Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Segítség, roma vagyok?!

Segítség, roma vagyok?!

Figyelt kérdés

Nos igen,érdekes a kérdés. Dehát kezdjünk az elején,a legnagyobb problémámmal:Roma vagyok.Naponta teszem fel a kérdést hogy miért kell így lennie és miért pont velem történik meg ez. Talán a sors furfangos játszmája,vagy talán a gólya tévedt el?! Fehérbőrű vagyok,megsem látszik rajtam.Viszont a nevem...elárul mindent. Nevezhetnek fajárulónak vagy akárminek..én gyűlölöm a cigányokat pedig én is az vagyok.Kiskorom óta küzdök ezzel,ugyanis én már akkor sem illettem be a "fajtámba". Gimnáziumba járok,imádom a történelmet,filozófiát és az irodalmat(verseket is írok),szeretek olvasni.Vannak ambícióim. Sokszor váltottam iskolát de ennek is megvan a maga története. Mostanra sikerült barátokra lelnem,bár nem a szoros kapcsolatok kialakításáról vagyok ismert. Jóbarátom a magány és a dübörgő rock/metál zene.

Ha meghallom a cigány szót,nekem is a büdös,mocskos,ingyenélő jelzők jutnak eszembe és ez engem egyáltalán nem zaklat fel.Azzal ellentétben hogy a környezetemben élők ha kimondják ezt egyből rám néznek,várják hogyan fogadom.Érzem hogy bár nem látszik rajtam és nem viselkedem úgy mint ők attól még másképp tekintenek rám. Volt példa rá hogy egy hosszas beszélgetés emiatt szakadt meg mert ilyen a származásom a fene tudja miért. Nem tehetek róla..nem akartam ilyennek születni. Azóta nem merek ismerkedni,nem azért mert nem bírom a kritikát hanem mert tudom hogy ha ezt megtudják rólam..már másként tekintenek rám,én pedig azt nem akarom.

Egyre jobban bánt a dolog,most nyáron szeretnék rock koncertekre menni..de nincs bátorságom.Ne érts félre,nem félek.Csupán nem akarom felszakítani a lelkisebeket amiket a származásom jóvoltából kaptam.

Őszintén..mit tegyek? Változtassak nevet,kezdjek új életet? Vagy törődjek bele s fogadjam el magam így ? :/



2015. jún. 6. 22:14
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
74%

Ez a tipikus példa, hogy hogyan lehet elnyomni az embereket a sztereotípiák miatt.


Hány éves vagy?


Próbálj meg olyan emberekkel barátkozni, akikben nincsen ellenérzet, és túl tudnak nézni az ilyen dolgokon.


Nekem is volt egy nagyon hasonló barátnőm(azóta megszakadt a kapcsolat, de egyáltalán nem ezért), akiről csak akkor tudtuk meg, hogy valójában cigány, amikor elmentünk hozzá haza.

De ennek ellenére, pontosan úgy viselkedtünk vele mint bárki mással, nem voltak ilyen problémák.


Sajnálom, hogy sérülsz ezek miatt, de tényleg csak annyit tudsz tenni, hogy vállalod önmagad, ismered az értékeid, és ez erősítsen, csak ez számítson.

2015. jún. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim válasza:
69%

Szia!:)

Szerintem nem mindenki olyan,hogy a származásod alapján ítél el!:) Biztos találsz olyan embereket,akiket nem ez érdekel,hanem a belsőd!:)

2015. jún. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod,ez most kissé erőt adott.Úgy tűnik ez egy óriási kihívás nekem az élettől,megkell tanulnom elfogadni a helyzetet.


15/L

2015. jún. 6. 22:22
 4/39 anonim válasza:
74%

Bár minden cigány ilyen normális lenne mint Te az írásod alapján. Akkor egyből megszűnne az előítélet.


Hát,hogy konkrétan mit kellene tenned az nem tudom... Próbálj meg valahogy túllépni ezen fejben, hogy nem olyan fontos ez az egész.

