Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Művészek, siketek tegeződnek...

Művészek, siketek tegeződnek állítólag. Vannak még ilyen illemszabályok, amelyek adott csoportokra jellemzőek?

Figyelt kérdés
2015. jún. 5. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez hülyeség. Miért tegeződnének jobban a művészek, mint bárki más? Nekem pl. művész férjem van, mégsem tegez le mindenkit, sőt.
2015. jún. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ezt mondják, nem tudom, igaz-e. A siketek tegeződését egy olyan nő mondta, aki sokat forog ebben a körben, jártas a témában. Ő ismert olyan siketet, aki ezt megtagadta, és emiatt a többiek kinézték.
2015. jún. 5. 15:03
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom ez csoportnak számít-e, de azokkal a szülőkkel akiknek a gyereke az én gyerekem osztály- vagy csoporttársa, mindig automatikusan tegeződünk.
2015. jún. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Anélkül, hogy valaki felajánlaná? Köszi a választ.
2015. jún. 5. 16:00
 5/9 anonim ***** válasza:

tv-s emberek tegezodnek.

Dolgoztam mar tv-nel es ott mindenki tegez mindenkit. 22 evesen en is letegezem a 70 evest is es ez megszokott, termeszetesnek szamit.

2015. jún. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Alföldit hallottam már magázni magánál jóval fiatalabb embereket is, pedig simán tegezhette volna őket. Ez szerintem nem adott csoporthoz, hanem inkább munkahelyhez köthető, hogy tegeződnek-e az emberek. Ahol én dolgozom, ott is mindenki tegez mindenkit, pedig 100-an vagyunk, 20 évestől 60 évesig vegyesen. Még a főnököt is haverként kezeli mindenki, ami először nekem nagyon furcsa volt, de mára hozzászoktam, hogy neki is csak sziával kell köszönni, pedig nemcsak hogy felettesem, de a kora alapján az apám is lehetne.
2015. jún. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat.
2015. jún. 5. 21:59
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a tanárok is mindig tegezőnek egymás között. Egy fiatal tanár megélte még a gimiben hogy furcsa volt neki, hogy az első nap amikor bejött tanítani akkor a volt tanárai azonnal megkérték hogy tegeződjenek. Tehát ott is szokás, csak azért meg kell várni hogy mondja a másik, de szerintem a legtöbb iskolában ez így van.
2015. aug. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De ez inkább azért van, mert az egy munkahely, nem?
2015. aug. 23. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!