Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minden pszichológus lány...

Minden pszichológus lány agresszív?

Figyelt kérdés

Már sokadikba futok bele, de ultra, hiper agresszív volt eddig mindegyik.


Tisztelet a kivételeknek, akik nem ilyenek, de én pszichológus lánynak, többet nem merek semmi írni.


Miért válnak ilyenné sokan, már BSc végére, mert gondolom nem ilyen az alaptermészetük?



2015. jún. 17. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy ismerősöm,pszichológus és nagyon agresszív,meg szeret játszadozni kikészíteni az embereket.

Amikor rossz napja van akkor mindenkit csesztet hasonlók...

2015. jún. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Hm... akkor legyen itt egy ellenpélda. Pszichológia szakon vagyok, és lány, és nem tartom magam agresszívnek, és más sem mondta még rám, hogy az lennék. :)
2015. jún. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Rám sem igaz :-)
2015. jún. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
10%

Ilyenkor tedd fel magadnak a kérdést, miért megy valaki pszichológusnak? 1. Megértse az embereket. 2. Megértse magát. Szokták mondani, sok esetben nem stimmel valami azzal, aki érdeklődik a pszichológia iránt, vagy annak tanul. Én bár nem tanulok annak, de nagyon érdekel a téma és sokat olvasok, hogy megfejtsem magamat és rájöjjek mi és miért nincs rendben velem.


Akár ez is lehet egy ok.

2015. jún. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy csak emiatt menne valaki pszichológusnak. Én például kísérletezni akartam, de végül nem oda járok. Viszont ismerek olyat, aki oda jár, és nem agresszív, hanem csendes.
2015. jún. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

3. Segítsen az embereken.


Szerintem ezért létezik a pszichológia.


1. és 2. pontok, csak ez után következnek.

Tökéletesen nem fog megérteni senkit, az orvosok sem értenek mindent a lehető legtökéletesebb szinten, mindösszesen megtanulták, hogy mit kell tegyenek, ha azt látják, hogy... tünet jelentkezik.


Van az, amikor a pszichológus is segítségre szorul (pl. munkahelyi ártalom), szerintem az esetleges agresszivitás is ebből adódik. Pl. egy egyetemi ingyenes pszichológiai tanácsadóvonal túlsó végén dolgozva, nem tudom, mi az, ami hosszú távon segít regenerálódni?


Az orvosok távolságot tartanak és protokollokat követnek, hogy egyáltalán közvetlenül végezni tudják a munkájukat.

Azonban adott esetben ők is elmennek a munkahelyi pszichológushoz, hogy fejben rendbe tegyék a dolgokat.


Ki segít a pszichológuson, akin végül minden lecsapódik?

Én inkább ezt érzem.

2015. jún. 18. 00:30
 7/8 anonim ***** válasza:
40%
Azt azért nem mondtam, hogy valaki csak ezért megy annak, most csak magamból indultam ki. De ha pl. én pszichológiát akarok tanulni, simán hihetem azt, hogy majd vígan elemzgethetem az embereket. Mondjuk engem ez az oldala vonzott, belelátni mások, és a saját viselkedésem, személyiségem mögé. Mostanára sokkal elfogadóbb lettem. Sokkal jobb érzés, megérteni, elgondokozni azon ki miért lehet olyan amilyen, mint ész nélkül ítélkezni, ahogy régen tettem. Arra már képtelen lennék, hogy segítsek másokon. Nem bírnám lelkileg. És igen az érzés, rajtam ki segít?
2015. jún. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit írtál/mondtál nekik!

A férfiak 50%-ánál tapasztalok leuraló, bántalmazó viselkedést, amikőr ők azt hiszik, hogy jópofák.

A pszichológusoknak az átlagnál sokkal jobb szenzora van ehhez. szerintme más lányok is mondtak neked vissza rosszakat a jellemedről, amivel nem voltak megelégedve, csak ezt több hónapos ismeretség után. A pszichológusok meg elsőre levették.

Erre tippelek.

2015. nov. 26. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!