Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A körülmények embertelenek,...

A körülmények embertelenek, vagy én vagyok túlérzékeny?

Figyelt kérdés

Egy népszerű pékség+kávézóban dolgozom, a szerződésem szerint napi 8 órában, heti 40 órát, fél óra szünettel, a valóságban viszont napi 8-9, azaz heti 50+ órát szünet nélkül.

Napi egy süteményre, egy kávéra és fél liter vízre vagyok jogosult, de ezt álltalában nem tudom kihasználni.

Munka közben nemhogy leülni, megállni nem szabad, vagy ott az ajtó. Ha látod, hogy a vásárló a kassza felé tart, rohanj, de félúton még törölj át 5 tálcát és tegyél rendet a pultban, viszont ha ő ér oda hamarabb, neked holnap már nem kell bejönni.

Emellett a kollektíva borzalmas, mindenki ki akarja túratni a másikat, a főnökbe pedig annyi emberség nem szorult, mint egy rabszolgahajcsárba. Minden áldott nap legalább egyszer elhangzik ok nélkül, hogy a jövő héten ki leszek rúgva.

Ma 8,5 óát dolgoztam a szószoros értelmében megállás nélkül. Reggel (5.30kor) 10 másodperc alatt csináltam magamnak egy kávét (pedig szívbetegség miatt nem ihatom), hogy valamennyire azért bírjam a hajtást, közben persze kiszolgáltam 5 vevőt. Az ital végül 3 óra múlva a lefolyóban végezte jéghidegen, mert nem volt időm belekortyolni se.

5 óra munka után (miközben 22szer lecsesztek, és majd´elájultam, mert aznap még nem ettem), már remegett a kezem, és a sírás kerülgetett, mert ezidő alatt egy másodpercre se tudtam elmozdulni a kasszából. Még csak vizet inni se.

Reggel bejött a barátom, mert nálunk szokott kaját venni munkába. 10 percet várt rám, hátha lesz egy tizedmásodpercem, amikor épp nem lesz vevő, és odaszólhatok egy sziát elköszönésképp. Nem szólhattam hozzá így se, mert nem volt lehetőség.

Hétfő kivételével a héten minden nap dolgozom, ha egy szabadnapom hetente van, az már főnyeremény.

Ma 5:30tól lettem volna 13:30ig, de csak 14kor szabadultam, rá kellett húzni, amit nem fizetnek ki. Egész nap meg sem állva (vagy épp órákon át a kasszában állva), és két deci citromos víz volt minden, amit el tudtam fogyasztani, ez a művelet tartott 2 órán át (fél óránként kortyolhattam egyet, persze egész nap beszélni kell).

Nem mondhatok fel, mert az előző helyemről léptem át ide, ahol meg ugye nem fizettek ki 2 hónapot. Nem lehetek munkanélküli, mert éhenhalunk, jobb munka meg nincs.


21N


2015. júl. 23. 15:07
 1/7 A kérdező kommentje:
A mosdóhasználatra ugyanez igaz. Munkaidőben nem mehetek ki.
2015. júl. 23. 15:10
 2/7 schocko ***** válasza:
Szerintem pedig jobban járnál, ha kirúgnának...akkor kapnál munkanélküli segélyt...én megtartanám magamnak a félórás szünetet, ha szól, akkor megmondod neki, hogy feljelented...de egyébként menj külföldre, ott is sokat kell dolgozni, de ott nem állatok a főnökök (kivétel, ha az is bevándorló)...
2015. júl. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Külföldön vagyok, a főnök helyi, és ő a tulaj. És itt csak egy év ledolgozott után jár 3 hónap munkanélküli, szóval ki van ez találva...
2015. júl. 23. 15:23
 4/7 anonim ***** válasza:
Munkaugyi felügyelőség biztos van ott is.
2015. júl. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 schocko ***** válasza:
Merre vagy?
2015. júl. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Menj el táppénzre és keress új munkát. Nem fogtok éhen halni. Ha nem érzed magad jól, akkor el kell menni, ennyi. Senki nem fog helyetted felmondani neked kell megtenni.Ha nem érzed jól magad akkor depis leszel utána meg beteg. Ha valami rossz változtass rajta. Én is így mondtam fel. És boldogabb vagyok azóta, meg mertem tenni. És? Sok munkahelyed lesz még életedben.
2015. júl. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem lenne szabad hagyni, hogy így kizsákmányoljanak. De már az elején tisztázni kellett volna, hogy ha egyedül vagy a kasszában, akkor hogyan fogsz megállni enni, inni, stb.
2015. júl. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!