Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elegem lett a szivességekből!...

Elegem lett a szivességekből! Hogyan kell őket elutasitani?

Figyelt kérdés

Hajlamos vagyok arra, hogy túlságosan is jószivű és segitőkész legyek. Régebben még én alánlottam fel, ha pl akivel voltam vett egy vizet és ne cipelje már a kezébe, tegye be a táskámba, majd én viszem, úgyis gyakran járok hátizsákkal. Vagy egyik barátnőm elfelejtett szempillaspirált tenni és mondta vigyek már én neki, tegnap alapozóra volt szüksége (de nem vittem). Engem kérdeznek ha számitógépes programmal akad gondjuk. Nem csak az ismerőseim körében van ez igy, hanem random emberek az utcán, ha van rajtam kivűl másik 100 ember, akkor is hozzám jönnek. Egyszerűen süt rólam, hogy ilyen segitőkész vagyok. Viszont elegem lett ebből. Többé nem akarok senkinek sem segiteni. Mit csináljak, hogy szálljanak le rólam és ne tőlem várják, hogy megoldjam mások problémáit?


21/L



2015. júl. 23. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj meg nemet mondani. Van is erről egy jó könyv..

És magasról tegyél idegen emberek véleményére. Azért másik oldalra se ess át, jó barátokon rokonokon nyugodtan segíthetsz,ha ez kölcsönös. De ha valakinek mindig segítesz és amikor te kérsz akkor elutasít,abból le kell vonni a következtetéseket.

2015. júl. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy álltam le ezzel, hogy elegem lett, aztán simán csak abbahagytam a "csicskaságot". Gondolom tartás kérdése. Attól függ, hogy mennyire szeretnél változtatni. Arra viszont számíts, hogy néhanapján ez a segítőkész éned még elő fog jönni, ha akarod, ha nem. (Velem is az volt amúgy, ami veled.)
2015. júl. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Detto ilyen voltam. Amikor rájöttem, megváltoztattam a telefonszámom, az emailcímem, és a szóbeli kéréseket is elhárítottam ("Bocs, de nem érek rá"). Egy ideig voltak ebből konfliktusok, de megérte, mert lassan lekoptak ezek az "ismerősök". Mostanra már nagyon kevés barátom van, de rájuk kölcsönösen számíthatok.
2015. júl. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mondod finoman, kedvesen, bocsi, de most nem szeretném , ozt cső. Esetleg azt is mondhatod, hogy belefáradtál már, hogy mindenkinek segíts, olyan sokan kérnek/tek már tőled az emberek olyan sokféle dolgot, hogy már belefáradtál.
2016. szept. 5. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!