Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tudsz magabiztosan érvelni...

Tudsz magabiztosan érvelni olyan társaságban, ahol sok a magabiztos félreinformált?

Figyelt kérdés

Pl van egy-két dolog a családban ami szerintem nem úgy van ahogy ők gondolják, de mivel apám annyira meggyőző hangom mondja, és a többiek helyeslik, hogy nem fogok beleszólni


Pl, ez a melegkérdés, apám annyira felháborodott, hogy Írországban már hivatalosan is lehet melegnek lenni.

Azt mondja, hogy manapság divat melegnek lenni, és egyre többet csatlakoznak a melegekhez, de most őszintén, ki lenne képes, seggbe rakatni magát divatból?

Miért nem lehetséges sok ember számára, hogy melegnek születni ugyanolyan dolog, mint mondjuk feketének,fehérnek,szőkének,vörösnek,szeplősnek vagy akármi..csak nem kívül, hanem belül van a változás..


De ez csak egy dolog, nem is erre akartam kitérni, csak az, hogy sokszor úgy érzem, hogy az viszi el az elismertséget aki magabiztosan érvel, nem pedig az aki okosan..persze, az utóbbinak érzem magam. Sőt nem is érvelek, mert tudom, hogy milyen az ember.


Pl vegyük a politikát, most nem fogok érvelni a bal vagy jobboldali beállítottságú ismerősnek, hogy a másik oldal mennyivel jobb, ugyanúgy mint ahogyan nem fogok egy számomra nem szimpatikus emberrel addig "küzdeni" míg szimpatikus lesz nekem


A legtöbb ember, hogyan vélekedik erről szerintetek?

és Ti hogyan?



2015. jún. 13. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Számtalanszor volt már rá példa, hogy egyedül vitatkoztam többek ellen hasonló helyzetben és ez mégsem tántorított el, ha nem begyepesedett agyú ellenfelekről van szó, akkor van értelme vitatkozni, különben nem érdemes bele sem kezdeni. A vitának pedig valóban része a meggyőző, határozott előadás, az igazság, a valóság már kevésbe, mert az az igaz, az a valós, az a jó, amiről többen azt mondják, vagy elfogadják, hogy az.
2015. jún. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Tudsz magabiztosan érvelni olyan társaságban, ahol sok a magabiztos félreinformált?"


Sehogy se tud senki, deinformált társaság nem fogad el másfajta véleményt min az övé. Amúgy meg te sem tudhatod hogy te vagy-e a félreinformált :)

2015. jún. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tudsz:D
2015. jún. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, de nem állok neki mindenfelé kérdés nélkül hirdetni a véleményemet, mert tisztában tartom másokét.

Ha normális vita (nem veszekedés!!) alakul ki egy témában, akkor szívesen részt veszek benne,

2015. jún. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

*tiszteletben tartom másokét.

Bocsánat, automatikus javítás. :D

2015. jún. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!