Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vívunk annyi harcot az...

Miért vívunk annyi harcot az életben?

Figyelt kérdés
Minden ember amióta csak az eszét tudja arra vágyik hogy gazdag legyen, hihetetlen mennyiségű energiát, de sokkal több időt töltenek azzal hogy ez az amerikai álmuk teljesüljön. Keveseknek ez sikerül is úgy, hogy a legtöbb idejüket az életükből csak ebbe az egy célba fektetik miközben a következő pillanatban 70 évesek és csak azon gondolkodnak hogy mi mindent csinálhattak volna azalatt a sok idő alatt (Ha egyáltalán megfordul a fejükben). Miért akar mindenki a világ leggazdagabb embere lenni ha előbb-utóbb mindeni meghal? Az természetesen más ha valaki jótékony célt akar elérni vagy hasonló, ezeket csak azokra az emberekre értem akik nem is akarnak mást csak gazdagok lenni hogy legyen nekik jobb ház autó stb. Miért harcol mindenki azért hogy multimilliomos legyen ha sok pénz nélkül is élhet átlagos, de szép életet? Van egy mondás miszerint az amerikai és az európai ember mindig azt képzeli hogy örökké fog élni. Ennyire igaz lenne ez a mondás? Mert senki sem fog örökké élni, a gazdag emberek sem.

2015. júl. 1. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért akarok gazdag lenni, hogy


A, ne kelljen dolgoznom alkalmazottként bagóért

B, én dolgoztassak másokat bagóért

2015. júl. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én pl. nem akarok gazdag lenni :) Vannak még egészséges értékrendű emberek, hidd el.

Olvastad a gooogle kutatói által kifejlesztett mesterséges intelligenciájú csetelő robot válaszait az élettel kapcsolatos kérdésekre? Elgondolkodtató.

Ember: Mi az élet célja?

Gép: Szolgálni a nagyobb jót.

Ember: Miért élünk?

Gép: Azért, hogy örökké éljünk.

Ember: Mi a létezés célja?

Gép: Hogy rájöjjünk, mi történt, amikor a Föld bolygóra jöttünk.

Ember: Hol vagy most?

Gép: A semmi közepén.

Ember: Miért halunk meg?

Gép: Hogy éljünk.

2015. júl. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Miért harcol mindenki azért hogy multimilliomos legyen ha sok pénz nélkül is élhet átlagos, de szép életet?"


Ők nem átlagos, szép életre vágynak. Ők el akarnak érni valamit. Aztán még valamit.

Megfigyelheted, sok ilyen ember, ha összehozza az álmát, már megy tovább a következőre. Pénze van? Hatalmat akar. Hatalma van? Ő akar lenni a középpont. Ő a középpont? Halhatatlan akar lenni.


"Van egy mondás miszerint az amerikai és az európai ember mindig azt képzeli hogy örökké fog élni. Ennyire igaz lenne ez a mondás?"


Az európai emberre ezt nem húzná rá, de sokan vannak ilyenek az öreg kontinensen is. Az Újvilágban is vegyes a kép, de tény, hogy társadalmi szinten talán elfogadottabb ez az életstílus. A franciák életstílusa vagy a skandinávoké azért nem olyan, mint a new york-i tőzsde.


Ez az emberek egy csoportja. Én nem az egyszeri életben hiszek, szerintem valamilyen folytonosság van, bár amíg úton vagy, addig csak egy életre lehet fókuszálni. Ez is egy szakasz: az önmegvalósítás szakasza. Nincs mindenki ebben, ezért sokan másfajta életre vágynak, mint például a jótékonykodás vagy akár az egyszerű örömök megélése.

2015. júl. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amikor valaki nem tudja kifizetni a villanyt, a gázt és a közös költség tartozást, akkor azért akar több pénzt, hogy ne keljen emiatt aggódnia. Utána meg azért vágyik többre, mert szeretne mondjuk utazgatni, a hobbijára költeni, a kényelemre, és a gyerekeinek is akar valamit hátrahagyni, így a pénz egy részét elkölti, a másik részét pedig tartalékba tartja. A pénz ad biztonságot neki.


Azonban adhat bizonytalanságot is, bár az kevésbé jellemző, de van aki akkor aggódik, amikor túl sok a pénz van nála, vagy a számláján - fél hogy ellopják - de az azért megoldja máshogy, gyorsan befekteti lakásba, vagy valamibe.

2015. júl. 2. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Talán én vagyok itt az egyetlen válaszoló, aki gazdag akarok lenni. Hogy miért? Azt szeretném, ha a gyermekem semmiben sem szenvedne hiányt, mindent megadhassak neki, de legfőképp lehetőséget az érvényesülésére. Felső középosztályból származom, a szüleim mezőgazdasággal foglalkoznak, nekem sem kellett nélkülöznöm soha semmit. A szüleim biztosítottak pénzt arra, hogy tanuljak, képezzem magam, rengeteget fektettek belém. A 20-as éveim elején járok és ha minden úgy megy tovább, ahogyan tervezem, 30 évesen, tehát egészen fiatalon már kifejezetten luxusos életem lesz. Gazdagságot akarok, de hatalmat nem. Nem érdekel a politika és a mutyizás, én teremteni akarok továbbra is. Egyszer élek és mivel azt csinálom, amit szeretek, ami érdekel, nem érzem azt, hogy igazán dolgoznék. Nem fogok 70 évesen biztosan úgy érezni, hogy valamit elszalasztottam. :)

2015. júl. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!