Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti szeretitek azt az illúziót...

Ti szeretitek azt az illúziót kelteni, hogy sok pénzetek van?

Figyelt kérdés

Van egy ismerős pár, csak a srác dolgozik, a lány otthon van.

Valamivel többet keres, mint mi ketten a barátommal, de magasabbak a kiadásaik is.

Akárhányszor eljönnek hozzánk, a lány mindig elújságolja, hogy hány tíz ezerért (30-60) vett egy pár cipőt, végigjárjuk az összes márkaboltot, de venni sose vesz semmit.

Korábban azt hittem, rohadt gazdagok, a barátom világosított fel, hogy eléggé fognijuk kell a pénzt, és a lány csak 2-3 havonta vesz magának új cuccokat.

Én kb hetente veszek valamit, ami megtetszik, és tudom, hogy ki fogom használni. Legutóbb pl egy nyáriruhát 3 ezerért. Csak én nem szoktam elújságolni, épp mi az új rajtam.


Miért jó egyeseknek a gazdagság illúziója?


2015. júl. 20. 09:07
 1/4 A kérdező kommentje:
Magától írta ki kétszer, már vagy huszadszor, és elegem van, hogy mindig törlik majd kitiltanak. Nem én írtam ki ugyanazt kétszer, mivel 9.07 mindkettő.
2015. júl. 20. 09:08
 2/4 anonim ***** válasza:

Sejtettem. Magadtól nem tudnád elküldeni kétszer ugyanazt.

Én alapból nem teregetem ki az anyagi helyzetemet, és kimondottan utálom, ha látszik, hogy valami új rajtam.

Persze ne legyen egy cipő nagyon viseltes, de az első pár napot sosem szeretem, amikor annyira új, hogy szinte világít. Szerintem ezt azok szeretik, akik nem állnak jól anyagilag, és boldogsággal tölti el őket, ha szemmel látható, hogy új cucc van rajtuk. Ha esetleg nem veszi valaki észre, akkor megemlítik. Ez egy kicsit amolyan önámítás, nem igazán másokat akarnak megtéveszteni, hanem a saját lelküknek jó az a pillanatnyi illúzió, hogy van pénzük.

2015. júl. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudom, csak mindig kitiltottak azzal, hogy miért írom ki kétszer
2015. júl. 20. 09:23
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem, hisz erre pár mp alatt rájön egy okos ember, elég ha csak rám néz.


Amúgy kinek mi a sok? Akkor se vennék 70e-es cipőt, ha 100 millám lenne a bankban. Egyéni méretre gyártott cipő nem kerül ennyibe, még ha krokodilbőrből készül akkor sem.

2015. júl. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!