Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy a többség,...

Miért van az hogy a többség, a normális emberek "édesnek, aranyosnak"látja a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Engem néha rohadtul idegesítenek. Sosem szólok rájuk ingerülten nem adom semmi jelét, inkább csak elkerülöm a helyzeteket. Sok gyerek van a családban, 1-2 nem zavaró, de a nagy többség igen. Továbbá miért lehet az, hogy bár nem teszek semmi rosszat, de én ezért a tulajdonságom miatt le vagyok nézve?

2015. jún. 3. 08:35
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem azért, mert ösztönösen a gyerek, meg úgy általában a kölyök állatok, azért "aranyosak", mert nem konkurencia semmilyen tekintetben, nem kell tőle félni, nem veszi el az élelmet, nem támad meg stb.

Amolyan evolúciós dolog, de lehet hogy a nevelés miatt, hogy fel kell nevelni, ezért.


Amúgy a legdurvább, ha skypon beszélsz valakivel és a háttérben sikoltoznak a kis "tetvek". Brutálisan idegesítő. :D

2015. jún. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyerek lehet aranyos is, tényleg kis cuki szeretni való babák.

De lehet nagyon idegesítő is: ordítás, hiszti, stb.

Ha nem a saját gyereked, akkor nyilván nem kell ezt elviselned és biztosan idegesítőbb is, mint egy szülőnek, aki már hozzászokott ehhez.

Szerintem ezzel nincs semmi gond. Nem vagy ettől rossz ember.

Engem is sokszor idegesít mások rossz gyereke, akire ráadásul rá sem szólnak. Persze nem csinálok semmit, csak magamban elkönyvelem, hogy jobb lesz tőlük minél messzebb :)

2015. jún. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Azért látjuk édesnek, mert arányaiban nagyobb a fejük és szemük, mint a felnőtteknek. Egy gyermek még ártatlan, mivel nem tudja mi a jó és mi a rossz, és rászorul mások gondoskodására, különben meghalna. Az emberben benne van az ösztön hogy a nála kisebb, védtelen élőlényeket megmentse a haláltól, vigyázzon rá. Benned nincs meg ez az ösztön ezek szerint.
2015. jún. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Ösztönből. Ezzel ha szembe mész, nyilván lenéznek miatta.

De miért reklámozod? Én se bírom a gyerekeket, idegesítenek. De ezt nem kötöm senkinek az orrára, az én dolgom. Egyedül akkor derült ki a munkahelyemen, amikor szóba került a gyerekvállalás és mondtam, hogy nálunk apuka marad otthon. Ez annyira szokatlan, hogy meg kellett indokolnom és akkor elkottyantottam. Bár amilyen furán néztek rám, ma inkább azt mondanám, hogy azért ő, mert én nem eshetek ki a munkából :D

2015. jún. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Gondolom meg fiatal vagy.


Felesegem pont igy volt vele, halalra idegesitettek a gyerekek, szinte irtozott toluk, nem is akart soha.


Aztan "besikerult" a gyerekunk, azota 180 fokos fordulat allt be nala. Nagyon szereti a gyerekeket, ok is ot, tok jol megtalalja a hangot veluk.


En azt gyanitanam, hogy azoknal akik nem szeretik a gyerekeket, valami lelki problema van a hatterben, a felesegemnel a sajat szuleivel valo problemas viszonya okozta ez a belso gatat, hogy o nem akart gyereket, tudat alatt elutasitotta magatol a gyerekvallalast, mert felt hogy o is elkoveti ugyanazokat a hibakat mint a szulei. Aztan ez oldodott nala.


Nem allitom hogy mindenkinel igy van, de ez egy lehetseges magyarazat. Meg van meg ezer masik :) Alapvetoen az atlagember atlagos pszichevel szeretni szokta a gyerekeket, es akar is sajatot.


Persze ez nem azt jelenti hogy mondjuk ne idegesithetne idegen gyerek hisztizese, sirasa, az egy masik tema.

2015. jún. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
6%
Csak addig nem látod a gyerkeket édesnek, aranyosnak, amíg nincs sajátod. :)
2015. jún. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nem lelki probléma az oka. Én remek viszonyban vagyok a szüleimmel, rengeteg szeretetet kaptam gyerekként..

Viszont nagyon nagyon idegesítenek a gyerekekek.

Sőt, már gyerekkoromban is idegesítettek néha :D

Van olyan rokongyerek, akivel elvagyok, vicces meg jófej néha, de őt sem látom aranyosnak, meg semmilyen másik gyereket sem.

Vannak szép arcú gyerekek és vannak csúnya arcú gyerekek, csakúgy mint a felnőtteknél.

Én a kisállatokat tartom édesnek és aranyosnak, és velük mindig elfog az anyai ösztön, gondoskodás. Gyerekkel nem. :D

2015. jún. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!


Reagálnék egy két dologra. Szerintem kicsit félreérthető voltam. Ha már egy ideje ismerjük egymást egy bizonyos gyerekkel, akkor nem szokott probléma lenni, nyilván mást néznénk a tv-ben, de ennyi különbséget megengedhetünk. :)

Én inkább a gyerekek bizonyos szokásaira gondoltam, amikor rosszul mondanak valamit, pl tudjátok az ilyen tipikus gyerek száj dolgok. Abba konkrétan nem is idegesítő a gyerek, csak természeténél fogva nem ért meg egy két fogalmat, de ahogy ezt a felnőttek lereagálják, az valami eszméletlen fárasztó...


Nem szoktam amúgy reklámozni, nem tudom miből gondoltad, de fel szokott tűnni a reakciómon, hogy az ilyen "gyerek száj" szituációkban én el sem tudok mosolyodni.


Valaki írta, hogy a saját gyerekére az ember máshogy reagál. Valóban, de többeket is megfigyelve a saját gyereked hisztijére pont, hogy ingerültebben reagálsz, mint a másikéra, ezt többször is kijön a családi összejöveteleken.

2015. jún. 3. 18:55
 9/9 A kérdező kommentje:
De ha reklámoznám is, attól függetlenül le kéne nézni? Le nézed a másikat azért mert szemüveges? Gyenge a szeme, fáj tőle a feje, ha anélkül erőlködik az olvasással. Nekem jó a szemem, de talán valami MÁSTÓL meg nekem fáj...
2015. jún. 3. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!