Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért ítélik el...

Az emberek miért ítélik el azokat, akik mások, mint az átlag?

Figyelt kérdés
2015. júl. 1. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert begyepesedett sablon, gyáva, "emberek".


Én sem értettem soha.


Az ilyeneknek az az átlag, hogy:

Megszületik, aztán bölcsi, óvoda, iskola, közép suli valami büfé szak egy egyetemen, ahol is anyuci-apuci benyomja valahová, ezzel együtt, egy gyerek majd nem sokkal egy másik megy utána harmadik........


Aki ettől kicsit is eltér, az már kölönc és rossz a legtöbb ember szerint.

2015. júl. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az emberek miért általánosítanak? A szarkazmus remélem átment...
2015. júl. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Mert a hasonló a hasonlót vonzza, az eltérőt viszont taszítja. Mennél jobban eltér, annál inkább.


Nnomost a következő eszmefuttatás saját termés, tehát kéretik nem mérget venni rá!

Szóval megvan ennek a történelmi alapja is, még az állatvilágból, ahol ugye nem feltétlenül áll össze az őz és a farkas, de még az őzcsordából is kimarják a túlságosan eltérő egyedet. Miért? Mert mennél jobban eltér, annál inkább valószínű, hogy "hibás", életképtelen, vagy egyenesen beteg példányról van szó! Ez egy kicsit viccesnek tűnik, de ha belegondolsz, hogy nincs orvos, nincs gyógyszer, akkor biza az a csorda, amelyik nem különíti el a rendellenes egyedet, egy fertőző/halálos betegség esetén úgy kipusztul, mint a pinty. Amelyik viszont elkergeti az ilyet, az fennmarad.

Nnomost mi itt vagyunk, tehát az őseink bizony sokszor alkalmazták ezt a túlélési technikát.

Azaz a "vérünkben van", hogy ami működik az jó, ami nem működik, az meg rossz.

És mi működne a legjobban, mint az ÁTLAG (azaz a túlélésben legsikeresebb, legszámosabb egyedtípus)?

2015. júl. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs olyan, hogy valaki más mint az átlag, mert a maga módján mindenki az. És ez teljesen szubjektív. Nekem egy afrikai, japán nagyon is más. De egy japánnak egy japán nem. Egy magyarnak egy magyar nem. Szegények között a szegény nem. Gazdagok között a szegény igen. Ezek csak a legegyszerűbb példák. Attól lesz valaki "más", ha "más"abb közegbe mozog.


Te mit értesz másabb alatt kérdező?

2015. júl. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Az emberek miért általánosítanak? A szarkazmus remélem átment..."


Figyelj, én teljesen megértem, miért írtad ezt, de nyilván a kérdező arról kérdezi, akire ez igaz. Nem hiszem, hogy minden alkalommal ezt hangsúlyozni kéne. Igen, általánosított, de nyilván ő sem gondolja, hogy MINDENKI ilyen, hiszen például ő maga sem.

2015. júl. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha a magyarokra vonatkoztatjuk a kérdést, akkor azért, mert szeretünk belerúgni a másikba, mindegy, hogy okkal vagy ok nélkül, legalább addig sem kell a saját problémáinkkal foglalkozni...
2015. júl. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ezt a magyarokra kell vonatkoztatni. Nem kell állandóan szidni magunkat. Ez mindenhol így van.
2015. júl. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!