Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rettegek a változásoktól, és...

Rettegek a változásoktól, és stresszt, szorongást okoznak. Hogyan szabadulhatnék meg ettől?

Figyelt kérdés

A kis változások inkább csak kellemetlenül érintenek, de a nagyobbak, pl egy költözés vagy munkahelyváltás erős szorongást, félelmet és depressziós tüneteket okoz.

Szeretem a megszokott dolgokat, és még csak arról sincs szó, hogy rosszul mennének a dolgok, teljesen elégedett voltam/vagyok az életemmel. A munkám rendben van, a szerelmemmel élünk együtt kettesben egy nagyon jó helyen, közel van a munkahely, a barátok a család, és anyagilag is rendben vagyunk.

Most költöznünk kell. Az elmúlt 4 évben harmadszorra.

Már 2 éve lakunk itt, és tökéletes volt, ezt szerettük mind közül a legjobban, de most az élet úgy hozta, hogy tovább kell állnunk. Ráadásul jó messzire innen. (A miértbe most nem mennék bele, nem is lényeg, nincs más lehetőség).

A korábbi költözések is kellemetlenek voltak, fájt otthagyni a régi helyet, de mindig láttuk a sokkal jobb lehetőséget az újban.

Most viszont annyira szeretjük ezt, és a másiknak olyan sok hátránya van az életünk sok területén, hogy szinte csak a rosszat látjuk. Ami van jó, az a legkevésbé sem kompenzálja a hátrányokat.

Messze lesz a munkahely, barátok, család. Az életünkből rengeteg idő fog elmenni utazással.

Máskor is szorongással tölt el a változás, de ez most sokkal erősebb a korábbiaknál. Nagyon fáj, nagyon félek, nagyon nem akarom.



2015. jún. 2. 10:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Kissé kiábrándítóan hat, kiegyensúlyozott az életed, megvan úgy mindened ami másnak nincs, jól el élhetnétek, de valami oknál fogva változtatni kell, amitől most rosszul érzed magad.

Erre sokan azt írnák, kisebb gondom is nagyobb a tiédtől.

2015. jún. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!