Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék szabadulni...

Hogyan tudnék szabadulni ettől az érzéstől? Tönkre tesz idegileg.15/L

Figyelt kérdés
A régmúlt események miatt nagyon erős lelki ismeret furdalásom van. Valamint idén megbuktam 9.-ben és a barátnőm aki csak puskázással ment át megúszta. Rengeteg tanulási nehézségem van amik az alsóskoromból származó diszlexiámból származnak. Egyszerűen nem bírom elviselni hogy a barátnőmnek pasia van,sinen megy az élete,átment. Míg én félek pasizni a szüleim miatt, mindenféle lelki nyűgöm van, a költözés miatt nincsenek ismerőseim és a bukás miatt új suliba kerültem. Túl sok ideg van bennem és nem tudom elmondani senkinek. Teljesen magamra vagyok hagyva. Észre vettem hogy az emberekhez való viszonyulásom is megváltozott rossz irányba és már komolyan félek hogy meg bolondulok. :(

2015. aug. 1. 00:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp kérj segítséget, osztályfőnöktől, tanártól, orvostól, akárkitől, akiben megbízol - ha már a szüleidre nem számíthatsz. A "régmúlt események" miatt pedig nem hiszem, hogy neked kellene lelkiismeret-furdalásod lenni, gyerekként nem tudsz olyat elkövetni, amiért komoly felelősség terhel. Sokkal valószínűbb, hogy áldozat vagy. A diszlexiát pedig a suliban figyelembe kell, hogy vegyék, ha nincs róla papírod, akkor meg el kell küldjenek kivizsgálásra, de ehhez szülői beleegyezés is kell.
2015. aug. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy tantargybol buktal es maris masik suli? Nincs potvizsga?

Mindegy, csak rajtad mulik, hogy hogy erzed magad. Az onbizalomhianyon lehet segiteni. Ne a rossz dolgokra gondolj hanem a jora! Az uj iskola uj lehetosegeket is ad, uj baratokat szerezhetsz. Nincs veszve semmi, sot, talan jobb is lesz. Azzal ne foglalkozz, hogy a baratnodnek pasija van, neked meg nincs. Majd lesz. AMugy is, 15 eves vagy, nem 30, nincs hova sietni. A tanulas sokkal fontosabb!

2015. aug. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a tanulás a fontos de még sose voltam szerelmes, sose cigizek és nem iszom alkoholt. Túlságosan kilógok a sorból és sehová nem tudok beilleszkedni. Teljesen magamra vagyok hagyva. Minden bajom van. Elsős korom óta. 8.-ig tudtam rendezni némi sikerrel a dolgaimat de már nem. Előre félek a szeptembertől, hogy óra alatt vagy szünetben bukok ki. Ha túl messze lesz a mosdó ahová bezárkózhatnék sírni nekem végem. Tavaly is 2x lebuktam. Sírni számomra ciki.
2015. aug. 1. 00:27
 4/8 A kérdező kommentje:
Mert 1.osztályos korom óta sírva alszom el. (2-4órán át) így nyugszom meg de ez akarattól független. Ha a suliba elhangzik pár rossz szó (család,szeretet,barátok...meg még sok minden) akkor egyből érzem a combócot a torkomban ha rossz passzban vagyok.
2015. aug. 1. 00:32
 5/8 anonim ***** válasza:

Próbáld meg figyelmen kívül hagyni. Csináld mindig azt amihez kedved van. Ha mindig mindent megcsinálsz amit apu és anyu kitalál akkor, soha nem lesz semmi élettered. Nem kiborulni meg hisztériázni kell, akkor érzékelteted, hogy veled van a baj. Szépen nyugodtan csináld amihez kedved van, de te tudod, mennyi tanulásra van szűkséged, így szánj rá annyi időt. Vagy puskázz jól.

Miért nem pótvizsgázhatsz?

És nyugodtan puskázz te is.

2015. aug. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
3tantárgyból buktam. Ennyiből nem lehet és eddig csak egyszer puskáztam. Azon kívűl sose próbáltam.
2015. aug. 1. 12:55
 7/8 anonim válasza:
Az új helyen próbálj meg minél hamarabb barátokat szerezni, amúgy meg azt tanácsolom, hogy bújj be a szobádba, tanulj és hallgass zenét legtöbben így vészelik át a nehéz időszakokat. Inkább úgy fogd fel az új helyet mint egy új lehetőség, egy jó lehetőség. A barát miatt pedig ne aggódj, idővel jön az is, legalábbis remélem mert nekem se ártana egy barátnő :D. Amúgy nem sokan nyitottak rá, de a vallás sok reményt tud adni, csak vigyázz hova mész(Jehovistákat és hasonlókat felejtsd el), de nem kell feltétlen nyugati vallásnak lennie. Nekem amikor elég rossz helyzetbe kerültem, pl. a Ki vagy Doki? című sorozat segített, de neked is lesz biztos valami amivel elmenekülhetsz egy kicsit és "békére találhatsz".
2015. aug. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egész életemben vallásos voltam/vagyok. Nekem nem ad reményt. Mi a véleményetek az anti oxidánsokról?
2015. aug. 20. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!