Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az olyan sportedzők, gépjármű...

Az olyan sportedzők, gépjármű oktatók, tanárok akik sokszor ordítoznak a tanulóval, az a pedagógiai módszer miért helyes?

Figyelt kérdés

2015. aug. 3. 05:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem,inkább ideg gyengeség, vagy tényleg kiborító a nebuló.
2015. aug. 3. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Motiváló volt számomra, amikor az edző ordibált velem, mert csomó pozitív dolgot töltött belém, mint: nem vagy te gyenge, még kétszer meg tudod csinálni! Néha lehordott kis rinyagépnek, de mindig dicsérte az eredményt, ha az elváráson felüli volt. Ordibálás nélkül nem értem volna el akkora teljesítményt.


Az autó vezetés oktató amikor kiabált velem, többnyire hatalmas balfszahságot csináltam, és azt kellett gyorsan lereagálnia. Utána nyugodtan is elmagyarázta, de adott szituban nem a stílusra, hanem a baleset elkerülésére figyelt. Ez belefér. Így legalább éreztem a helyzet súlyosságát és kiélesedtek az érzekeim.


Láttam olyat is, aki a tanulóval a tanpályán ordibált, miközben számon kérte a műszaki részt. Ezt nem tudom miért tette.


Magyar tanár akkor ordibált velünk, amikor idegileg ki volt és az osztály nem készült az órára. Tehetetlen volt, és minden normális eszközt, amit ismert kimerített. Aztán következő órán ismét jófej volt, mintha nem is esett volna meg a kiakadása. Neki az idegei voltak rosszak és amikor felülről bántották, lefelé tovább adta.

Eredményt nem ért el a kiabálással.

2015. aug. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Nem, nem helyes.

Így a tanuló a konfliktusok elkerülésére fog törekedni, nem pedig a tananyag elsajátítására.

Önbizalmat kell adni a tanulónak, nem elvenni tőle, és rettegésben tartani. Leginkább az motiválja az embert, ha látja a pozitív eredményeket.

Aki így oktat, az nem tanárnak való.

2015. aug. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#3-assal nagyon egyetértek. Az ordibálással csak a félelmet fogja kiváltani, és emiatt fog "tanulni" a diák vagy csak azért, hogy "ez a b*rom ne ordítozzon már megint". Ezek közül egyik "motiválás" sem érné el szerintem a hasznos tanulásra késztetést. Pozitívan kell a diákhoz állni, minél inkább dicsérni, amiben lehet, stb. Ez sokkal inkább nevezhető motivációnak!! És ha minél több sikerélménye van egy diáknak valamiből, azt annál nagyobb szeretettel(!!) is fogja csinálni, tanulni. Persze bizonyos helyzetekben meg tudom érteni az ordibálást, amikor már annyira kiidegelik szegény tanárt, de "normál" esetben nem az üvöltözéssel kellene "motiválni", aki így tesz, az valóban pályát tévesztett szerintem.
2015. aug. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én egyik vezető oktatóm egy idegbeteg volt. Szó szerint.Képzeletbeli autók miatt ordítozott velem amik ott se voltak,dd mért nem fordultam be gyorsan előtte mielőtt oda3

ért. :D nem birtam sokáig,és autóssulit váltottam,ahol nagyon jó volt az oktatóm.

2015. aug. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Ez nem pedagógiai módszer. Egyszerűen vannak ilyen stílusú emberek. Lefogadom mindenkinek van legalább 1 ilyen a családjában. Egyszerűen így tanulta meg kifejezni magát.
2015. aug. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az edzésen a határokat nem lehet feszegetni, ha szépen kéred és megmutatod, hogy majd ilyen jó eredményt is elérhetsz, ha megcsinálod, de nyugodtan rá is pihenhetsz, és akkor nem lesz belőled semmi, csak egy hobbi szinten sokat akaró valaki. Szerintem van, ahol az üvöltés hasznos. És az sportban van. De nem állandó jelleggel.
2015. aug. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem azt írtam, hogy ez pedagógia módszer lenne. Csak azt próbáltam kifejezni, hogy egy ilyen viselkedés milyen rossz hatást válthat ki egy diák hozzáállásában, stb. Aki ilyen beállítottságú, annak nem kellene tanítania szerintem. De hangsúlyozom, nyilván bizonyos helyzetekben meg lehet érteni, csak állandó jelleggel, a bármiért való üvöltözést nem.
2015. aug. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Velem max néhány ideggyenge tanár ordibált középiskolában. Meg főiskolán sok tanár, de tiszti szak, szinte "elvárás" volt, hogy legyen hangja :D


A vezetés oktatóm pedig egy birkatürelmű ember volt. soha nem emelte fel a hangját, nem is értékeltem volna, max azzal, hogy kiszállok és otthagyom.

2015. aug. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!