Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon félek a változásoktól....

Nagyon félek a változásoktól. Szorongok és félek, amikor nagyobb változás előtt állok az életben. Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

A kis változások inkább csak kellemetlenül érintenek, de a nagyobbak, pl egy költözés vagy munkahelyváltás erős szorongást, félelmet és depressziós tüneteket okoz.

Szeretem a megszokott dolgokat, és még csak arról sincs szó, hogy rosszul mennének a dolgok, teljesen elégedett voltam/vagyok az életemmel. A munkám rendben van, a szerelmemmel élünk együtt kettesben egy nagyon jó helyen, közel van a munkahely, a barátok a család, és anyagilag is rendben vagyunk.

Most költöznünk kell. Az elmúlt 4 évben harmadszorra.

Már 2 éve lakunk itt, és tökéletes volt, ezt szerettük mind közül a legjobban, de most az élet úgy hozta, hogy tovább kell állnunk. Ráadásul jó messzire innen. (A miértbe most nem mennék bele, nem is lényeg, nincs más lehetőség).

A korábbi költözések is kellemetlenek voltak, fájt otthagyni a régi helyet, de mindig láttuk a sokkal jobb lehetőséget az újban.

Most viszont annyira szeretjük ezt, és a másiknak olyan sok hátránya van az életünk sok területén, hogy szinte csak a rosszat látjuk. Ami van jó, az a legkevésbé sem kompenzálja a hátrányokat.

Messze lesz a munkahely, barátok, család. Az életünkből rengeteg idő fog elmenni utazással.

Máskor is szorongással tölt el a változás, de ez most sokkal erősebb a korábbiaknál. Nagyon fáj, nagyon félek, nagyon nem akarom.


2015. jún. 3. 14:30
 1/1 anonim válasza:

Hasonló helyzet.

Ha olyan helyre megyek, ahol még nem voltam, legalábbis nem gyakran voltam, majd megőrülök. 14 vagyok csak, szóval beszélhetek hülyeséget, de én alapvetően utálok minden változást. A költözések engem nem viselnek meg veled ellentétben, de pl. a "munkahelyváltozás" igen, mert most megyek középiskolába. Előre félek az egésztől. A barátaim is 8 éve ugyanazok, mással nem is nagyon állok szóba rajtuk és anyámon kívül. De van családod, barátnőd és barátaid beszéld meg velük, ha nem akarod, menj pszichológushoz.

2015. jún. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!