Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan változzak meg?

Hogyan változzak meg?

Figyelt kérdés
mindig is fontos volt számomra hogy az emberek mit gondolnak rólam. bunkó flegma beképzelt voltam(vagyok)mindig a legújabb divatot akartam követni meg iphone-ért követelőztem és az ilyen drága szarságokért.suliba is laza akartam lenni nem tanultam meg semmi. nem veszek fel akármilyen cipőt vans-om van meg Airmaxom. Kicikiztem az embereket akik nem "szép"ruhákba jártak.vagy nincs a legjobb telefonja. nem jó ha strandra megyünk nekem a Balaton "kell"vagy a tengerpart. a cuccaim nem becsülöm meg mert úgy gondoltam is kapok másikat. egy szóval öntelt beképzelt "hercegnő" voltam. de ezen változtatni szeretnék elég erősen. mik legyenek az első lépések?
2015. júl. 26. 22:54
 1/6 A kérdező kommentje:
egyébként 12 éves lány vagyok.
2015. júl. 26. 22:55
 2/6 anonim válasza:
Szerintem nézzél magadba. Amikor csesztetsz valakit a ruhája miatt gondolj bele hogy ő mit érezhet , hogy nekik nincs pénzük ezekre és mekkora traumát okozhatsz valakinek csak azzal hogy beszólsz neki olyan dolog miatt amiről nem is tehet. A menő dolgokról annyit hogy a mi osztályunkban is sok ilyen gyerek van aki menő meg iphone és mindenkit basztatnak egymás háta mögött pedig gyűlölködnek egymásról NEM igazi barátok akik divatból követnek. A hisztizésről meg : ezzel csak a szüleidet bántod senki mást "csak" őket akik gondoztak , neveltek és szerettek bántod.
2015. júl. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az első lépést megtetted: felismerted, hogy milyen vagy és hogy ez nem jó. A második lépés is megvan: változni szeretnél.

Innentől kezdve próbàlj úgy tekinteni az életre, mint egy tiszta lapra. Fogadd meg, hogy holnaptól nem cikizel másokat, aztán napról napra egyre több rossz szokásodat levetheted. Csak akarat kérdése az egész :)

2015. júl. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

1.:Vedd észre, hogy gond van.(kész)

2.:Akarj változtatni!(kész)

3.:Nem elég csak úgy akarni, teljes lélekből akarni kell(hidd el).

4.:Egy kis motiváció sosem árt, tűzz ki egy célt, hogy miért szeretnéd(nem kell nagy, hangzatos célnak lennie, csak motiváljon)

5.:Plusz segítség ha valami megfogható is emlékeztet a motiváló valamire.

6.:Keress egy követendő példát, aki utat mutathat.

7.:Kell valaki, aki támogat, aki mindig ott van, ha kell, rengeteget tud segíteni.

8.:Szedd össze az erőd(mindet), és fordulj szembe a régi önmagaddal. Tegyél olyat, amit ő sosem tett volna.

8/2.:Segít, ha azokban a dolgokban pozitívat keresel(negatívat semmiképpen)

9.:Érezd, hogy van hatása, még ha az elején nincs is, hitesd el magaddal, hogy van, erőt ad a folytatáshoz.

10.:Ha már valóban ment végbe változás, akkor ezt valószínűleg a környezeted is megérzi(ha nem, akkor folytasd tovább, amíg észre nem veszik maguktól, ne erőltesd).

2015. júl. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
0%
Attól hogy azokat lenézed akiknek kevesebb jutott a jóból te felsőbbrendűnek képzeled magad? Ha az én gyerekem volnál meg lennél nevelve!!
2015. júl. 27. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem szép tőled, hogy felvágsz mások előtt a cuccaiddal, és piszkálod őket, amiért nekik nem lehet. Egyébként és xar érzés lehet, de te még jobban megbántod őket. Gondolj arra, hogy ők ilyenkor mit érezhetnek.

Az mondjuk szerintem nem baj, hogy csak márkás cipőket hordasz és, hogy jó ruhákba jársz (bár őszintén még soha nem láttam jó stílusú 12 évest :D), ha ez a szüleidnek nem okoz gondot (gondolom nem, különben nem adnák meg), akkor miért ne? Bár a követelőzéssel megint csak baj van, ehelyett inkább szépen is megkérhetnéd őket, úgyis biztos megkapnád.

Az, hogy nem tanulsz, később úgyis csak neked lesz baj, ha 12 évesen ezt nem látod be, akkor ez már alapjában véve egy probléma. Őszintén, engem a tanulásra mindig az késztetett, hogy a jövőben is fenn tudjam tartani legalább azt az anyagi szintet, amiben a szüleim felneveltek. Pont azért, mert én is hozzászoktam a jóhoz, és tudom, hogy nagyon nehezen viselném, ha kevesebb pénzből kellene megélnem. Téged még ez sem motivál? Vagy szeretnéd, hogy a szüleid tartsanak el, ameddig csak élnek, utána pedig az örökségből éldegélnél?

2015. júl. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!