Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jó a felesleges hazudozás?

Miért jó a felesleges hazudozás?

Figyelt kérdés

3 hónapja volt egy barátnőm. Az elején tetszett, a szebbik oldalát mutatta önmagából, ezért összejöttem vele, majd 2-3 hét alatt előbújt az igazi énje ezért 1 hónap elteltével szakítottam vele. Na de most nem ez a lényeg, hanem, hogy annyit hazudozott nekem feleslegesen, hogy az nevetséges. Ilyeneket hazudott, hogy például egyszer kérdeztem, hogy mit csinál perpillanat és azt válaszolta, hogy zuhanyzik. Nem fürdik, hanem zuhanyzik, majd lementem hozzájuk 1 hétre rá és volt szerintetek zuhanyzójuk? Egy kád volt semmi zuhanyrózsás dologgal, amibe vizet lehet engedni. Most mi értelme volt azt hazudni, hogy zuhanyzik? Tök felesleges füllentés, máig sem értem. Mikor az elején ismerkedtünk, szóba jöttek iskolák, tanulással összefüggő dolgok és mondtam, hogy van közép angol nyelvvizsgám, erre ő azt mondta, hogy neki is van németből. Pár napra rá mondtam neki egy olyan szinten alap német mondatot, hogy lehet még az is megérti, aki életében nem tanult németet és nem tudta mit jelent, valami olyasmivel védekezett, hogy a német nyelv egyik ágából van vizsgája, azt már nem tudta, hogy melyikből. :D???? Ez is olyan hazugság volt, ami egyszer fix, hogy kiderül.. Még egész büszke voltam rá az elején, hogy ilyen barátnőm van, aki németből nyelvvizsgázott, erre kiderül, hogy ezt is csak kitalálta.

Voltak még ilyenek, volt, hogy kérdeztem, hogy mikor megy ki a hajából a fekete szín, mert mindig be volt neki festve és megkértem, hogy hagyja meg természetes színűre. Állította, hogy 1 év, mire kimegy belőle, hiába mondtam neki, hogy anyám is festi 2-3 havonta, mert addigra kikopik, ő állította, hogy 1 év. Aztán szakítás után 1 hónapra barna haja volt a fekete helyett, mert kikopott belőle.

Első találkozáskor azt állította, hogy tőle egyszer egy bulihelyen elloptak egy Iphone-t, ezért nem szeret arra a helyre járni. Haverjaim előtt mondta, így biztosak voltunk benne, hogy tehetősek a szülei és jó módban élnek. Aztán lementem náluk és hát amilyen pénzesnek gondoltuk őket, annyira voltak szegények.

Beszélgettünk helyekről, hogy melyik milyen a városban (Bulihelyek) és előttem valami ismerősének kezdte mesélni, hogy ez meg az a hely mennyire rossz meg csak fiatalok járnak oda, miközben ő a büdös életben sem járt még egyikben sem, mindet én mondtam neki. Tehát nem hazudott, csak úgy beszélt róla, mintha minden héten oda járna.

Egyszer azt is mondta, hogy a helyi főiskola egyik karára járt hallgatóként, ami irreális, mert 18 éves lett most és most szakvizsgázik.

Azt is mondta, hogy abba a gimibe is felvették, ahova én jártam, csak ő inkább a mostani sulijába ment. A bökkenő csak az, hogy az ő iskolája a 2. legrosszabb a városban, egy szakiskola, míg ahova én jártam az egy elit gimi. Az meg a másik, hogy nem derül ki, hogy felvették volna-e, mert, ha az egyikbe felveszik, a másik iskola automatikusan küldi a levelet, hogy a jelentkezését elutasították. Erre emlékszem, nekem is így volt.

Azt is mesélte állandóan, hogy ő az osztályfőnökével úgy beszél, mint a legjobb barátnőjével, hogy tegezi, hogy haverkodnak stb. Egyszer előttem beszélt vele Facen, és végig magázta és csókolommal köszönt.

De voltak még ennél kanyargósabb történetek is, most ennyi jutott eszembe. Mire jó ez neki, hogy hazudozik? Egyszer úgyis kiderül az igazság, szóval csak felesleges hazudozás.. :D


2015. júl. 8. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Egyszerűen mert jó hazudni.

