Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok a háborúról,...

Mit gondoltok a háborúról, szerintetek nem gyerekes?

Figyelt kérdés

Belegondolunk, hogy azért fejlődik a hadipar, hogy a másik népet leigázza..első körben röhejesnek tűnt számomra, mikor nagyobb rálátásom lett a dologra, és utána észbe kaptam és rájöttem, hogy az ember az valójában, nem is intelligens annyira mint amennyire gondolja


Viszont attól tartok, hogy nem sokan gondolják így, hogy ez egy olyan gondolat ami szó szerint "wtf" egy mai menő gyerek szerint


Vagy nem értem az okokat, vagy tényleg így van

21



2015. júl. 18. 00:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A hadipar azért él, mert a világ egyik legjobban termelő üzletága.
2015. júl. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
21%
én menő lány vagyok és szép és érdekelnek a divatos ruhák és szeretek jól kinézni 23 vagyok de én is szörnyűnek gondolom ezt a háborús dolgot sokkal jobban szeretném ha világbéke lenne és mindenki akkor tök happy lenne meg vihetnénk egy csomó vizet afrikába is csak kár hogy ezt nem csinálják :(
2015. júl. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
A legtöbbnek semmi értelme.
2015. júl. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Félre ne értsen valaki, én is háborúellenes vagyok, de ugyan ezt nem olyan szinten kéne átgondolni, hogy "jaj, háború nélkül peace, love, happy meg világbéke lenne"...


A hadipar azért fejlődik, mert abban van a pénz, háborúzni se feltétlen azért szokás, hogy leigázd a másikat, pláne, mióta nem királyok és királynők vannak, és nem egy ember dönt arról, hogy most menjünk gyilkolni, hanem sok embernek kell megszavaznia az ötletet. Szóval nem egészen olyan okok állnak általában mögötte, hogy egy ember kitalálja, hogy "most menjünk Türkmenisztánba és mutassuk meg nekik, hogy mi jobbak vagyunk".


Amerika az elmúlt pár évtizedes külpolitikájában hivatalosan azért ment más országokba, hogy likvidáljon diktátorokat, és békét vigyenek az adott országba. Az más kérdés, hogy mi volt inkább az igazi ok mögötte és a béke egyik alkalommal se jött össze... De sok háború simán a kereskedelem miatt tört ki, pl: lásd az ópium háborúkat, és nincs mögötte olyan ok, hogy igázzuk le a másikat, csak hagy menjen tovább békében az ipar.


Most a Krími háború sem arról szól, hogy az Oroszok hobbiból bemutassanak Ukrajnának, hanem korábban az a terület orosz volt és a lakosság legnagyobb része orosz. Kvázi olyan, mintha Magyarország erőkkel vissza akarná kapni Erdélyt, mert mennyi székely él ott, és lehet a Román kormány nem bánik velük majd olyan jól.

És félre ne értsen senki, nem értek egyet az agresszív külpolitikával, de az egész nem egy ilyen kocsmafilozófiai gondolatból áll.

2015. júl. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

4es én is így gondoltam ahogyan te, nem pedig a csili világ mindenki szereti egymást, az sajnos sosem fog működni, az ember alapvető személyiségéből adódóan


De úgy érzem, hogy az ember tudatosságban ahogyan fejlődik(értsük ez alatt a köznépet), az ilyen alapvető "veszekvős, visszaveszem ami az enyém" féle gondolkodás még ugyanúgy megmaradt..


Tehát most én azért kéne utáljam a románokat mert elvettek egy rakat területet tőlünk és nem is tisztelik, de mivel az én korosztályon nem is élte ezt meg, most azért utálni mert úgy tanultam? Ez nem kéne, hogy okot adjon a haragra..feltéve, ha az ember nem az ösztöneiből indul ki


ez idővel változni fog, vagy inkább a hadipar még nagyobb okot ad az ellentétek felerősödésére?

2015. júl. 18. 02:02
 6/15 anonim ***** válasza:

Mert oltári nagy pénzek vannak benne. Én se pártolom a dolgot, de sajnos ez az igazság. A II VH alatt is rengeteg cég és emberke iszonyatos mértékben meggazdagodott, konkrétan nekik csak jó volt a háború mert tömhették a zsebüket, meg pár olyan országnak is akik látszólag kimaradtak de közben hatalmas kölcsönöket adtak szép kis kamattal...


