Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti szeretitek azt az illúziót...

Ti szeretitek azt az illúziót kelteni, hogy sok pénzetek van?

Figyelt kérdés

Van egy ismerős pár, csak a srác dolgozik, a lány otthon van.

Valamivel többet keres, mint mi ketten a barátommal, de magasabbak a kiadásaik is.

Akárhányszor eljönnek hozzánk, a lány mindig elújságolja, hogy hány tíz ezerért (30-60) vett egy pár cipőt, végigjárjuk az összes márkaboltot, de venni sose vesz semmit.

Korábban azt hittem, rohadt gazdagok, a barátom világosított fel, hogy eléggé fognijuk kell a pénzt, és a lány csak 2-3 havonta vesz magának új cuccokat.

Én kb hetente veszek valamit, ami megtetszik, és tudom, hogy ki fogom használni. Legutóbb pl egy nyáriruhát 3 ezerért. Csak én nem szoktam elújságolni, épp mi az új rajtam.


Miért jó egyeseknek a gazdagság illúziója?


2015. júl. 20. 09:07
 1/2 anonim ***** válasza:
75%
Köznapi nevén rongyrázás. A háttérben mi állhat? Talán az, hogy manapság a pénzes embereket értékesebbnek szokás tekinteni, vagy éppen az zavarja, hogy fogni kell a pénzt, és a kifelé palástolással maga is elhiszi egy kicsit, hogy nem így van.
2015. júl. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát én régóta spórolós vagyok, de ezt nem úgy kell érteni, hogy éhezek, meg nem veszek semmi olyat ami csak kényelmi dolog...


PL elég sokszor édességet veszek, elég jó minőségű dolgokat veszek mindennapos használatra (fogkrém, szájvíz, tusfürdő...) általában nem számolhatok a boltban, csak pakolom ami kell, de nem költök több 10e Ft-ot havonta ilyenekre...


Minimálbér + prémium mellett majdnem 1 milliót összespóroltam úgy, hogy vettem TV-t, Tabletet, telefont, laptopot (ez kb annyi volt mint minden más együtt: 350e)

Haza havi 20-at adtam + utazást és kajámat is én álltam.

Húgomék szemszögéből elég gazdag voltam, hisz a pasija többet keresett mint én, nekik semmi műszaki cikk és pénz sem maradt meg...de nem is vettek 350-ért laptopot, még kocsit sem, meg igazából semmit...és semmijük nincs...


Tehát összehasonlítva nekik több volt a keresetük és semmi nem maradt meg belőle, én kevesebbet kerestem és elég sok műszaki cikkem + pénzem van belőle...összehasonlítva én "gazdag" vagyok, míg ők a "szegények", holott vagy ugyanannyi vagyonnak, vagy minimális különbségnek kellene lennie...

Ők is szülőnél laknak, igaz volt 1 vagy 2 hónap albérletben is...meg az összehasonlítandó időszak vége felé született gyerekük, de ott 2 nagyszülőtől + nagyobb testvértől elég sok támogatást kaptak...


A családban most azt hiszik, hogy én milyen gazdag vagyok, meg minden...közben én csak beosztom a pénzem, igaz külső szemmel úgy nézhet ki mintha szórnám...mert havi 10 körül van az édesség, de ott a mennyiséget nézik, hogy 2 szatyorral vásároltam a múltkor is és 5000-et fizettem...meg ugye én műszaki cikket vásárolok és még gondolkodnom sem kell, mert tudom, hogy van rá keret amikor kell...


Laptop: 350e-s laptop, több hónapig spóroltam erre és kifogtam egy jó ajánlatot, hogy kb 290-ért megtudtam venni aznap éjfélig, + 20-ért bele egy SSD-t...


Tv vásárlás: bementünk tescoba borotváért, nézegettük a

TV-ket azt eldöntöttem, hogy ott veszek, előtte nézegettem neten leírásokat, összehasonlításokat...és tudtam, hogy mi kell nekem, ott KP-ra meg is vettem...


2. laptop: kellett egy hordozás miatt (webfejlesztő vagyok, főleg munka miatt kellett a gép) ezért vettem egy nagyon jó akksi idős gépet. (Azért nem a másikat hordozom, mert az nagy, mivel azt csak kiemelten szükséges állapotban mozgatom az a "főgép")


Hangfal: Nem rég (azóta 3x annyi a fizetésem) bementem húgomékkal vásárolni és eldöntöttem, hogy akarok egy új hangfalat, mert a régi sokszor zúg, meg van néhány problémája vettem 20-ért egy újat kp-ra.


...


Ezek a vásárlások miatt úgy tűnik külső szemmel, hogy spontán amikor gondolok 1-et azt veszek amit akarok, ez kb igaz is, de nem költök (szerintem) hülyeségre és addig nyújtózom ameddig a takaróm ér...ha kell inkább többet költök valamire, mert jobb a minősége, de azt is a saját pénzemből teszem amit előtte megspóroltam...


22F

2015. júl. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!