Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha az életben való boldogulásh...

Ha az életben való boldoguláshoz köztudottan kapcsolatok kellenek, akkor miért kell ezt titkolni hivatalosan?

Figyelt kérdés

Pl mikor bekerültem egy suliba a nagyapám segítségével, akkor nem szabadott elmondanom, hogy így történt..


Most jelenleg külföldön vagyok és látom, hogy az emberek a kapcsolataik miatt jutnak előrébb, ami mondhatni szerencse, hiszen nem tettek érte csak úgy vannak..


(ha úgy tekintjük, hogy a kapcsolat úgy jön létre, hogy a két fél szimpatikus egymásnak azt akkor én nem nevezem erőfeszítésnek, másként igen, de másként nem működik egyébként sem)


És bosszankodok emiatt, hogy milyen világ van, meg milyen szemétség, de ez mindig így volt és így is lesz, szóval ez inkább csak segít nekem minthogy hátráltatna, persze emiatt nagyon sok pénzem elment már de szerencsére a szüleim tudtak támogatni, AMI ÚJABB SZERENCSE


de a szerencse az élet velejárója, mégis ha valakivel megtörténik akkor azt titkolni kell


nemde?



2015. jún. 15. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:
"...látom, hogy az emberek a kapcsolataik miatt jutnak előrébb, ami mondhatni szerencse, hiszen nem tettek érte csak úgy vannak.. " Hát tévedsz, mert a kapcsolatokat ki kell alakítani és életben kell tartani. Ezt hívják kapcsolati tőkének, aminek a jelentősége szinte felbecsülhetetlen. Titokban nem kell tartani, csak hivalkodni nem kell vele.
2015. jún. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez egy átlagnál jóval érdekesebb felvetés.


Nyilván le fognak gyalulni a magyarok, de talán ha előre mondom, akkor nő a hitelem. :)

2015. jún. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#1: És ha van egy ismerősöd és annak az ismerőse beajánl valakinek, akkor is te tettél érte? És mi van akkor, ha azzal az ismerőssel csak úgy összefutottál valahol... akkor jó időben voltál jó helyen és szerencséd volt.
2015. jún. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
1es egy egy kérdés, te olyan ember vagy aki bárkivel tud beszélgetni? Gondolom igen, ez esetben tényleg csak "tenni kell érte" és működik a dolog, de ha én akárhogy is szeretnék jóba lenni valakivel, vagy én vagy ő nem szimpatikus nekem akkor az előbb utóbb látszani fog akárhogy színészkedem
2015. jún. 15. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!