Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyerekként kezelnek, mert...

Gyerekként kezelnek, mert gyerekesen viselkedek, hogyan nőjek fel?

Figyelt kérdés

Min múlik az hogy felnőttként tekintsenek rám és hány éves kortól kell úgy gondolkodni mint egy felnőtt.

Ez csak azon múlik hogy valaki dolgozik e , eltudja e látni magát vagy sem?



2015. jún. 19. 08:34
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Ha te magad felnőttnek érzed, az a te önismereted. Az éveidtől függően és mások ha megfigyelik viselkedésed, azt útmutatónak fogd fel , néha mások többet látnak. Felnőttnek tekintenek 18 éves kortól.. Észre fogod venni hogy az emberek 18 évesen kisasszonynak szólítanak, 20 éves kortól már asszonyomnak szólítanak.. Egy felnőtt hogyan viselkedik ?? Nem kacag minden jött menttel, a saját dolgait végzi, néha barátokkal elmegy csevegni. De különben felnőtt kortól a fejed fog fájni néha a sok tenni valótól és kötelességektől.. Mikor még iskolás vagy, azt hiszed hogy majd milyen könnyű lesz iskola után az élet , de amikor csak megéled az iskola utáni életet , akkor jössz rá hogy igazából milyen könnyű élet volt az iskolai élet .


Egy felnőtt felelősségteljes , tisztelet tudó , komoly..

2015. jún. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És van olyan hogy valaki viselkedése visszaesik az önállóságból, akkor mikor munkanélkülivé kiszolgáltatottá vélik ismét?
2015. jún. 19. 08:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy?

Ha gyerekesen viselkedsz, az nem biztos, hogy azt jelenti, hogy nem vagy felnőtt.

Felnőtt az, aki önálló, felelősséget vállal magáért és a tetteiért (szerintem).

Attól, hogy valaki bolondos, mosolygós, szeret "gyerekes" dolgokat csinálni még simán lehet felnőtt.

Szerintem felnőtt korban inkább dicséret, ha az idősebbek kicsit gyerekként kezelnek. Nekem ez azt jelenti, hogy nem lettem besavanyodott, elfásult ember.

2015. jún. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

27 éves anya vagyok.

Szőlőkkel élünk.

Nem az én házam.

Nagy döntéseket nem hozhatok.

Csak saját szobámat rendezhetem.

Takaríthatok bárhol de nem változtathatom meg semminek a helyét.

Saját ötleteim vannak , meghallgatnak de soha nem vesznek komolyan, pl egy ünnepségen hogy pl a másik oldalra is lehetne tenni egy asztal székekkel és megteríteni és középütt szabadon ellehetne járkálni ,és mindenki asztalnál ülhetne, de így csak kinn egyik oldalt préselődtünk és a banda fele a kezében fogta a tányérját, miközben a házban üresen állt egy asztal.

Azért mert nekem nincsen szavam a házban.

Úgy érzem csak arra vagyok jó hogy mindig azt csináljam amit más kitalál , a saját dolgom amit én szeretnék azt csináljam akkor mikor ők dolgoznak és nincsenek itthon.

Szóval az mellett hogy gyereknek kezelnek azért mert gyesen vagyok itthon, nem dolgozom, és mert ők tartanak el. (szülők, párom). Mivel nem tudok művelődni mert nem járok közösségbe ezért úgy érzem beszédi készségem nem fejlődik semmit.

Nincsenek barátaim , ezért 100 % a családomra számíthatok beszélgetésben, sokszor mikor egész nap mindenki dolgozik és amikor itthon vannak akkor meggondolatlanul beszélek sokszor ami éppen eszembe jut.

Nem mindig sül el jól.

Néha nevetséges vagyok.

És olyan dolgok jutnak eszembe ami annyira jelentéktelen hogy nem ereszt senki neki hangot, csak én.

Arról nem is beszélve hogy olyan dolgokat is megcsinának a szülők ami nekem új , pl tőlem az a rózsabokor úgy is megfelt volna ha nincs megnyesve virágzás után.

Ilyenben télen nincs tapasztalatom, mert ezt mindig más csinálta.

A másik hogy a kert olyan dolog hogy én csak locsolok, kapálok, gyomlálok,amit tudok csinálni gyerek mellett, a szülők tuti olyat is csinálnak amire én nem is gondoltam volna, pl pontosan nem tudom mikor kell hagymát majd kiszedni ezért majd mikor a szülők jónak látják akkor segítek kiszedni megtisztítani.

Saját kertem még sosem volt. Az az egyszer próbáloztam de nem lett belőle semmi.

Ez megint csak a tudatlanságra vall, mert nem vagyok lusta, megcsinálok mindent, főzök, mosok, takarítok, füvet nyírok, kapálok, gyomlálok, mondani sem kell ezeket.

De ami ezen felül van azt igen, na meg ha segíteni kell valamibe, páros munka. Esetleg mivel nem dolgozom ezért önállótlan vagyok.

Szóval nem biztos hogy el tudnám tartani magamat és a gyerekemet csak a gyesből , de szerintem senki.

Az nagyon kevés pénz.

Abban bízom hogy mikor dolgozni járok majd akkor nem lesz szükségem párom és szülők segítségére, és nem fognak gyerekként kezelni, és nem fogok itthon punnyadni és megtanulok közösségben viselkedni.

A nagy látványos munkákat mindig a szülők végzik a mellékes dolgokat én.

Amit nem tudok elrontani.

Gondolom mert csak az ő házuk ők csinálják régebb óta.

Az az igazság hogy kicsit én is gyereknek érzem magam azért mert nem vagyok képes lemondani az édességről, és mert nincs munkahelyem. Jöhet jó és rossz kérek véleményt tanácsot hogyan kéne hozzállni a dolgokhoz hogy egyszer egyedül is mehessen a dolog. Azért kiméletesen...köszi.

2015. jún. 19. 09:35
 5/8 A kérdező kommentje:
Huh én aztán sokat írtam!
2015. jún. 19. 09:46
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az lenne a legegyszerűbb, ha ezeket elmondanád a szüleidnek. Meglátásom szerint az lenne gyerekes dolog, ha nem érdeklne, hogy ki mit gondol, csak örülnél neki, hogy nem kell semmi komolyat csinálnod. Na meg senki sem úgy születik, hogy tud dolgokat, és nem is attól lesz felnőtt(jó példa erre a számítógép, 14-15 évesen minden rokonom hozzám rohangászott minden bajával, ettől még koránt sem voltam felnőtt, csak épp ez érdekelt, nem a hagyma felszedés).
2015. jún. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A szülők ilyenek, 40 évesen is gyerek leszel nekik. Ez nálatok azért ütközik ki ennyire, meg együtt éltek.

A párod részéről viszont nem elfogadható, hogy gyerekként kezel, mert éppen gyesen vagy.

Művelődni pedig tudsz. Olvass. Keress neten csoportokat, akikkel megoszthatod a gondolataidat.

Nem tudom, hol laksz, vannak-e nálatok különböző közösségek. Ha van, akkor eljárhatsz oda is a gyerekkel, így új embereket ismerhetsz meg.

2015. jún. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
tanúj meg írni
2015. jún. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!