Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szegényes a lelkivilágom, ha...

Szegényes a lelkivilágom, ha boldoggá tesz a munka?

Figyelt kérdés

Nincsen még diplomám, de szeretnék tovább tanulni, itt, ahol élek ez azonban pénzbe kerül. Meg sok időbe, még eljutok nyelvből olyan szintre, hogy megpróbáljak felvételizni.

Végzettség híján hétköznapi munkákat csinálok, több helyen voltam gyakorlaton, mire megtaláltam, amit szeretek, de a többi munkát is nagyon élveztem.

Voltam takarítónő hotelben, utazási irodában szervezősegéd (telefonálgattam csak), pékségben eladó, pincérnő...

Mennyire fura, ha szívesen csinálom ezen munkák mindegyikét? Meg a házimunka is boldogggá tesz.


2015. jún. 18. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Jó neked. Ha nem is sikerül előre lépned később, akkor sem fogsz az adott munkád miatt szorongani vagy bosszankodni.


Én mondjuk utálok monoton munkát végezni, nem is értem, hogy mi abban a jó nyolc órán keresztül

2015. jún. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez irigylésre méltó. Sokan valami nagyon nagy, különleges dologtól várják a boldogság érzését. De az a jó, ha valaki a hétköznapokban is megtalálja az apró örömöket. Az meg szuper, ha valaki élvezi a munkát, hiszen elég sok időt töltünk vele.

Nem ettől lesz szegényes a lelki világod.

2015. jún. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A boldogság a hétköznapi apróságokban van. Egy kellemes illat, egy jó fürdés, egy remek gondolat, egy élvezetet nyújtó tevékenység.

Aki hajszolja a boldogságot, az nem tudja, mi az.

2015. jún. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem furcsa ez. Én is hasonló cipőben járok, külföldön dolgozom egy étteremben. Nem vagyok benne biztos, hogy Magyarországon ugyanezt a munkát ilyen örömmel végezném, de itt szeretem. Valahogy nehezebbnek tűnik, ha idegen nyelven kell boldogulnod, emiatt sikerélményed van, ha jól végzed a munkád szerintem.

Engem az tesz benne boldoggá, hogy a vendégek kedvesek, visszamosolyognak. Beszélgetünk a munkatársakkal, eltelik a munkaidő és aztán csinálok amit akarok...

A házimunkát is szeretem, mert örülök, hogy magam erejéből fenn tudom tartani magam, van hol laknom, van étel a hűtőben, ruha a szekrényemben.

2015. jún. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Isten tartsa meg a jó szokásodat.Én is így vagyok ezzel,a felesleges stressz meg agresszió kimegy belőlem olyannyira,hogy aztán örülök ha otthon lehetek.Valószínűleg ebben nagy vonalakban megegyezünk.
2015. jún. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!