Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől lehet ez a beszédzavar?

Mitől lehet ez a beszédzavar?

Figyelt kérdés

Kb. 1 éve vettem észre magamon hogy sokszor nem úgy mondok ki egyes szavakat ahogy én azt szeretném, úgy mond "össze akad a nyelvem". Ráadásul ha valamit megfogalmazok magamban és azt utána el is kell mondani valakinek biztos hogy nem úgy sikerül vagy egyáltalán nem is sikerül mert bele akadok. Elég idegesítő, főleg úgy hogy előtte nem is volt semmi ilyen problémám sosem, dadogós sem voltam és beszélni, hangosan olvasni is elég jól tudtam, már kiskorom óta.

Van valakinek ötlete hogy mitől lehet ez?

16F



2015. júl. 22. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Stresszelsz, zavarban vagy, izgulsz. A te korodban inkább ezek jellemzőek.
2015. júl. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ám ha nagyobb ütés érte a fejedet, akkor nem árt orvoshoz is menni.
2015. júl. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1: Igen, ezek tényleg jellemzőek, de ezelőtt is megvoltak ezek a tulajdonságok mégsem volt semmi gond a beszédemmel.


#2: Nem, szerencsére nem.


Lehet ennek köze ahhoz hogy mostanában egyre kevésbé tudok koncentrálni dolgokra? Mintha nem is tudnék gondolkodni...

2015. júl. 22. 14:25
 4/6 anonim ***** válasza:

nálam is ez a helyzet...önbizalom hiányra tippelnék, hogy előre félsz, hogy elrontod és el is rontod emiatt :)


22F

2015. júl. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"#1: Igen, ezek tényleg jellemzőek, de ezelőtt is megvoltak ezek a tulajdonságok mégsem volt semmi gond a beszédemmel. "

Nekem is csak egy időszakra volt jellemző a beszédzavar. Bár akkor fokozottan stresszes voltam. Még ha nem is tudatosult.

2015. júl. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mennyi idő után múlt el neked?
2015. júl. 22. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!