Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az lehetséges, hogy a szociáli...

Az lehetséges, hogy a szociális fóbiás maga miatt tehet róla, hogy ilyen? Sok rossz döntés eredményeként?

Figyelt kérdés

Pl arra gondolok,hogy 10-12 évesen, ha valaki megbántott, mivel nem voltam tudatos, nem erősítettem azt az érzést magamban, hogy LESZAROM, hanem őrlődtem magamban, és mondogattam, hogy milyen seggf.jek..majd hazamentem, és furcsán éreztem magam, rossz értelemben


és ezt éveken keresztül eljátszottam, mire kialakult a fóbia


tegyük fel egy másik dimenzióban, ahol más döntéseket hozok az elejétől, vajon lehetséges, hogy most ki sem írom ezt a kérdést, mivel mindent leszarok bárki valami rosszat gondol rólam..


Miért erőltettem magam a rossz érzéshez az elejétől, azt nem értem, ahelyett, hogy leszartam vna, és másnap már nem is érdekel, akkor még nem tudtam, hogy ez lesz a vége


ti veletek, hogy volt, már akit érint ez a fóbia?


21



2015. jún. 6. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is szociális fóbiás vagyok, de nálam már az óvodában elkezdődött a dolog. Arról pedig nem én tehetek, hogy akkoriban csak szar emberekkel voltam körülvéve (óvónők és gyerekek egyaránt). Később pedig csak rosszabb lett, mert egyre mélyebbre csúsztam.
2015. jún. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

tehát akkor nem magadat, hanem az embereket okolod..

én is így éreztem, és kicsit még mindig így érzek


de, a szar emberek mégsem érezték magukat szarnak, hanem elvoltak..


én azon szoktam agyalni, hogy ha született vna egy ikertestvérem, akkor vajon ő is ugyanúgy reagált vna..te mit gondolsz


mennyi az esélye annak, ha más társaságba kerülsz, akkor épségben egészségben nősz fel


mert azt bevallhatjuk, hogy nincs olyan társaság aki mindenki ép ésszel gondolkodik, a társaság röhög, akkor ha a hangadó magabiztosan érvel, nem feltétlen akkor, ha igaza van...


De egyébként is, nem tudom veled hogyvan, de én mostmár úgymond, "normális" embereknél is sokszor érzem magam kevesebbnek, ha mondjuk más a humorérzékünk, vagy ilyenek..


És ez nem arról szól már, hogy ők szar emberek vagy sem


Mivel válaszoltál a kérdésemre, érdekelne valami vélemény!

2015. jún. 6. 17:40
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha máshol nőttem volna fel, nyilván más lett volna a helyzet. Még azt is megkockáztatom, hogy nem lennék most szociális fóbiás. Nem tudom..
2015. jún. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én már így születtem. Szerintem a jó vagy rossz döntések csak a helyzet súlyosságát befolyásolhatják, de alapjában véve született dolog.
2015. jún. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
az jön le, hogy nektek nem is célotok változtatni, a reakciókból ítélve..csak ilyenek vagytok és kész
2015. jún. 6. 20:09
 6/9 anonim ***** válasza:
Bizonyos dolgokban gátol, ezeket szeretném megoldani, tehát valamilyen szinten változtatni akarok. Alapjában véve viszont nem érdekel, nincs igényem túl sok ember társaságára.
2015. jún. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

én, ha az igényt meg tudnám szüntetni már annak is örülnék..


de sajna tudom, hogy a mai világban mennyire fontosak a kapcsolatok

2015. jún. 6. 23:33
 8/9 anonim válasza:
Nem lehet, hogy azért őrlöd magad azon, hogy miért őrlődtél azon, ha vki megbántott, mert félsz, hogy ez az egész a te hibád?
2015. júl. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen igen, az én hibámnak érzem (mármint úgy az enyém, hogy elképzelhető, hogy az agyam kicsit máshogy működik, és emiatt másképp fejlődtem az évek során), mivel én hoztam meg a döntéseket, és én tettem úgy ahogy, ami azt eredményezi, hogy rosszul érezzem magam
2015. júl. 9. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!