Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen pszichológiai kérdésekk...

Milyen pszichológiai kérdésekkel ismerhetsz meg egy embert a legkönnyebben?

Figyelt kérdés

2015. júl. 12. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Milyen volt a gyerekkorod?
2015. júl. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egészen jó!.. gondolom puszta kíváncsiságból nem tehet fel az ember ilyen kérdést, ha pedig érdemben nem tudsz hozzászólni akkor inkább görgess tovább
2015. júl. 13. 05:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Vigyél magaddal teszteket, s töltesd ki vele, majd otthon elemezd ki. :)

Egyébként a személyiség jegyeire kell figyelni, meg azt, amit mond, s hogyan mondja, mert amit mond az nem biztos, hogy igaz is. Lehet érezni, hogy hazudik, vagy sem. Látni, hogy a szemedbe néz, vagy kerüli a tekinteted. Egy idő után érződik, hogy mennyire tiszta jellemű az illető. De még ez sem garancia. Úgy ismersz meg valakit, hogy többször találkozol vele, s egyre több dolog kiderül.

2015. júl. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
Persze senkit sem lehet jellemezni pár pszichológiai tesztel, de én nagy MBTI fan vagyok :)
2015. júl. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó! és az mit is takar?:)
2015. júl. 15. 09:35
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy egy embert 4 betűvel jellemzünk, összesen 8 betűből (tehát egy „helyiértékre” kétféle kerülhet, értsd:

1. E / I : extrovertált vagy introvertált (extrovert, introvert)

2. N / S : intuitív vagy materialista, tehát a döntéseit inkább megérzések vagy tapasztalatok alapján hozza.

3. F / T : érzelmek, vagy gondolkodás által irányított ( feeling, thinking)

4. J / P : megítélő vagy észlelő (judging, percieving)


Én például ENFP vagyok, ami azt jelenti, hogy extrovertált, intuitív, érző és észlelő... persze ha jobban elmélyedünk a témában, ez ennél sokkal bonyolultabb, és egy ilyen kombináció sokkal többet elárul az illetőről, mint csak a külön jellemzők, pl. az INFP-k általában elvarázsoltak, míg az ESTJ-k inkább a hadvezér-típusúak. :)

Ne haragudj, ha nem lett teljesen érthető, ezen a honlapon találsz még egyéb infókat: [link]

2015. júl. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az első nem veled akart kötekedni, hanem ez már a kérdés volt. :)

Ha belegondolunk, a pszichológusok is rögtön a gyerekkorról kérdeznek, ezért ha megkérdezed, milyen volt a gyerekkora, sok mindenre fény derülhet.

2015. júl. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!