Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek a fogyatékkal élő...

Szerintetek a fogyatékkal élő emberek rosszindulatúak?

Figyelt kérdés

Van is, meg volt is a környezetemben ilyen-olyan fogyatékkal élő ember, de sajnos mindig csalódnom kellett bennük, hiába a segítségükre voltam, hálát nem kaptam, csak hátba szúrást.

Az egyikük ki is jelentette, hogy mivel az ő élete szenvedés, úgy másé se legyen már olyan jó, s ahol tud keresztbe tesz az egészséges embertársainak.

Ezek után már nem igazán kedvelem a fogyatékkal élőket. Vakószínű, irigyek az egészséges emberekre.


2015. júl. 8. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem rosszindulatúak, csak a tehetetlenség (az, hogy fogyatékos, akarata ellenére)képes megkeseríteni az embert.
2015. júl. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül.

A nem fogyatékkal élők között is nagyon sok irigy és rosszindulatú van. Általában ez valamiféle elégedetlenségre vezethető vissza. De nem minden fogyatékkal élő ilyet, illetve, aki ilyen, az sem biztos, hogy nem ilyen lenne, ha nem lenne fogyatékkal élő.

Na remélem érthető :) nincs egyesen arány a fogyatékosság és a rosszindulat között.

2015. júl. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem erről van szó, hanem arról, hogy akarattal alád tesz, gúnyol, kihasznál, stb.
2015. júl. 8. 12:15
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerintem ez olyan, mint a melegek művészetre való hajlama, vagyis, hogy több köztük a művészi beállítottságú egyén. A fogyatékosok közt meg több a rosszindulatú, persze nem mindenki az.
2015. júl. 8. 12:19
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem így van.

Nekem van fogyatékkal élő ismerősöm, több is, van aki nagyon-nagyon kedves, jóindulatú, segítőkész. Van akin látszik, hogy meg van rogyva kicsit, el van keseredve, de ettől még nem bánt direkt másokat.

2015. júl. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Volt egy ismerősöm, a Hallássérültek Intézetben dolgozott. Mesélte, hogy mivel ő volt a kapcsolattartó a külvilág (az egészséges emberek) és a hallássérültek között, így a hallássérültek nem néztek rá jó szemmel, hogy az egészséges emberekkel is jó viszonyt ápolt.

A fogyatékosa alatt nem kell feltétlen azt érteni, hogy valaki magatehetetlen. Lehet az enyhébb jellegű, ahol még lehet rafináltnak lenni.

2015. júl. 8. 13:10
 7/9 anonim ***** válasza:

Van ilyen is, olyan is. Voltunk gyakorlaton mozgáskorlátozottak között. Volt egy lány, aki úgy született, hogy bénák a lábai, de nagyon kedves aranyos volt és nagyon jóban lettünk. Volt egy másik lány is, ő részegen fejest ugrott egy medencébe tizenévesen és eltört a gerince. Ő is kedves volt, de amikor egyszer ilyen 30 fok volt és rövidnadrágban és rövid pólóban voltunk ott, egészen más lett. Hozzám se szólt utána. Nincs a külsőmben semmi extra, csak hogy nagyon izmosak és formásak a lábaim, mert sokat gyalogolok/biciklizek. Ez a lány is sportolt a balesete előtt és valószínűleg nagyon irritáltam ezzel akaratlanul is, nem bírta elviselni a látványt vagy nem tudom. A gondozónők ilyen zsákszerű bő ruhában vannak általában, szóval nem igazán lát egészséges emberből arcon kívül sokat.

Igen, van amelyik megkeseredett - nem is feltétlenül irigy, de ha a maga hibájából fogyatékos, akkor nagyobb valószínűséggel haragszik/irigykedik az épekre (akik mondjuk még vigyáznak is a külsejükre, sportolnak stb.)

2015. júl. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
Sokan azt gondolják, hogy aki beteg, fogyatékos, csúnya vagy valami egyéb problémája van az alapból belül csudajó ember, ami nettó baromság.
2015. júl. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen is, olyan is.

Ha valakit állandóan ba×nak a fogyatékossága miatt, akkor egy idő után ő is felvesz egy bunkó stílust, ami akarva akaratlanul beléivódik, és már-már automatikusan mindenkivel ilyen lesz.

Vagy:

vannak olyanok, akiknek idegrendszeri problémájuk van, és ezért ilyenek: nehezen tudják kordában tartani a feszkójukat.

De van olyan is, aki tényleg úgy gondolkodik, hogy ha nekem rossz, akkor másnak se lehet jobb.

Több variáció van...

2015. júl. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!