Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lassan kezdek belehülyülni...

Lassan kezdek belehülyülni abba, hogy egyre biztosabban tudom, hogy sokkal többet tudok, mint amit tudatosan tudok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tehát: az utóbbi időben volt rengeteg megérzésem, ami mintha forgatókönyv lett volna, úgy bejött. Ez még nem gyanús. Aztán egyszer megálmodtam teljes realitásában egy lány halálát - azóta el van tűnve és aznap volt a környékén egy halálos autóbaleset. Nem biztos, hogy ő, de eléggé gyanús. Ezek még mind lehetnek véletlenek. De! Volt egy hullámvölgyem, érzelmileg kicsit össze voltam törve (tán még vagyok is), vezettem hazafelé Ausztrián keresztül. Ekkor megszólalt a rádióban egy zene, amit emlékeim szerint soha nem hallottam, vagy legalábbis nem figyeltem rá. Egy német nyelvű melankolikus zene. Azóta nem tudok ezen napirendre térni, mivel az első pillanattól kezdve tudtam pontosan miről szól, pontosan mit énekel, a könnyem azonnal kicsordult, és pontosan tudtam a refrént. Olyan mélyen megviselt, hogy félre kellett álljak. Pont arról szólt, ami fájt, és anélkül, hogy egyszer meghallgattam volna, pontosan tudtam, hogy pont rólam szól. Németül. Hogyan??? Miért? És miért nem tudom ezt irányítani? Már hosszú évek óta történnek ilyen dolgok, de mindig elhessegettem. Kezd betelni a pohár, kezdek félni másokra gondolni. Tudtok ajánlani egy jó pszichológust?

2015. aug. 3. 17:22
 1/10 anonim válasza:
Húúú, szerintem ez nagyon érdekes. https://www.youtube.com/watch?v=KWhdP_-K-Mk , ha érdekel nézd meg ezt a videót és ehhez hasonlókat is találsz még. Kutakodj egy kicsit , azt tudom neked ajánlani .
2015. aug. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Semmiképpen nem veled van "baj", bizonyíték erre a "bejövő" forgatókönyvek, ahogy írtad az elején. Ezek prekogníciók, és akárki akármit mond, tudom, hogy létezik, mert kisebbek velem is történtek már. A rádióban megszólaló zenére nem tudok mit mondani. Utána is néztél már annak a dalnak, hogy miről szól?
2015. aug. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Ha ez így igaz, ahogy írod, nincs szükséged pszichológusra.

Pszichiáterre van...

2015. aug. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
dubitus, eltévedtél? :D
2015. aug. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Lehetséges hogy annyira felzaklat téged hogy párszor véletlenül bejött a megérzésed hogy már bevonzod ezt és akármi történik te egyből arra gondolsz hogy már előre tudtad.
2015. aug. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Emberek: nincs véletlenül bejött megérzés. Megérzés van: vagy megérzed, vagy nem. Véletlenül bejönni csak a találgatás szokott.
2015. aug. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
megérzés vagy találgatás? Megismertem két hete egy hölgyet, nemrég jött ki ide külföldre dolgozni, pár hete már itt lakott a hotelben. Mondta, hogy jó lenne megismerni, végre magyar társaság. Mondtam neki, hogy szerintem felesleges, mert nem fogjuk többé látni egymást. Nem tudom miért mondtam. Egy jó óra múlva jött a lakótársa, hogy szólt neki az igazgató, hogy még ma este költözzön át egy másik hotelba, mert valaki kiesett, és holnaptól ott kell dolgoznia... Ez a legutóbbi. De ugyancsak tanúm van olyanra is, hogy egy vita hevében egy csajszinak az arcába dörgöltem, hogy pontosan mi fog történni, és annak mi lesz a következménye, és utána mi lesz. És tiszta véletlenül három kívülálló személy szinte mindent úgy csinált, mintha én rendeztem volna a filmet. Igaz nem pont úgy jött be, ahogy éreztem, hanem még durvábban. Illetőleg elég felzaklató, amikor egy pár hete levelezgetsz egy szimpi csajjal, majd egy reggel bőgve ébredsz, szinte megfulladsz a könnyeidben, és nem tudod abbahagyni a sírást, mert azt álmodtad, hogy meghalt. És azóta változatlan a facebook és a badoo lapja, és aznap este volt egy halálos kimenetelű baleset ott, melyben egy fiatal lány is életét vesztette, ahol ő lakott. A zenét már akkor figyeltem, amikor ott az autópályán hallottam. Ebben nincs is semmi ezoterikus dolog, mert biztos szólt már korábban is. Csak ebben az a lényeg, hogy tudat alatt egy német nyelvű zenét is tip-top megértettem, mikor tudatosan nagyon figyelnem kell, hogy legalább a nagyrészét megértsem...
2015. aug. 3. 18:30
 8/10 anonim ***** válasza:

"Ebben nincs is semmi ezoterikus dolog"


Nem tudom, miért kell ezt hajtogatni. A megérzés, prekogníció, összességében azok az esetek, amelyeket leírsz, ma még az ezotériába tartoznak jobb híján, mert tudományos körökben nem tudnak mit kezdeni vele. De megtapasztaltad, hogy léteznek, én is megtapasztaltam, és nagyon sokan mások is. Vannak, akiknek kevésbé egzakt élményeik vannak, félre lehet magyarázni; másokét nem lehet, mert annyira nyilvánvaló az összefüggés, illetve annyira kicsi esélye van annak, hogy mindez ISMÉTLŐDŐEN megtörténjen.


Mehetsz pszichológushoz, úgysem fog tudni mit mondani. Ezek jelek, hogy "mögé kell látnod", azaz előbb-utóbb elkezdenek foglalkoztatni olyan dolgok, amelyek még nem igazán publikusak itt a GYK-n (sem).

2015. aug. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És még valami: azzal, hogy elfogadod, hogy minden jel szerint létezik prekogníció, vagy éppen telepátia, azzal még nem teszed magadat egyenlővé a vérfarkaskereső babonás kuglófember-N-ufo rajongókkal. Ezotérián belül is óriási színvonalbeli különbségek vannak egyes témák között (éppen ezért is nagyon heterogén kategória, és rengeteg nyilvánvaló kitalációt is oda száműztek.
2015. aug. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#4

Nem, nem tévedtem el.

.

"...sokkal többet tudok, mint amit tudatosan tudok."

Milyen az a nem tudatos tudás?

Tudom, hogy tudok vízen járni, de mivel még soha nem próbáltam, ezért ez a tudásom nem tudatos tudás?

.

A melankólikus dalokat az emberek -lelkiállapotuktól függően- 90%-a magáévá teszi, úgy érzi, pontosan róluk szól. Ez tehát bizonyítéknak nem áll meg.

.

A kérdező pszichológust ajánlani kér ("Tudtok ajánlani egy jó pszichológust?"), helyette ajánlom pszichiáter keresését.

2015. aug. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!