Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az idősebb férfiak (60+)...

Az idősebb férfiak (60+) miért olyan harciasak?

Figyelt kérdés

Nem először fordult elő, hogy autóval közlekedek, és beszól nem akárhogy egy idősebb pasas.

Mai szituáció a következő volt, kb 5 percig vártam, amíg keresztben állt előttem az illető az autójával, mert a feleségét várta, én addig nem tudtam tovább menni. Miután végre odébb állt, azt se mondta, hogy bocs, vagy valami, én csak utánaszóltam, hogy: Köszi.

Na erre visszatolatott, elkezdett majmozni, meg anyámat szídta, stb, ami belefért. Én egy régi vacak autóval voltam, ő meg egy elég új valamilyen Opelben(insignia talán)

Lehet, ez jogosította fel a beszédstílusára, nem tudom.

Amúgy az öreg székkel együtt lehetett vagy 50 kiló, én meg szép nagyra nőttem, csak ez az autóban ülve sosem látszik...

Ezek komolyan nem félnek, hogy valaki egy mozdulattal hirtelen felindulásból olyan kárt okoz bennük, hogy ottmaradnak?

Ráhagytam erre is, csak utólag dühítő, hogy ezeket megengedi magának egy ilyen pökhendi újgazdag trottyli.



2015. aug. 3. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

Mit vársz egy komcsitól aki a Fidesznek adta el a lelkét?


Képzeld én meg pár napja egy hófehér Porschét láttam bekanyarodni Felcsútra. Nem tudom Orbán melyik rokona vezethette, de annyira kímélte azt a gépet, hogy még a Peugeot 206 is simán megelőzte.

2015. aug. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Amúgy nagy tiszteletem a kivételeknek, vannak jófej idősebbek, csak valahogy én botlom bele minden második ilyenbe. Lehet, át kéne plasztikáztatnom a fejem. Nem tudom.
2015. aug. 3. 14:15
 3/9 anonim ***** válasza:
csak nézz körül akármelyik híroldalon a kommentelők között, a nagy többség 60 feletti agresszív állat...
2015. aug. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A pia csodákat művel az agysejtekkel.
2015. aug. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#3, igen, ezt én is észrevettem.

Lehet, szednek már vagy 5 féle gyógyszert, magas vérnyomás, meleg, stb.

Megpróbálok még türelmesebb lenni.

Néha nem egyszerű. :(

2015. aug. 3. 14:43
 6/9 anonim ***** válasza:

Mert úgysem bántod. Hogy nézne ki, ha megvernél egy öregembert? Ugyanezt megteheti veled egy nő is, azt sem ütheted meg. Tegyük fel egy 12 éves cigánygyerek meghúzza a kocsid. Akkor azt sem mered megverni.

Kihasználják, hogy nem szabad bántani őket. Nem csak itt, az élet minden területén.

2015. aug. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

De ha kiszállt volna a kripli, és elkezd ugrálni, aztán megcsúszik véletlenül egy banánhéjon és meghal, akkor járhattam volna életem végéig a bíróságra.

Mindezt egy önérzetes girnyó vénember miatt, akinek egész életében nem volt szabályozva a modora, mert olyan környezetben tudott létezni.

2015. aug. 4. 00:07
 8/9 anonim válasza:

Sajnos a legtöbb idős ember felhatalmazva érzi magát a fiatalabbal szembeni tiszteletlenségre. Ellenben elvárják, hogy a fiatal a legmélyebb respektálását fejezze ki feléjük. Ha elfogadjuk a tényt, hogy viselkedésünkkel minden embertársunkat meg kell tisztelni, akkor be kell látnunk, hogy életkortól függetlenül kell, hogy működjön ez a dolog oda-vissza. Tiszteletet nem a korunkkal, hanem a cselekedeteinkkel és másokkal szembeni hozzáállásinkkal lehet kiérdemelni.

Úgy tartja egy mondás, hogy abból ismerszik meg egy ember jelleme, ahogy azokkal bánik, akikhez nem fűződik semmilyen érdeke.


Jelen szituációban az öreg a mélyen lejáratta magát előtted.

2017. febr. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kokohoho ***** válasza:
Mert a kort érdemnek tekintik, amit a fiatalabbaknak illik tisztelni és ha ezt a tiszteletet nem érzik, akkor szerintük jogosan lehetnek bunkók és pusztán kötelesség tudatból kioktatják a tudatlan padavanokat, amúgy poroszosan, ahogy annak idején őket is azok, akiket ezért hálából most bedugnak egy öregek otthonába!
2018. jan. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!