Mondjuk mai világban már ott tart a technika, hogy tényleg lassan csak arra vannak a fegyverek, hogy egymást sakkban tartsák, legalábbis a nagyobb hatalmak.


Például ha van, akkor ennyi előnye van a nukleáris fegyvereknek is, egyik nagy se mer a másikra támadni, mert tudja hogy van az ellenfélnek is.

2015. júl. 18. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
20%

Nem akarlak leszólni, de 21-évesen kb. semmi tapasztalatod nincs, hogy leszólj egy olyan dolgot amik életek milliárdjait követelte az évezredek alatt.

Nem gyerekes, mert csak az álmokban létezik a 'tökéletes' világ.

A háború lehet jó és rossz is. É-D csatája, a rabszolga felszabadításért. Az egy jó háború volt, mert feleszméltek az emberek, hogy ez nem mehet így tovább. Ha nincs a háború a négerek ma is gyapotot szednének egy ültetvényen. Ahol korbácsolás és más egyéb büntetés járna 1-1 nem kimagaslóan eredményes napért.

Rossz háború az I-II. vh. Miért? Mert értelmetlen halálok történtek. (De ez persze sokkal bonyolultabb)


Egy háború semmiképpen se gyerekes mert életekkel játszunk, 2 ok vezet egy háborút mindig. Egy aki többet akar vagy egy aki megakarja védeni azt ami számára fontos. A többi csak kifogás..'békéért.. ami mögött mindig valami más cél is meglapul..'


A hadipar azért fejlődik mert a világ tele korcs emberekkel akik nem ide valóak. Azonban ez nem az emberiséget jelenti. Intelligensek vagyunk, mert nem pár vezető alapján kell megítélni az embereket.. :)

2015. júl. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

Amíg egymást lökik fel az emberek a villamoson az üres helyért, amire nincs is szükségük, mert két megállóra szálltak csak fel, lehet azon filozofálni, hogy aki ezt nagyban csinálja, az miért rossz, de valóban, aki kicsiben csinálja, az is rossz. Alapvetően az ember ilyen. A versengés a terület megjelölés egy ösztönös, állati része. Aztán erre rátelepszik a "jog", ami egy önkéntes emberi rendszer. Aztán mindenki azt hiszi, hogy neki szabad valamit csinálni és sosem gondol arra, hogy vajon, amit csinál, azt a másik oldalról nézve, mit is jelent.

Rengetek hétköznapi háborút látok az utcán, a munkahelyen. Csak ezekben kevesen vesznek részt.

A legvégén meg rátelepszik egy hatalmas önzés. És ha nem érdekel, hogy mások mit gondolnak rólam, akkor lehetek akkora tapló, amihez viszonyítva az orosz road range videókban szereplők akár úriembernek is tekinthetőek lennének.


Szóval háború nem csak nagyban játszódik. És nem csak nagyban érdemes gondolkodni róla. Háború mindennapjaink része.

2015. júl. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%
Jó kis háborúkat add meg nekünk ma, imádkozik a kipás, hogy nyersanyagra és pénzre tehessen szert.
2015. júl. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

Elég nagy naivság azt hinni, hogy a hadiipar miatt vannak háborúk. Háborúk akkor is voltak már, amikor a hadiipar még csak a kőpattintást jelentette.


Kérdező, te meg képzeld el, hogy jön ezer katona, romba döntik a házat, ahol laksz, megerőszakolják az anyukádat, húgodat, unokatesóidat, apádat a szemed előtt főbe lövik, lemészárolnak minden második embert, akit ismersz meg szeretsz. Téged meg közben egy repeszgránát megsebesít a gerinceden, az ép testűek évekig takaríthatják el a romokat, te meg életed hátralévő részét tolókocsiban töltheted.


Ez gyerekes volna? Problémáid vannak a fogalmakkal. A búgócsiga meg a 3 centis dinoszauruszfigura a gyerekes, nem ez.

2015. júl. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!