Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek gáz, hogy leszomta...

Szerintetek gáz, hogy leszomtam erről és nem köszönöm meg intéssel?

Figyelt kérdés

Mikor zebra van csak simán,vagy zebra is lámpa is egyben és jön egy autó,lassít,van a melyik megáll és int ,hogy mehetek szóval régebben intéssel megköszöntem de mostmár nem szoktam inteni,hogy köszi,hanem simán átmegyek és kész,elvégre zebra van és enyém az elsőbbség meg azt láttam,hogy 100 emberből 5,ha int,hogy kössz és én sem intek már,mert sok zebrán megyek át és ,akkor minden utcasarokban integetni kéne mindig. Jó mióta nem köszönöm meg intéssel azóta már kétszer dudáltak be nekem mikor átértem gondolom azért mert elvárta volna,hogy köszönjem meg. De aki ilyenért bedudál az azt árulja el magáról,hogy kötekedhetne ,gondolom nem megy az élete neki sem simán és lát egy alkalmat,hogy valakibe belekössön.


Mit gondoltok. Gáz ,hogy erről az intésről leszoktam vagy nem?



2015. júl. 15. 21:15
 1/4 A kérdező kommentje:
Leszomtam ,helyesen:"leszoktam"
2015. júl. 15. 21:19
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak szimplán nézz rá az autóra és bólints egyet, én azt szoktam csinálni. Nem kell hadonásznod a kezeddel, de mégsem vagy bunkó.
2015. júl. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sok autós nem adja meg zebránál az elsőbbséget, amikor kéne, ezért sokan le sem mernek lépni néhány helyen a zebráról akkor sem, amikor egyértelműen elsőbbségük van.

(Gyalogosok közül is sokan kiugrálnak.)


Én megszoktam köszönni intéssel, ha átengednek, mert egy olyan gesztus, ami nekem semmibe sem kerül és az autósban valószínűleg jó érzést kelt. Szerintem az ilyen apróságok sokat érnek a szürke hétköznapokban.


Autósként viszont bunkóság, ha valaki megadja az elsőbbséget, amikor meg is kell adnia és cserébe elvárja, hogy integessenek, majd dudál, ha nem teszik. Én is szoktam átengedni gyalogost elég gyakran, egyáltalán nem zavar, ha nem int.

2015. júl. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
mikor vezetek jól esik, ha megköszönik. vissza is mosolygok mindig. de gyalogosként sosem köszönöm meg. esetleg néha rámosolygok az vezetőre, de ez is nagyon ritka. kötelessége megállnia a zebránál, nem másnak tesz szívességet, csak betartja a szabályokat. én nem tartom bunkónak azokat, akik semmi jelét a hálának nem mutatják, ha megállok nekik. egyébként nem csak zebránál szoktam átengedni a gyalogosokat, ezt sem köszöni meg mindenki és ezzel sincs semmi baj.
2015. júl. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!