2015. jún. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
74%
Tényleg sajnállak, mert lerí rólad, hogy nagyon különbözöl az átlagos ciganyoktól, és értelmes, jólelkű ember vagy. Szerintem ezután ne mondd senkinek, hogy milyen szarmazású vagy, max. ha konkrétan rákérdeznek. Próbáld meg elfogadni, hogy mindig is részed lesz szarmazasod miatti kellemetlen szitukban, de a lényeg, hogy nem szabad, hogy ezek eltantorítsanak bármitôl is. Kitartást kívánok. :)
2015. jún. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim válasza:
100%
Járj emelt fővel! Neked nincs mit szégyellned, akármi is a neved, akármilyen a származásod. Vannak céljaid, küzdj értük, tanulj! Írj továbbra is verseket, ne változtass a pozitív szokásaidon! Sokan vakon fajgyűlölők, viszont rengeteg cigány van a világon, az országban, akiknek nincs közük a rabló, legalja bandákhoz... A cigányok is több tőről fakadnak, épp, ahogy bármely népcsoport. Például vannak cigányok, akik a zenélésből élnek hosszú generációk óta, jó módban, békésen és az emberek tisztelik is őket (nem hírességekre kell gondolni, csak megbecsült tagjaira a társadalomnak). Ne gyűlöld a saját fajtádat, gyűlöld a rossz embereket. Rossz ember, aki lop, csal, öl, ingyen él van cigány is, van magyar is. Nem a bőrszín, a származás dönti el, milyen ember leszel, hanem te magad. Lépj felül te is az előítéleteiden. Hiszen nem várhatod el, hogy téged (akaratlanul) is ne cigányozzanak, meg nézzenek le a származásod miatt, ha te is ezt teszed másokkal. Ja, és egyébként, én lányként, rózsaszín táskával voltam rock-punk koncerten. És akiket a legaljának tartanak sokan, a punkok voltak azok, akiket nem érdekelte, hogy kin milyen ruha van, honnan jött stb csak hogy milyen ember és mindenkivel jófejek voltak, együtt buliztak bárkivel, aki velük akart lenni. Ezt csak azért írom, hogy nekem is pozitív és meglepő fordulat volt, mert sajnos az ember képes hinni a sztereotípiákban, amiket mindenhonnan hall... De mi legyünk jobbak, és előbb ismerjük meg az embert, aztán ítéljük meg - ha cigány, ha magyar. És mindezek előtt: fogadd el saját magad:) Hidd el, ha te elfogadod, másoknak is könnyebb lesz.
2015. jún. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:

Egyszerűen ne érdekeljen a mások véleménye.Koncentrálj magadra, arra, hogy fejlesszed magad, tanulj, olvass, hidd el, lesznek olyan emberek az életbe akiknek nem számít ez.

Még nagyon fiatal vagy, nagyon sok mindent tudsz csinálni.Emiatt nem kell nevet változtass, és nem is kell szégyeljed, hiszen látszik, hogy inteligens vagy és van benned potenciál. Csak ez számítson

2015. jún. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

"Bár minden cigány ilyen normális lenne"

Hogy én mennyiszer kívánom ugyanezt..Tudjátok én pont ezért is nem a rasszistákra haragszom hanem azokra akik ezt kivívják maguknak.A cigányság hibája hogy mindenkire ugyanúgy tekintenek,aztán meg cifrábbnál cifrább szavakkal illetik az ellenük fellépőket...pedig megérdemlik a viselkedésük miatt hogy így bánjanak velük! :/

2015. jún. 6. 22:26
 9/39 anonim ***** válasza:
20%
Bennem kisebb fajta gyűlölet van ezzel kapcsolatban,nem szoktam tagadni sehol.Nem lennék a helyedben az biztos.Változtass nevet,és titkold a származásodat.Ismerkedésnél,neten,ez mindig az első kérdéseim között szerepelt,és ha megtudtam hogy az,vagy hogy félig az,azonnal dobbantottam.
2015. jún. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
Én is csak akkor szoktam elmondani ha rákérdeznek.Sőt megértem a gyűlöleted,mert legyen egy cigány akármilyen intelligens és különc a többitől.A háttérben ott a család akik közül már nem mindenkiről mondható ez el. Én is kerülöm az ilyen romlott emberek társaságát ha a származásom nem ilyen lenne akkor pedig még inkább.
2015. jún. 6. 22:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!