Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi is a szerelem? Én szerelmes...

Mi is a szerelem? Én szerelmes vagyok?

Figyelt kérdés

Szóval, van egy fiú, aki tetszik az osztályból. Sokszor rá gondolok, ami nagyon furcsa. Még a kedvenc órámon is szoktam rajta gondolkozni, pedig ez velem sose fordult elő. Meg ha mellettem van, akkor csak úgy repül az idő, meg mintha félénkebb lennék a jelenlétébe. És mikor sietnem kell valahova, akkor a puszta gondolatára is időt szánok. Fogalmam sincs, hogy mi van velem. Ez szerelem, vagy csak szimpla szimpátia?

Amúgy teljesen össze vagyok zavarodva, mert tudom, hogy korai lenne nekem a szerelem, de mégis érzek valamit. Szóval, őszintén nem tudom mit tegyek, vagy gondoljak.

Szerintetek ez az elképesztő érzés mitől van?

14/l


2015. jún. 14. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez még messze áll a szerelemtől, ez egy szimpla vonzalom még csak.
2015. jún. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod: "van egy fiú aki tetszik"


Az embernek egyszerre több fiú is tetszhet. Egyik mert jóképű, másik mert jól focizik, vagy mert kedvesen bókol.

De a szerelem az sokkal összetettebb érzés. Sokkal több mint a szimpla tetszés.

2015. jún. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sokan nem értik meg mi a szerelem, ahogy te se, de ezt nem is várná el senki, hiszen még fiatal vagy. Pszichológusként korábban írtam egy cikket a kötődésről, amiben kifejtettem, hogy mi is az a szerelem.


Röviden: a kötődés, a "tetszik" és a szerelem nem ugyanaz.

Van, aki csak azt mondja, hogy szerelmes a másikba, de nem tudja megmondani, hogy miért. Az én nézeteim vélhetően eltérnek másokétól, de szerintem az az egészséges szerelem, ha mindkét fél konkrétan kijelentheti, hogy miért szerelmes a másikba. Amíg van ok, addig él a szerelem. Ha elveszik a 3 napos csoda, és még mindig él az, amit addig szeretett a másikba, akkor az szerelem. Amíg a pozitív dolgokat a negatívak elé helyezi, addig az szerelem.


Amíg olyan szinten vannak együtt, hogy hát szerelmes vagyok belé, de nem tudom miért, és igazából tele van negatív tulajdonságokkal is, de még mindig együtt vagyunk, ez nem szerelem. Amíg a negatív tulajdonságok előnyt élveznek, mert nem tud semmi pozitívat mondani azon kívül, hogy: szép és/vagy kedves; addig az nem szerelem. Ez kötődés egy személyhez, akivel többet csinálok, mint egy barátommal, és nem akarom elveszíteni, mert tudom, hogy másikat nehezen találnék.


A "plátói szerelem" kifejezés is hazugság, mert meglátsz valakit, nem beleszeretsz, csak megtetszik. Beleszeretni akkor fogsz (vagy nem fogsz), amikor megismered, hogy valójában milyen.


A szerelem nem a külsőből fakad, hanem a belsőből.

2015. jún. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, minek nevezik azt a semmihez sem hasonlítható érzést? Jó és kész. Annyira jó, hogy fáj. Irigyellek!
2015. jún. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4: szerintem nem mindegy, mert ha az ember tisztában van az érzéseivel, sokkal könnyebb behatárolnia az életét, a világban elfoglalt helyét, mint ha csak lóbálja a lábát, hogy ő szerelmes, közben pedig ha jobban magában nézne, rájönne mi is az, amit szerelemnek hív.
2015. jún. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!