Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lett ennyire anyagias,...

Miért lett ennyire anyagias, karrierista ez az egész világ?

Figyelt kérdés

Nem találtam még meg a helyem nem találtam még meg ami igazán érdekelne a sportoláson kívül. Van munkahelyem, de nem akarom életem végéig azt csinálni. Szakmám van, de nem igazán érdekelt engem és nem szívesen helyezkednék el belőle. Nekem kész szenvedés volt az egész iskola éveim, nem tudtam felfogni rendesen, ami levan írva a könyvben, mai napig értelmezési problémáim vannak.

Ebbe az egészbe belefogok rokkani, nem tudok hosszabb távra célt kitűzni, egyedül vagyok szeretném, ha lenne barátnőm, de nem merek ismerkedni, mert félek attól, hogy nagy elvárása lenne felém. Csak békességre és boldogságra vágyok, arra hogy legyen barátnőm és szeressük egymást. Ettől az egész anyagiasságtól hányinger jön rám.


2015. jún. 7. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Vagyis hogy a sült galambra vársz az élet minden területén. Ez is egy felfogás...
2015. jún. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Na akkor keresd meg amiért ugy érzed érdemes lenne megdolgoznod, megszenvedned.
2015. jún. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gondolkozz el, hogy mi az amit szívesen csinálnál. Van-e olyan munka, amit élveznél, kvázi nem kínnak fognád fel. Aztán törekedj a váltásra. Újra tanulni kell. Nem tudom hány éves vagy, de én most voltam újra érettségizni és érettségin láttam egy 30-as nőt. Szóval nem hiszem, hogy nem lehetne váltani.


Persze más célt is találhatsz, de az semmiképp sem jó, ha olyan a munkát, amit gyűlölsz. De a legfontosabb, hogy legyen valami célod. A közhiedelemmel ellentétben nem "párt" kell keresni, hanem célt, és akkor úgyis összehoz az élet olyan emberrel, akivel együtt lehetsz.

2015. jún. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A szakmádban jobb lenne elhelyezkedni, hisz ahhoz értesz, abban tudsz valószínűleg jobban keresni is.

Olyan társat keress, aki kedves, szelíd, békés és elfogad téged, amint vagy. Nem követelődző, nem hajszol. És te is fogadd el őt, amint van. Találsz ilyet, amíg nem, addig jobb az egyedüllét.

2015. jún. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Az értelmezési problémádon rengeteget lehet fejleszteni, ez nem hiba vagy adottság, egyszerűen nem a megfelelő emberek vettek körbe, vagy nem vették észre. Szerintem most felnőtt fejjel érdemes lenne nekifognod még egyszer, sok sikerélményt fogsz kapni, ha ráérzel az ízére, és megváltozik tőle az életed pozitív irányba. Keress olyan önfejlesztő könyveket, amik fejlesztik a gondolkodásodat, tele vannak érdekes dolgokkal. Ez nem lóverseny, mindennap egy kicsit olvasol, ha akarod visszatérhetsz, lassan járj tovább érsz:)


A célok kitűzése azért nem megy, mert egyszerűen nincs itt most az ideje az életedben. Van az elégedetlenség, türelmetlenség és az akarat, amivel nem tudsz mit kezdeni?


Az első lépések egyike az, hogy felfedezed önmagad, hogy ki vagy valójában, miket szeretsz csinálni, milyen témakörök érdekelnek, és milyen álmaid vannak. Ezekből majd lassan körvonalazódnak a céljaid is, ha eljön az ideje.


Kezdetnek vegyél elő egy füzetet, és rendszeresen írd le a pozitív gondolataidat. Mivel csak magadnak írod az egészet, bármit leírhatsz benne, pl. szíved szerint mit csinálnál? Képzeld el, hogy milyen életet szeretnél élni 5-10-20 év múlva, és írd le minél részletesebben. Nem olyan egyszerű feladat, mint amilyennek tűnik.


Keress egy önismereti csoportot, próbálj ki különböző sportokat, egyéb szabadidős dolgokat amik tetszenek, és keresd meg azt, amit örömmel csinálsz ingyen is bármikor. Arra kell menni, amerre vidámságot érzel a lelkedben és örömet okoz, az a lényeg, hogy boldog legyél:)

2015. jún. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen nagyon jókat írtál! :) Azon vagyok, hogy megfogadjam.

Nem rég vettem egy önfejlesztő könyvet az egyik barátom ajánlotta, a címe Mipham Szakjong Hogyan tegyük szövetségesünkké az elménket?

Egy buddhista író írta nekünk nyugatiaknak és nagyon jók az írásai csak nem egyszerűe gyakorlatban átültetni őket, de azon vagyok, hogy sikerüljön.

2015. jún. 7. 11:40
 7/8 anonim válasza:

A pozitív változás gyorsan is jöhet meg lassan is, idő kell hozzá, és ugyanúgy, mint a sporthoz türelem is kell, és kitartás. Nem tudom, hogy merre laksz, Bpen a Kálvin térnél a Kempelen Farkas Hallgatói Információs Központban van ingyenes ifjúsági karrier tanácsadó iroda, ahol ki lehet tölteni személyiségteszteket, és azok is adhatnak irányvonalat, hogy merre érdemes fejlesztened a képességeidet, vagy mi az a terület, ami jól illik hozzád.


Egy átlagos ember élete során 3-4x vált szakmát/karriert, átlagosan tíz évente, szóval nem kell túl aggódni, idővel úgyis változni fogsz. Próbáld ki, ami érdekel, ha bejön folytatod, ha nem, változtatsz egészen addig, amíg meg nem találod azt, amit keresel.. és közben értékes tapasztalatokat gyűjtesz, amik építenek téged:) A lényeg, hogy legyél kitartó és türelmes, a sportolói múltadhoz nyúlj vissza sokszor..

2015. jún. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Még valami eszembe jutott: arra figyelj, hogy nehogy valami önfejlesztőnek álcázott szekta/csoport befolyása alá kerülj. Az útkeresés során sosem baj, ha mérlegelsz és nem feltétel nélkül hiszel el dolgokat, aki a döntéshozásban siettet vagy nagyon győzköd valamiről az általában gyanús. A legjobb ha megosztod a kérdéses gondolatokat másokkal (pl. idősebb barátokkal, edzővel) és meghallgatod a véleményüket. Ha nyitott füllel jársz és megtanulod az aktív hallgatást és odafigyelsz arra, hogy mit mondanak az emberek a környezetedben, rengeteget lehet mindenkitől tanulni. Egy 9 éves gyerektől, vagy hajléktalantól, a kukás autó sofőrjétől, pincértől, etc. mindenkinek egyedi élettapasztalatai vannak, és ha megosztják veled, az téged épít. Ugyanígy az is téged épít, ha önzetlenül segítesz másoknak és megosztod a tudásod és tapasztalataid. Mert neked is értékes és egyedi tapasztalataid vannak, bármilyen nehéz is elhinni. Csak az a tudás ér valamit, amit megosztunk másokkal.:)
2015. jún. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!