dilibogyót.

Sok oka lehet hogy depresszióssá lett, mivel anyukádat nem említed, szerintem ott van a kutya elásva.

Szerintem szorongásos depressziója van, annak, és a pánikbetegségnek a tünete a megőrüléstől való félelem.

Szerintem ha ez ekkora nyomot hagyott benned, akkor nem látod rosszul, és a baj a küszöbön áll. Valószínűleg ez még nem nagy depresszió, de kezelés nélkül természetesen gyorsan rosszabbodik.

A depressziósok nagyon gyakran kiabálnak a szeretteikkel. Nem különösebben mert akarnak, hanem inkább azért mert a betegség kényszeríti őket.

2015. jún. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!