Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges, hogy huszonéves...

Lehetséges, hogy huszonéves létemre "túlérett" lettem?

Figyelt kérdés

Már egész kisgyerekként könyveket olvasgattam, és nagyon sokat voltam felnőttekkel. Volt egy időszak, amikor támogatni kellett anyukámat (kiskamasz voltam), nem tartott sokáig, de asszem, engem megváltoztatott. Aggódós lettem, mint ő, nagyon sokszor szakemberekhez járkáltam, felnőttek tanácsait kértem mindig, önfejlesztő könyveket olvastam (itthon rengeteg van), Anthony de Mello-könyveket olvastam, rengeteget gondolkoztam. Nagyon sokat voltam egyedül és komoly gondolkodású, de kissé csüggedt lettem.


Most, 23 évesen úgy érzem, egyszerűen túl jól látom mindennek a valószínű kimenetelét, túl jól látom az emberek, az emberiség és főleg a saját magam gyarlóságait. Látom, hogy a politikai vezetők, országok pontosan ugyanolyan ostobán és felelőtlenül viselkednek, mint az átlagember, aki csak magával törődik, és nem veszi észre, milyen veszélyes dolog az ego, és egy konfliktusnál nem a másik nézőpontjait igyekszik megérteni, csak a saját sérelmeit nézi.


Depressziós vagyok. Kezeltek is vele. Úgy érzem, az élet nem igazán tartogat a számomra semmit. A szüleim sikeresek, jó háttérrel rendelkezem, nincsenek tétek, kihívások az életemben. Nem tudom, mit kezdjek ezzel. Úgy érzem magam, mintha már most leéltem volna egy életet. És félek a jövőtől. Félek attól, hogy én is pont olyan szürke, hétköznapi, unalmas és kishitű felnőtt leszek, mint az emberek többsége.


2015. júl. 18. 00:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

"A szüleim sikeresek, jó háttérrel rendelkezem, nincsenek tétek, kihívások az életemben."


Ne haragudj, ezen megakadt a szemem. Azért, mert a szüleid sikeresek még nem jelenti azt, hogy te is az vagy, de legyél az és legyen ez a kihívásod. Tanulj, ismerj meg új embereket, találd meg, amivel foglalkozni akarsz (ha még nem tetted) és dolgozz a szakmádban igazi szeretettel amíg pótolhatatlan vagy és mások felnéznek rád a szaktudásodért. És hiába érhettél már el dolgokat ennyi idősen, de ezt még biztos, hogy nem mert, ez hosszú évek de inkább évtizedek munkája.


Amúgy pedig ne azon kattogj, hogy a világban vagy benned mi a hiba, hanem keress mindig új elfoglaltságot, hobbit, feszegesd a határaid.

2015. júl. 18. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Nem túlérett vagy, hanem befásult, megkeseredett.

Nem látsz te semmi túl jól, de még csak jól sem. Rájöttél pár egyáltalán nem titkolt tényre, és most ahelyett, hogy élnél, inkább ezeken filozofálsz, meg keseregsz.

Lehet, hogy kiábrándítalak, de ezzel a hozzáállással már most szürkébb vagy, mint az "unalmas" átlagemberek, hiszen veled ellentétben nekik van életük.

2015. júl. 18. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21%

Ne hallgass az első kettőre!!!

Te valóban nagyon felvilágosult és érezni szinte az írásodon is, hogy egy 100* magasabb szellemi szinten élsz, amit ezen a bolygón senki nem képed elérni.

Kérlek mesélj hogy csináltad????

Ugye aláírod a monitorom???

Mi a kedvenc színed?

2015. júl. 18. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Aha, anyu-apu pénzel, te meg sajnálod magad. azon kívül, hogy panaszkodsz a fene nagy depressziódról és a szar világról meg az ostoba emberekről, ugyan mit ettél le az asztalra, hogy ezen változtass? Mert a nagy filozofálgatással önmagában aztán kitörölheted. Vagy ezen még nem gondolkoztál?
2015. júl. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Irigyellek.
2015. júl. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%
Nem picsogni kéne, hanem elmenni dolgozni 12 órázni minimálbérért, aztán megtudod te milyen az élet kislány. Majd amikor hazaesel hullafáradtan a melóból, aztán kezdődik az otthoni műszak, háztartás meg főzés mert az emberednek üres a bele miután ő is hazajött 12 órázásból, na akkor dumáljál hogy mi az élet. Ha le is tettél valamit az asztalra, húzod az igát, fizeted a sárgákat. De te még egy kis elkényeztetett nyávogós kislányka vagy.
2015. júl. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Fú, hát azért ilyen oltás-lavinára nem számítottam... Nincs kedvetek előbb mondjuk megismerni, mielőtt elítéltek?
2015. júl. 18. 22:47
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
Ez több is volt, mint elég.
2015. júl. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
36%

Gondolom ezek a válaszok most visszaadták a hited az emberiségben :D Semmi, az égvilágon semmi nemes dolog nincs abban, hogy te 12 órázol és beledöglesz az életviteledbe, 6-os. Te idióta, fröcsögő, fasiszta proli. Nyavalyogjál az "emberednek", hogy neked ez jutott(vajon miért?), aztán hitegesd magad még, hogy ez az élet nyers, kanonikus formája.


Szóval kérdező. Aki rendelkezik elég morális nívóval, intelligenciával és műveltséggel, az szerintem átesik ezen. Egy pszichopátiás világban élünk, ami megnyomorítja a kisembereket, akik - mint látod - máglyán égetnék el ilyen szemléletmódért. Csak annyit tudok javasolni, hogy próbálj meg önzőbb lenni. Meg kéne találni valamit, ami a benned élő gyerekhez szól és azzal foglalkozni. Ha gondolod, írj privátot.

2015. júl. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló vagyok, és én nem rosszindulatból írtam azt, amit írtam neked, és őszintén javaslom, hogy gondold át rendesen azt a választ. Ha nem tetszik a világ tenni is lehet ellene, mert se a depressziód, se a környezeted nem lesz attól jobb, hogy otthon ülsz a laptop előtt és siránkozol (már bocsánat).

Akármilyen nyers a 2. válasz, igaza van abban, hogy a letargiát és fásultságot nem kéne összekeverni az érettséggel. Hidd el, mögöttem is van 1-2 dolog, ostoba embernek sem tartom magam és tinikoromban voltam depressziós is - és akkor gondolkodtam így, mint te. Hogy én milyen érett, meggyötört lélek vagyok, mennyire látom a valóságot, az életnek semmi értelme, stb.

Mondok valamit - rendesen kéne kezeltetni a depressziód és kezdeni valamit az életeddel.

Mert nem az az érettség, hogy ülsz egy sarokban, és olvasod a bölcselkedő könyveket és naphosszat filozofálsz, hanem az, hogy hogyan kezeled a helyzeteket és mit is cselekszel igazából. Nem véletlenül tesz különbséget a magyar nyelv az éretten viselkedő és az érett gondolkodású ember között. És szerintem egyik kategóriába se sorolhatod bele magad jó szívvel, mert az nem érett gondolkodásra vall, hogy kijelented azt, hogy "elértél mindent, tudsz minden, innen csak lejtmenet van". Mert szerintem a felnövés során pont realizálni kéne, hogy mennyi mindent nem tudsz, mennyi mindenben lehetsz jobb, mennyi változás lesz az életben, amin túl kell tenni magad.


Önkénteskedj kicsit, dolgozz, járj terápiára, és próbáld kirángatni ebből magad.

2015. júl. 19. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!