Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Nem nyerhetsz semmit anélkül,...

"Nem nyerhetsz semmit anélkül, hogy fel ne áldoznál valamit érte cserébe"?

Figyelt kérdés
Ha ez valóban így van, akkor mit áldoznak fel azok az emberek, akik mindent kézhez kapnak, kőgazdagok, egész életükben vegetálhatnak, és konkrétan ugyanazt megcsinálják kevesebb erőfeszítéssel, mint azok az emberek, akik ezek ellentétei?
2015. júl. 27. 23:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Lopnak, az afronéger milliárdosok száma több, mint az összes többi nemzetből származó milliárdosok száma EGYÜTTVÉVE.
2015. júl. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 vaki1616 válasza:

Az életüket, és még nem is tudnak róla.

Azokkal a javakkal gazdálkodni, melyeket nem te, a saját erődből szedtél össze sokkal nehezebb, mint a kiharcoltakkal.

Szóval az értékrendjük realitását áldozzák fel.


(Ez az én szubjektív véleményem a kérdéssel kapcsolatban és most találtam ki)

2015. júl. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vegyük például a Hollywoodi hírességeket. Szinte kivétel nélkül mind feláldozták a magánéletüket cserébe azert hogy gazdagok legyenek és híresek.
2015. júl. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ahogy észre veszem sajnos igen. Mi áldoznak fel azok az emberek? A legrosszabbat amit csak lehet. A lelküket! De nem vallási szempontból értem, hanem tönkremennek idegileg, nagyon megkeseredett emberek, ha nem is látszik, megvan a maguk baja. Ahogy előttem is írták.
2015. júl. 28. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem a sztárokra gondolok, hanem az olyan újgazdag kölykökre, akik fiatalon már többszázezres zsebpénz, illetve mindent megkapnak. Nekik nem kell a lekület és a magánéletüket feláldozni, és nem hinném, hogy ha valaki minimálbérért dolgozik, akkor az azt mondja, hogy ő inkább szenved és dolgozik ahelyett, hogy bevállalná, hogy az arcába tolnák a pénzt mindenféle erőfeszítés nélkül. Lehetséges, hogy ezek az emberek nem tudják értékelni a pénzt, de gyakorlatilag az ilyen embereknek milyen problémájuk lesz egy olyan világban, ahol minden a pénz körül forog?
2015. júl. 28. 02:42
 6/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk én feláldozok egy 400ft-os (nem tudom pontosan mennyi) lottószelvényt, és nyerhetek 1 milliárdot.

Feláldozom a fél napomat, hogy dolgozhassak, így lesz egy kis pénzem. Mondjuk feláldozom a pénzem, hogy részvényeket vegyek. Hírtelen felugrik a részvények árfolyama és én milliomos leszek. Veszek újabb részvényeket.

Ez a része eléggé szerencsejáték. Nem véletlen nem sikerül a többségnek.


A kőgazdag emberek eljutottak erre a szintre, valószínűleg sok rizikós döntést hoztak az ide vezető úton, talán páran fel is áldozták a fiatalkorukat arra, hogy tanuljanak.


Én inkább azt mondanám, hogy az élet egy befektetés. Hogy, jó vagy rossz, az csak rajtad áll.

Legalábbis az átlagember számára, egy éhező négerére, palesztínéra, vagy szíriaira stb. nem annyira.

Itt vannak pl a menekültek. A többséget vissztaloncolják, vagy vízbe fullad vagy majd éhenhal, de lesznek akiknek sikerül letelepedniük, és európai szinten élni.

Akár mondhatjuk azt is, hogy szerencse kérdése, de mindenki maga dönt úgy ahogy, szóval nem lehet arra fogni, hogy "balszerencsés vagyok".

2015. júl. 28. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!