(a litániát nem olvastam végig. de láttam hogy van benne osztályfőnök szó. szóval biztos a világ legizgalmasabb problémája lehet.)

2015. júl. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Most, ha nem olvastad végig, akkor minek szólsz hozzá?

Ki beszélt itt problémáról? Semmi probléma nincs. Csak én magamból kiindulva nem tudom, hogy miért kell hazudozni, mert én nem szoktam.

2015. júl. 8. 16:06
 3/10 anonim ***** válasza:

Mert jobbnak akarja feltüntetni magát annál, mint amilyen. Nem gondol a következményekkel, a pillanatnyi "sikerre", elismerésre vágyik.


Ezért kár volt egy regényt írnod :)

2015. júl. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Csak példákat írtam, lett volna még pár darab. De hátha mások is szórakoznak a füllentéseken. :)
2015. júl. 8. 16:09
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen ismerősöm aki feleslegesen hazudozott nekem, de ott inkább az volt a helyzet, hogy nem akart megbántani engem. Bár így meg úgy jött le, mintha totál hülyének nézne.


A te "csajod" se smafu, sőt...

Lehet, hogy beteg. Vannak ilyenek, akik notóriusan hazudoznak, mert betegek.

2015. júl. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja, és ha van még ilyen, akkor jöhet priviben :)
2015. júl. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mármint ilyen sztorira gondolsz, hogy jöhet még? Kiírom ide, aki akarja elolvashatja, ha erre gondolsz. :D
2015. júl. 8. 16:32
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, erre gondoltam :)
2015. júl. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az egyik legfurább hazugsága az volt még, hogy azt mondta, hogy 2 suliba járt elvileg és azért hagyta abba a tánctanár képzést, mert kifordult a bokája (Mellesleg ezzel indokolta azt, hogy nem jött el a megígért találkozóra és se telefon se sehogyan nem tudott értesíteni, ami érdekes, mert a telefonja nélkül még soha nem láttam, hogy ment volna bármerre is.) így nem tudott tovább táncolni. 1 hétre rá bulizni mentünk és nem fájlalta a bokáját, úgy táncolt, mintha semmi baja nem lenne.

Van egy tetoválása és megkérdeztem, hogy mi az. Egy név volt és azt állította, hogy 3 jelentése van, azért tetováltatta magára, közben utánakerestem Facen és egy külföldi pali neve volt az, akivel anno kapcsolatban volt Facen, a kapcsolatra azt hazudta, hogy egy Facebookos játék volt. Hát mit ne mondjak, én játékból nem szoktam idegenek nevét magamra tetoválgatni.. Szóval ez máig is rejtély számomra, hogy mi is ez a tetkó és a pali és a hozzá fűződő történet.

Volt, hogy buliban vele és haverjaimmal együtt mentünk, megláttam, hogy csak 2000Ft-ot hozott, míg én 5-öt. Az este végén azt mondta, hogy haverunknak 3x fizetett és mind a 3x 1000-et adott oda neki, de haveromat hiába kérdeztem, hogy mi az igaz belőle, mert nagyon berúgott és nem emlékezett. De, ha így lett volna, akkor legalább 4000Ft-ot kellett volna elköltenie, mert a belépő, a pia, meg még reggel gyrost is vett egyet 1000-ért, de mondom, láttam, hogy 2000-et hozott.

Egyszer kérdeztem, hogy milyen angolórái vannak, és mondta, hogy érettségi feladatokat oldanak meg. Megkért pár napra rá, hogy segítsek megoldani a házit. Kb. 4. osztályban tanultunk olyanokat, amiket ők csináltak. She doesn't like school. Ilyen típusú mondatok.

Na most ennyi jutott eszembe ismét hirtelen, ha van még és unatkozok majd írok. :D

2015. júl. 8. 16:51
 10/10 anonim ***** válasza:

nekem volt egy munkatársnőm, aki mindig hazudott, és ezzel nagyon megnehezítette a munkánkat. teljesen fölöslegesen hazudott, semmilyen érdeke nem fűződött hozzá.

nyilván beteg. mindenki utálta a mocskos játékai miatt.

2015. júl. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!