Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az amerikai sorozatokban,...

Az amerikai sorozatokban, filmekben miért olyan gyakori a bosszúállás jelensége?

Figyelt kérdés
Sokszor jelenlevő téma a bosszúállás. Egyfajta erős agresszió ez, na de mégis miért olyan eladható? Az emberek valahol vágynak a bosszúra? Vagy csak a producerek gondolják úgy? A mindennapi életben ritka a bosszúállás, talán ezért szeretik látni?
2015. júl. 16. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Pont hogy nem ritka. Ezek a sorozatok hatásvadászok. Ha bemutatnak egy szeretnivaló rokonszenves szereplőt, akivel kitol egy ellenszenves szereplő, akkor te várni fogod a következő részt, hogy a kedvenced mikor bosszulja meg és hogyan.
2015. júl. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rám ez nem jellemző. Sőt, a kereszténység is a megbocsátást tanítja, nem a bosszút.Éppen ezért nem értem. Talán te is bosszúálló vagy?
2015. júl. 16. 16:02
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A sorozatokban azért van bosszúállás és agresszió, mert ahhoz, hogy egy történetet folytatni tudjanak, szükségük van valamilyen fajta konfliktusra, amit később majd megoldhatnak. Hogyha minden szép és jó lenne egy sorozatban, akkor az valószínűleg nem szólna semmiről sem, ezért a forgatókönnyírónak ki kell találnia valamit, amivel tovább tudja vinni a sorozatot. És attól függően, hogy ki a főszereplő, a bosszú egyike a konfliktus teremtésnek egy történetben, ráadásul ha a bosszúálló még valaki is akivel valami borzalmas történt és ezért vissza akar vágni valaki másnak, az embereket érdekelni fogja hogy vajon sikerül-e ezt véghez vinni vagy sem.

Remélem, hogy érthetőnek megfogalmaztam ezt. Mindenesetre a lényeg az, hogy a bosszúállás az egyike egy sorozat mozgató pontjainak és ezzel érdekessé lehet tenni egy történetet vagy éppen ellenszenvesnek tenni egy szereplőt.

2015. júl. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak az amerikai sorozatokban, filmekben gyakori a bosszúállás, hanem minden nemzetében. Francia, japán, magyar.

Eladható, mert mert konfliktust és eseményeket generál, jól írták előttem. Történik valami.


A való életben is gyakori a bosszúállás, még ha nem is 10 robbanás keretében ölnek meg 100 embert. Általában apróságok, néha komolyabbak.

Attól, hogy valami Rád nem jellemző, még másokra lehet, akár a többségre is. Nem vagyunk egyformák.


Az egy dolog, hogy a kereszténység a megbocsájtást tanítja, de közel sem mindenki keresztény és a keresztények közt sem mindenki követi a vallás tanítását, csak elmegy a templomba. Sőt, a papok közt is vannak pedofilok, pedig a Biblia nem ezt tanítja.

A Biblia is elég érdekesen tanítja a megbocsájtást, miközben jó pár rész arról szól, hogy Isten bedurcizott, ezért "megbocsájtásból" kiűzi az embert a Paradicsomból, özönvizet küld és hasonlók.

2015. júl. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A bosszúállás jelen van, de úgy értem, hogy nem szokott olyan erős lenni, mint amire válaszol, és nem is látványos. Szerintem így van.

Amiről az utolsó beszél, az az Ószövetség, ami a zsidó szentirat, márpedig az Újszövetség beszél a megbocsátásról.

Amúgy nem vagyok vallásos, de elvileg keresztény országban élünk, és fura, hogy mindenki hazudozik..

2015. júl. 16. 18:09
 6/6 anonim ***** válasza:
49%
"Nagyon vágytam egy biciklire, ezért kértem Istent, hogy segítsen szerezni egyet. Aztán rájöttem, hogy Isten nem így működik, ezért elloptam egyet, és bocsánatért esedeztem."
2015. júl. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!