Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az utóbbi majdnem...

Miért van az utóbbi majdnem 10 évben alig egy pár ember az utcákon úgy Magyarországon, mint külföldön is? Létezik, hogy minden ember benn ül a lakásban egész nap, vagy autóval jár mindenhova?

Figyelt kérdés

Persze kivétel Bp belvárosa, de akkor is a legtöbb belvárosi kis utcában sőt nagyobb utcákon is alig járkálnak emberek a járdákon.

Régebben mindig tele voltak a járdák. Én is főúton lakok, de alig megy el 1 db ember 1 órában hétköznap, régebben pedig csoportosan járkáltak munkába, gyerekek is az iskolába. Gyerekeket is legtöbbször autóval visznek suliba, mi még busszal és villamossal jártunk.

Szomorú az, hogy mások utazgatós-nyaralós fotóinak hátterében is alig vannak emberek, akik járkálnak, haladnak valamerre, pl. Spanyolországi nagyobb tereken, Berlinben, Párizsban is, Olaszországban más városaiban, mint Róma. Miért van ez szerintetek?



2015. aug. 1. 12:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindenki netezik :)
2015. aug. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért, mert többet dolgoznak. ?
2015. aug. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a több munka miatt van.

Ma már a gyárak többségében sem 8 órás műszakok vannak, hanem 12 órásak, és gyakran folyamatos műszakrend, így szombaton, vasárnap is dolgoznak.

2015. aug. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nincs pénzem,pénz nélkül meg nem lavírozok a belvárosban nálunk,minek,mikor már ezerszer láttam.Más helyre meg nem jutok el sajnos.
2015. aug. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én így is elég som embert látok mindenfelé.
2015. aug. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Sajnos vasárnap is alig látni embereket az utcákon, tereken, csupán csak sétálni, beszélgetni valakivel, ez ugyanúgy Magyaro.-n és külföldön is.

Egy kisebb városban működtetek egy kedves hasznos info-s FB oldalt, sok programról értesítem a tagokat pár nappal az események előtt és kapok visszajelzéseket is, hogy sokan megjelentek ott. Örülök, hogy kicsit ki tudom mozgatni az embereket lakásból, még ingyenesen is.

2015. aug. 1. 12:51
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mi nem egy univerzumban élünk akkor :D
2015. aug. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Vasárnap egyébként tényleg kevesen vannak a városban, valahogy készül mindenki a hétfőre, főleg délután van kihalva minden. Meg hát az üzletek sincsenek nyitva, beülni valahová meg nem mindenkinek van pénze.
2015. aug. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
Én rengeteg embert látok mindnfelé.
2015. aug. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát én Pest megyében lakom, de nálunk nulla a szórakozási lehetőség. Ami ilyen park meg ilyenek, azt elfoglalják a kisgyerekes anyukák, és zavarja őket, ha idősebbek ott vannak, mert mit ólálkodunk a játszótér körül. Tulajdonképpen ez jogos is. Ha valamit akarunk (könyvtár, mozi, buli, bevásárló központ), kocsiba kell ülni. Van egy kávézó, de pang az egész, bezzeg a kocsmák tele vannak. Hivatalosan város vagyunk pedig. Szóval ilyesmi is lehet az oka kisebb városokban.
2015. aug. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!