Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érzem mások érzéseit?

Érzem mások érzéseit?

Figyelt kérdés

Gyakran elöfordul, hogy megérzem, amit más érez. Mindegy, hogy ismerös, vagy idegen, hogy mellettem van, vagy több ezer km-re.

Olyan, mintha egy pillanatra belelátnék a lelkébe.

Egy barátommal volt fél éve, hogy azzal írtam rá chaten, miért ilyen nagyon szomorú. A srác 10 ezer km-re volt tölem, napok óta nem beszéltünk, és nem volt semmi, ami arra utaljon, szomorú. Csak éreztem.

Valamelyik nap egy nö lopott a boltból, ahol dolgozom. 100Ft-s zsömlèt csak, és felszólításra sem reagált, mivel egyedül voltam, és 2km-es sor, hagytam a fenébe. De amikor utána szóltam, hirtelen éreztem, hogy mit érez, hogy arra koncentrál, hogy ne hallja, amit mondok, és egyszerre érez szánalmasnak, és feszült mélyen belül.

Tegnap egy fiatal srác jött be hozzánk, akinek nagyon tetszettem. Egyszerüen láttam, mire gondol, mintha kivetítön nézném az érzéseit.


Mi ennek az oka?


21N


2015. júl. 26. 10:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Empátia. De beképzeltség azt gondolni, hogy ugyanazt érzed. Honnan tudnád?
2015. júl. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Empàtia, amikor át tudom érezni más helyzetét, ami tudatos. Ez viszont nem az.
2015. júl. 26. 10:49
 3/11 anonim ***** válasza:
38%
Múltkor meg láttad a múltat meg a jövőt is. Jövőhéten meg már szárnyaid is nőnek majd? Olyan önfényezést folytatsz hogy az valami hihetetlen. Marha sok ember ilyen mégse vág fel vele.
2015. júl. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez tényleg így van, akkor ez nagy különleges és érdekes tulajdonság/képesség. Nekem tetszik. :) Kevesen ilyen érzékenyek és még kevesebben mernek ma már jelentőséget tulajdonítani az egyből nem kézzel foghatónak, nem láthatónak. Sokakbol kiveszett a "varázslat", felszínesebb lett a világ. Még ha csak véletlen megérzések voltak - bár ilyen szerintem nincs - akkor is izgalmas és fontos is lehet. Próbáld meg tudatosítani, illetve segíts továbbra is társaidon, magadon, ez nagyon helyes.
2015. júl. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 opened paradise ***** válasza:
Ti ezeket honnét "tudjátok" csak a kor alapján?
2015. júl. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

Jól írta az egyik előző hozzászóló, nem megérzed, hanem ez az empátia.

Régen én is így voltam a dologgal, csak nem vágtam rá, hogy megérzem mások érzéseit, hanem elgondolkoztam, hogy miért is lehet. Aztán rájöttem, hogy szimplán jó megfigyelő és emberismerő vagyok. Ilyen egyszerű.

Láttam másokon, hogy nem érzik jól magukat akkor is, amikor a sokkal jobb barátjuk nem. Sokszor kitaláltam a gondjukat is. De nem megérzés volt, csak logika, következtetés és megfigyelés, ami eleinte tudat alatt dolgozott bennem.


Rám is írt már rám úgy ismerősöm, hogy mi a baj, mert már nem beszéltünk egy ideje. Nem volt nehéz kitalálnia, hogy valami baj van, mivel nem beszéltünk.

Aki zsemlét lop, az valószínűleg szegény és enni szeretne. Mindenki, aki lop, nem akarja meghallani, ha rászólnak, hanem menekülni akar és feszült. Ennek kitalálásához még empátia sem kell.

Azt pedig az emberek többsége észreveszi, ha tetszik valakinek.


Jó emberismerő vagy és figyelsz másokra. A testbeszédre és a mimikára is figyelsz.

2015. júl. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez bizony képesség...csak arra kell rájönni, miért kaptad me.
2016. jan. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó ez nem képesség, csak empátia mint ahogy a többiek mondták. Én hang alapján Megmondom ha valaki bánatos, egyszerűen meglehet állapítani.
2017. ápr. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

Bár ne törölted volna regisztrációd.

Keress meg s megmutatom a választ minden kérdésedre s mindenre, amit még el sem tudsz képzelni.

3 év alatt több mint 4%ot fejlődtél. Ha készen állsz s adnak melléd egy hozzám hasonlót, ez lehet az utolsó életed itt.

2018. máj. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mintha engem írt volna le a kérdező

De úgy érzem sokszor, hogy ez a képesség sokkal inkább átok, mintsem áldás.

A rosszat is megérzem, ha valaki szégyell valamit abban a pillanatban vagy szomorú. Akármilyen rosszat és ilyenkor úgy érzem mintha a mellkasomat nyomná valami.

Előfordul néha az is, hogy nehezebben lélegzem.

Ezért nem tudok vitatkozni bárkivel is, mert annyira lefoglal a vitapartneremnek( vagy akivel épp veszekedek) az érzései, hogy gondolkozni is nehezemre esik.

Tudom valaki szerint beképzelem, de szerintem egyáltalán nem így van.

Viszont ha örül valaki valaminek(bármilyen pozitív érzéskor is), akkor mintha újra kapnék levegőt.


Visszaolvasva elég furán hangzik :D de így van

2021. jan. 29. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!