Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Számodra mit jelent pontosan...

Számodra mit jelent pontosan a "múltkor" kifejezés?

Figyelt kérdés

Egy adott eseménytől számítva minimum és maximum mennyi eltelt időre használod ezt a szót? Mekkora nálad az időintervalluma?



Például: "Beszéltem vele múltkor." vagy: "A múltkor voltam Erdélyben."


2015. jún. 9. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
97%
Én a legutóbbi alkalmat szoktam érteni alatta, lényegtelen az eltelt idő.
2015. jún. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Időtől független elmúlt alkalom.
2015. jún. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én a legutóbbi, hasonló alkalmat értem ez alatt, tehát az lehetett tegnap is. Ergo: Legutóbb ilyenkor, ilyen, vagy hasonló esetben.

Pl: "Múltkor is, mikor ugyanott jártam..."

vagy: "Múltkor is ugyanezt mondtad" (mikor legutóbb találkoztunk) holott lehet ez pár napja volt.

Ha voltam Erdélyben egyszer, de azóta nem, akkor inkább azt mondom, hogy "3 éve, amikor voltam Erdélyben..."

Mert itt már megtévesztő lenne a 'múltkor' szóhasználat.

2015. jún. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Múltkor: én nem használom mondjuk ha tegnap, tegnap előtt vagy a héten történt valami. Pl: ha Ettem tegnap egy dinnyét. Arra nem fogom azt mondani hogy Múltkor ettem egy dinnyét (tehát én ilyenkor nem használom, mert közeli esemény volt)

Nekem kb. minimum el kell telnie egy hétnek.. Na ilyenkor ha mondjuk 2 héttel ezelőtt ettem egy dinnyét akkor szívesen sőt tuti hogy azt használom hogy: A múltkor olyan finom dinnyét ettem.


A maximum időtartam szerintem helyzettől függ, mert pl: Ha a nagypapa meghalt 1 éve. Arra nem mondhatjuk hogy a Múltkor meghalt a nagypapa.

Viszont ha voltunk 1 éve Horvátországban, akkor viszont szerintem mondhatjuk azt, hogy Múltkor amikor kint voltunk Horvátországban nagyon szép időnk volt...

Valamint ha 1980 született meg Pisti, akkor arra sem mondhatjuk, hogy Múltkor megszületett a Pisti..


Tehát én igy saccolnám meg az időtartamot, ami persze helyzettől függ és mindenkinek más a véleménye. Valamint az első, második és harmadik válaszoló is szépen megfogalmazta ezt. :)

2015. jún. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Főleg a 11:58-as és 13:51-es hozzászólóval értek egyet.

2015. jún. 9. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!